Sami sebe nerviramo

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
74.523

Čuveni psihijatar otkriva zašto nas neki ljudi UŽASNO NERVIRAJU I NE MOŽEMO OČIMA DA IH GLEDAMO: Odgovor vam se neće svideti!​

Da li postoje navike i gestovi kod nekih ljudi koje vas posebno nerviraju? Mnogi ljudi imaju osobe koje im "idu na živce" zbog pokreta ruku, smeha, čak i kada ih gledaju sa distance, i čak i kada ne komuniciraju sa njima. Zašto se to događa?

Zašto vas neki ljudi nerviraju Foto: Profimedia

Psiholozi ističu da postoji mnogo razloga za ovo stanje, ali i jedan koji vam se neće svideti - vi zapravo u njima vidite ono što vas nervira kod sebe. Skloni smo da često svoje probeme, "nedostatake", negativne emocije i unutrašnje konflikte projektujemo na druge osobe, i to nas posebno nervira i iritita. Naši unutrašnji sukobi se pretvaraju u frustracije, i zato ono što nam je iritantno kod nas zapravo uviđamo kod drugih ljudi.
Moguće je da u osobi koja nas nervira zapravo prepoznajemo sopstvenu karakteristiku koja nam se ne dopada, ne želimo da je priznamo, a možda se čak te osobine i stidimo. Čuveni psihijatar Karl Gustav Jung rekao je: "Sve ono što te nervira kod drugih može te odvesti do boljeg razumevanja samoga sebe."
Reakcije na osobu kod koje nas nešto "nervira" zapravo i nisu zlonamerne, već predstavljaju unutrašnji mehanizam. Na taj način osoba štiti sebe od samospoznaje sopstvenih mana, nije svesna da takve karakteristiek osvesti kod sebe. Ipak, potiskivanje emocija ili njihovo poricanje samo privremeno rešenje koje zapravo samo može dodatno zakomplikovati situaciju. Nesvesno se štitimo od suočavanja sa samim sobom, jer možda nismo spremni za takvu konfrontaciju.
Ipak, kada priznate sebi istine o vašoj ličnosti, to može pomoči da sebe bolje upoznate i da ispravite kod sebe neke stvari koje vam ne prijaju. Zbog toga, sledeći put kada vas nešto nervira kod drugih, zapitajte se o sebi. Osvestite se da li je odgovor skriven duboko u vama.
 
Relacije su najjednostanija stvar za učenje o sebi
ali nisu i najlakša, jer dok imamo neki problem i dok smo pod emocijom - teško je razlučiti gdje sam ja, a gdje je druga osoba.
Pa trebamo shvatiti koju našu potrebu je ta osoba povrijedila,
pa onda ide pitanje jel namjerno ili nenamjerno
I onda ide učenje i prihvatanje slabosti druge osobe, onda i opraštanje.

Nije lako, ali ko može sa puno ljudi bez puno nerviranja, uradio je odličan posao sam sa sobom! :)
 

Čuveni psihijatar otkriva zašto nas neki ljudi UŽASNO NERVIRAJU I NE MOŽEMO OČIMA DA IH GLEDAMO: Odgovor vam se neće svideti!​

Da li postoje navike i gestovi kod nekih ljudi koje vas posebno nerviraju? Mnogi ljudi imaju osobe koje im "idu na živce" zbog pokreta ruku, smeha, čak i kada ih gledaju sa distance, i čak i kada ne komuniciraju sa njima. Zašto se to događa?

