Salman Ruždi

mesecarka

Početnik
Poruka
17
Zdravo svima :) Vec duze vreme pratim zivot ovog pisca, procitala sam skoro sva njegova dela ( neka vishe puta :D), i htela sam da proverim da li su josh nekog zacarala? Ako jesu.. Koja? Trenutno chitam njegovu knjigu " Tlo pod njenim nogama", ali sve je krenulo od "Satanskih stihova"... :) Preporuchujem ih svima...
 
Ja sam procitao samo "deca ponoci" i jako je lep knijiga cim budem imao vremena opet cu je malo citati...

Procitao sam je ima 2 godine a mozda i 3...

Preporucujem...
 
Ne morash znati Kuran napamet chitala sam knjigu vishe puta i dovoljno je da znash glavne podatke o islamu, da bi razumela, knjiga je duhovita, puna magije i zanimljivih perokreta, cita se u jednom dahu, ali ukusi su razlichiti... :)
 
Ruždi je najbolji predstavnik postkolijalnog britanskog romana posle Drugog svetskog rata.
Meni je bliži Kazuo Išiguro.
Volim Remains of the Day and The Unconsoled i "Isotčnjačko kulturno pitanje".
 
Izvinjavam se zbog nedostatka sofisticiranosti u mom izboru... ali jedna od mojih omiljenih knjiga je Harun i more prica
imam jedno izdanje na cijim koricama su nacrtani likovi i ja sam bukvalno sedela u krevetu i gledala u crteze kao neko dete, bilo mi je lepo i samo da ih dodirujem...
 
ra-ta-tat:
Izvinjavam se zbog nedostatka sofisticiranosti u mom izboru... ali jedna od mojih omiljenih knjiga je Harun i more prica
imam jedno izdanje na cijim koricama su nacrtani likovi i ja sam bukvalno sedela u krevetu i gledala u crteze kao neko dete, bilo mi je lepo i samo da ih dodirujem...
davno sam chitala tu knjigu, vishe se ne secam kakva je...
Sigurno cu je chitati ponovo! :)
 
И сада, када смо стигли тако далеко, када су све одбране пале и кад је готово са претварањем, када смо заиста у тој соби за коју никад нисмо дозвољавали себи да може да постоји за нас, та невидљива соба нашег велииког страха- баш у тренутку кад откривамо да нема потребе да се у тој соби плашимо, кад можемо да имамо све што пожелимо и докле желимо и кад смо можда нашли срећу и кад смо спремни да се пробудимо и суочимо са чињеницом да смо живи људи, да нисмо лутке својих жеља него ова жена и овај мушкарац, кад можем да пррестанемо да се играмо, кад можемо да отворимо жалузине и упалимо светла и да изађемо у град, руку под руку...
 
Живота целог у њу сам се клео, будила је у мени моје право ја.
Волео јој глас и раскошни стас, љубав ми отело то тло под њеним ногама.

И сад ну ушта сигуран нисам, црно ј ебелои светло је тама, јер у шта сам се клео,
љубав ми отело, то тло под њеним ногама.

Била је мој дом, мој небески свод, љубав једина и песма самаи улица бучна и стазица хучна, тло од мојим ногама.

Пођи, лаконога, мрачним путем, доле поћи у подземни свет, ја ћу стићи тамо неког другог дана, стати нећу док не нађем те.

Пусти да те матим, љубављу да те спасим, водим те где срећу се пуа два.О врати се амо, где љубав је само и чврсто тло под твојим ногама.
 
ovako posto vidim da vi citate Kur`an vidim da se ne razumete u neke stvari Kur`an i satanski stihovi-bogohulnika su dve stvari koje se ne mogu spojiti ali shvatam jednu stvar koju ne bih na jave reko a ako neko hoce nek se javi na private reci cu mu tamo
 

Back
Top