salary cap

Pauflek

Primećen član
Poruka
733
Ne to nije sport.

In professional sports, a salary cap, sometimes called a wage cap in the United Kingdom, is a limit on the amount of money a team can spend on player salaries. The limit exists as a per-player limit or a total limit for the team's roster, or both. Several sports leagues have implemented salary caps, both as a method of keeping overall costs down, and to ensure parity between teams so a wealthy team cannot entrench dominance by signing many more top players than their rivals. Salary caps can be a major issue in negotiations between league management and players' unions, as they are designed to restrict the inflation of player salaries.

Za one koji ne znaju engleski - to vam je limit koji tim može da potroši na igrača, odnosno da plati igrača ili tim.

Šta vi mislite o ovome?

Ja mislim da bi ovo trebalo da se uvede kao pravilo u svim timskim sportovima.

Zašto je to dobro? To je dobro zato što to sprečava dominaciju jednog/dva tima. Primer - Srpski fudbal,košarka, itd ... i samim tim čini sport/ligu interesantijim ;)

A gradi i sportski takmičarski duh :mrgreen:
 
Apsolutno podrzavam ideju da se ogranicenje trosenja novcanih sredstava prilikom dovodjenja igraca uvede u sve sportove, a posebno u fudbal

suludo je trositi ovoliki novac na pojedince, pa svi smo svesni cinjenice da oni vrede po desetak puta manje ali je sport odavno postao industrija gde se mnogo novca zaradjuje

treba veliku kolicinu novca ulagati u omladinski sport, treba decu skloniti sa ulica i dati im priliku da se kroz sport izbore za svoje mesto u sistemu, treba ih spasiti od droge... mislim da je to mnogo bolji nacin da se novac potrosi nego da se jednom magarcu poput Ronalda da stotinak miliona
 
Salary cap kakav postoji u NFL i NHL ne moze da se uvede u Evropski fudbal zbog razlicite strukture liga i nepostojanja deljenja prihoda.

Naime,u NFL svi klubovi dele prihod osim onog od karata.

Mogao bi da se eventualno uvede luxury tax kao u MLB gde je situacija slicna kao u evropskom fudbalu,gde klubovi ne dele prihode.

Luxury tax je tacno odredjen iznos koji klubovi koji prebace odredjeni iznos za plate igraca uplacuju na racun lige,a MLB onda taj novac ravnopravno podeli svim klubovima.
 

Back
Top