Zašto vas neki ljudi nerviraju Foto: Profimedia

Psiholozi ističu da postoji mnogo razloga za ovo stanje, ali i jedan koji vam se neće svideti - vi zapravo u njima vidite ono što vas nervira kod sebe. Skloni smo da često svoje probeme, "nedostatake", negativne emocije i unutrašnje konflikte projektujemo na druge osobe, i to nas posebno nervira i iritita. Naši unutrašnji sukobi se pretvaraju u frustracije, i zato ono što nam je iritantno kod nas zapravo uviđamo kod drugih ljudi.
Moguće je da u osobi koja nas nervira zapravo prepoznajemo sopstvenu karakteristiku koja nam se ne dopada, ne želimo da je priznamo, a možda se čak te osobine i stidimo. Čuveni psihijatar Karl Gustav Jung rekao je: "Sve ono što te nervira kod drugih može te odvesti do boljeg razumevanja samoga sebe."
Reakcije na osobu kod koje nas nešto "nervira" zapravo i nisu zlonamerne, već predstavljaju unutrašnji mehanizam. Na taj način osoba štiti sebe od samospoznaje sopstvenih mana, nije svesna da takve karakteristiek osvesti kod sebe. Ipak, potiskivanje emocija ili njihovo poricanje samo privremeno rešenje koje zapravo samo može dodatno zakomplikovati situaciju. Nesvesno se štitimo od suočavanja sa samim sobom, jer možda nismo spremni za takvu konfrontaciju.
Ipak, kada priznate sebi istine o vašoj ličnosti, to može pomoči da sebe bolje upoznate i da ispravite kod sebe neke stvari koje vam ne prijaju. Zbog toga, sledeći put kada vas nešto nervira kod drugih, zapitajte se o sebi. Osvestite se da li je odgovor skriven duboko u vama.
nije bas uvek tako. Postoje osobe drugacijeg formata cija psihologija , ponasanje, moze da nam nanese stetu.
Nerviraju me glupe osobe jer svojim ponasanjem ugrozavaju moju egzistenciju. Sam cin me ne nervira vec cinjenica da oni toga nisu svesni i ne mozemo im to objasniti. Ne zelimo konflikt ali ne i toleranciju na nasu stetu...........i u dijaspori ova dva faktora, stvori se u nama negativna energija koju emitujemo kao nase nerviranje u prisustvu takve osobe.
Da bi to izbegli, moramo se odmah udaljiti odo osobe za koju potencijalno znamo da ce nas dovesti u situaciju nerviranja.
 
:ok: to je jedan od načina , drugi način je apsolutno prihvatanje te osobe u blizini unapred znajući kako će ta osoba da se ponaša
tada moras izgraditi odbrambenu strategiju jer nije se lako odbraniti od takvih napasti.
Nazalost, najgori problem je ako te tako nesto strefi na radno mesto. Tu ti je prostor za delovanje smanjen.
Il trpi il trazi drugi poso.
 
tada moras izgraditi odbrambenu strategiju jer nije se lako odbraniti od takvih napasti.
Nazalost, najgori problem je ako te tako nesto strefi na radno mesto. Tu ti je prostor za delovanje smanjen.
Il trpi il trazi drugi poso.
na neki način ovi emotivni vampiri lako i odmah se prepoznaju
u pravu si , kada smo napolje ili bilo gde u društvo takvih čije je ponašanje iritantno , a ne moramo biti dugo vremena , može se lako izaći na kraj , ili ga uopšte ne slušaš i samo klimaš glavom , kao ono , ma da sve sam te razumeo, ili odlutaš mislima na sasvim drugi kraj
ali , radna mesta , i mesta koja su nam omiljena za izlazak , a u okruženju obitavaju takvi potrošači tuđe energije , je stvarno problem , i potrebno je lično umeće i iskustvo da se sa takvim ličnostima nosimo i smanjimo rizik faktor njihovog prisustva
 
Zbog toga, sledeći put kada vas nešto nervira kod drugih, zapitajte se o sebi. Osvestite se da li je odgovor skriven duboko u vama.
Nešto što me nervira kod pojedinih osoba... mada je suviše jak izraz "nervira", više je to "smeta", ima za mene vrlo otkriven i jasan uzrok. Ne želim da se i sama tako ponašam. Smatram da je to nekulturno, pogrešno, suvišno, besmisleno, itd. Pazim i treniram se da stvari koje mi smetaju kod drugih ne radim.
Teško da me deranžira neki kvalitet koji imam u sebi, a neko drugi mi taj isti kvalitet aktivno pokazuje.
Isto tako sa odobravanjem gledam na mnoge kvalitete koji ljudi oko mene poseduju, iako ih lično nemam ni u tragovima.
 
