Sahranjeno samopouzdanje...

Ovo je jednostavno nesto sto sam morala da napisem...Malo me je sramota ali moram... Proslo je dosta od tada ali ne mogu a da se svaki dan po jednom ne zapitam u cemu je bio problem?! Naime, posle bolnog raskida, pokusala sam da nadjem decka, u pocetku nije nikako islo, niko nije bio dovoljno dobar. A onda tu krajem oktobra slucajno dodjem u kontakt sa drugom mog jako dobrog druga. Trebalo mi je nesto oko fakulteta koji on pohadja i poceli smo da se dopisujemo... Prvo je to bilo samo raspitivanje o faklutetu... Onda su krenuli telefonski razgovori dugi 2, 3 sata... I u jednom sam trenutku pomislila kako je to decko u kojeg mogu da se zaljubim i sa kojim moze da mi bude lepo. Pametan je, duhovit, dobar... Sto se tice fizickog izgleda to sam imala samo drugovu rec da dobro izgleda. Posle 2 nedelje konstantnog dopisivanja i pricanja napokon smo se dogovorili da se upoznamo. Sve je proslo super, sladak decko, povrh toga pametan, duhovit... Naravno od tog dana mi je postao decko... U vezi je bilo cas lose cas dobro... Tu sam se ja napokon upoznala sa njegovim brojnim manama... I nekako sam preko svega prelazila, prijao mi... Tako je proslo 3 meseca... Onda smo se jednog dana dogovorili da dodjem i prespavam kod njega u Bg-u. Pa da... To je znacilo samo jedno. Bila sam i uzbudjena i uplasena u isto vreme. 2 godine sam imala decka i navikla sam na njega... I on mi je odgovarao i ne znam... Jednostavno sam bila uplasena. Kad sam stigla u Bg, videla sam da nesto nije bilo u redu... Bio je preterano smoren. Pitala sam naravno sta nije u redu i odgovorio mi je da je stondiran... Nisam mu nista rekla, jer nije bilo smisla, ali mi je bilo zao sto je takav sad kad sam ja tu... Dosli smo kod njega u stan, zezali se malo, u medjuvremenu ga je zvao drug da dodjemo do njega, jer je njemu bilo izuzetno dosadno posto je lezao ceo dan zbog slomljene noge. Tu je moj sada bivsi decko potegao flasu shetaca sa komentarom da je shvatio kako ne moze da funkcionise normalno bez alkohola. Tu mi je pao mrak na oci i morala sam nesto da mu kazem... Pitala sam ga kako vidi sebe u buducnosti. Pogledao me je, nasmejao se i rekao 'Kao lecenog narkomana i alkoholicara...' Otisli smo prvo do nekog lika pa smo od njega planirali do ovog sa slomlejnom nogom. Tamo smo slusali muziku i pili smirnoff. Mene je to strasno udarilo tako da sam ostatak veceri provela pretezno cuteci... mala setnja kuci me je otreznila i kad smo stigli kuci, skinula sam se u gacice i majicu i legla na krevet. Legao je pored mene, obucen i upalio je televizor... Malo sam pokusavala da pratim Discovery ali mi je tesko islo, bila sam i umorna i alkohol je i dalje radio svoje... Kad mi je dosadilo da se naprezem i pratim neke bagere, privila sam se uz njega i pocela da ga ljubim po vratu. Na sta se on nije ni pomerio... Pitala sam ga zasto je jos obucen, sve sa papucama na nogama, rekao je da mu tako odgovara... I jos sam ga malo turirala da me poljubi da bi mi na kraju rekao kako mu je jako lose od votke... Moj jedini savet je bio idi ispovracaj se, bice ti lakse. Ne, on to ne voli, procice ga. Tu sam opet pokusala da gledam u televizor, mada mi se vec mutil pred ocima od naprezanja. Proslo je mozda 15 minuta, u tih 15 minuta se skinuo u bokserice i legao ispod pokrivaca. Tu sam se ja opet privila uz njega i pokusala nesto da on opet ne bi odreagovao. Bilo mi je lose, sto od umora, sto od alkohola, sto od ispale... Okrenula sam mu ledja u ime protesta i zaspala... Spavala sam sat vremena... Probudila me je zedj i posle toga mi je jedina zanimacija bio plafon i njegovo disanje...Imam utisak da taman kad je telo pomislilo da ce da spava sat na telefonu je zapistao... 07:30... Nisam mogla da dodjem sebi, kako vec... On se probudio posto je i njegov zvonio par sekundi posle mog. Rekla sam mu da ne mogu da se pomerim a kamoli da sad idem na bus. Pa ostani do 10 predlozio je... Znala sam da do 10 necu spavati, mogli smo da jedemo i mozda... Skocila sam na njega i rekla sve sa osmehom na licu 'Ostajem do 10 ako budemo imali 2 sata kvalitetnog programa'... Prokomentarisao je kako ide na predavanja oko 1 i kako mora da spava... Tu je prevrsio svaku meru... Ustala sam naglo, krenula sam se oblacim ljutito, i da pravim sto vise buke je moguce... Rekao je samo da ce mi biti hladno tako u kratkoj jakni. Kad sam bila sigurna da sam sve pokupila izletela sam iz stana ne udostojivsi ga ni pogleda a kamoli pozdrava. Nisam bila bas najsigurnija gde je put do autobuske stanice ali sam se hvala bogu snasla a sto se tice njega... Nismo se nikako culi posle toga, sto pretpostavljam da znaci da je sve gotovo... Mene samo interesuje, posto njega ne mogu da pitam, u cemu je bio problem? Ako neko kaze da je alkohol i wutra u to prosto ne mogu da poverujem jer se ne secam pod kojim stanjem da je bio bivsi decko a da nije mogao... Da je problem u meni opet ne mogu da poverujem jer smatram da izgledam poprilicno dobro i da sam relativno zgodna, eto mozda bih jedino volela vece grudi ali sve ostalo je ok. Ne mogu a da ne spomenem koliko mi je samopouzdanje posle bivse ljubavi opalo, ali ovaj decko mi je samopouzdanje sahranio... Sve sa nadgrobnom plocom.
 