To ja umem..da sama sebe nerviram ..pa se posle nerviram što sam se nervirala bez veze
Ma...
Kakvi, ne verujem, ti mi deluješ kao baš staložena osoba.
Sebe da nerviramo? Ko sebe lično još nervira? Život je kratak i lep. Doduše, na nama je da ga napravimo lepim, i što dužim.
Zbog čega bismo se nervirali?
Nema nerviranja! To je za slabe i nestabilne karaktere.
 
Ma...
Kakvi, ne verujem, ti mi deluješ kao baš staložena osoba.
Sebe da nerviramo? Ko sebe lično još nervira? Život je kratak i lep. Doduše, na nama je da ga napravimo lepim, i što dužim.
Zbog čega bismo se nervirali?
Nema nerviranja! To je za slabe i nestabilne karaktere.
ha ..pa jesam staložena i nisam konfliktna osoba ali zaista ima kada baš zbog toga sto precutim i ne reagujem po nekad sebe nerviram
 
Mislim da je ovo neka novotarija, prilično glupa, pomoću koje ljudi treba da se zapitaju.

Evo, mene nervira kad mi neko kilavi na putu i vozi 35 ili što je juče jedan gooooospodin stao na sred puta, nije upalio ni sva četiri, ništa, stao je na raskrsnicu i razmatra gde će?! I sad ako mene to iznervira jer žurim, ja sam zapravo takav? Budalaština.

Kao što me smaraju ljudi koji nešto bi, a možda i ne bi, odluči prijatelju i ne gubi mi životno vreme.

Znam i što me to nervira, prosto nisam osoba koja voli da traći svoje vreme na neodlučnost drugih, ti ako si nesnađen, ti se lepo parkiraj i razmatraj, ali pusti nas ostale da živimo.
 
Mislim da je ovo neka novotarija, prilično glupa, pomoću koje ljudi treba da se zapitaju.

Evo, mene nervira kad mi neko kilavi na putu i vozi 35 ili što je juče jedan gooooospodin stao na sred puta, nije upalio ni sva četiri, ništa, stao je na raskrsnicu i razmatra gde će?! I sad ako mene to iznervira jer žurim, ja sam zapravo takav? Budalaština.

Kao što me smaraju ljudi koji nešto bi, a možda i ne bi, odluči prijatelju i ne gubi mi životno vreme.

Znam i što me to nervira, prosto nisam osoba koja voli da traći svoje vreme na neodlučnost drugih, ti ako si nesnađen, ti se lepo parkiraj i razmatraj, ali pusti nas ostale da živimo.
ipak je do tebe , što ga nisi elegantno zaobišao
taj ni ne zna da troši tvoje vreme , on troši njegovo vreme
 
ipak je do tebe , što ga nisi elegantno zaobišao
taj ni ne zna da troši tvoje vreme , on troši njegovo vreme

Pa nisam zaobišao u situaciji gde neko vozi 35 jer nisam imao priliku, a u ovom slučaju nije ti ni zaobilaziti tek tako, jer evo konkretno taj primerak od juče je skrenuo levo i presekao moju traku bez ikakve signalizacije. Ti nikad ne znaš šta od budale možeš da očekuješ, ako može da stoji na sred ulice, šta mu je problem i da skrene naglo posle toga bez signalizacije? Što je na kraju i uradio.
 
.

Nije lako, ali ko može sa puno ljudi bez puno nerviranja, uradio je odličan posao sam sa sobom! :)
IMG_20240226_091328.jpg

:)
 

Back
Top