daj sebi vremena! sto vise...
napravi pauzu od muskog roda, na koliko god da je neophodno...
i u medjuvremenu se posveti sebi.
radi sve ono sto ti prija, da li shoping, tracarenje sa prijateljicama uz kafu, mozes cak ucis nesto novo i zanimljivo, zurke, ako upoznas nekog momka gledaj vise da se zabavis sa njim nego da se vezujes...
budi malo sebicna ako treba, okreni se sebi maximalno, samo je bitno da radis nesto sto tebi prija ne mora uopste da ukljucuje muski rod, videces kako svet moze biti jednostavniji, mozda cak i lepsi...

lol, i sta, da postane jos jedna od random xyz kuckica ?
taj put koji si ti navela je vodi samo u jos vece sranje, emotivno mrtvilo, i jos veci sjeb kad prvi put posle te faze zazeli da se veze za nekog...
jednom kad steknes izvesnu reputaciju, kilometrima ces je vuci sa sobom, narocito ako si zenska osoba...
ali onda, pretpostavljam da Bravo i Teen ne uzimaju u obzir sta se desava sa citaocima kad izadju iz puberteta... onda ionako prestanu da ga kupuju :)
 
imala sam i ja nešto slično...
uh.
ne ponovilo se!
mislim, nije bilo baš sa nekim dečkom koji je bio moj dečko, više je bilo... sa bivšim dečkom, takoreći. bože, blam me sad kad se setim. elem, ja sam inicirala, a on je bio ciničan. ja mislila šali se. kad on zaista neće, a ja bila pijana, pa nisam to prepoznala. pa, dobro.

onda sam mislila da se nikada više nikome neću svideti i da sam najveća gaborka na svetu... i to je tako trajalo garant godinu i po. bezveze.

onda došao moj sadašnji dragi i taaaaakoc... mislim, sad sam bašbaš sexy ;)

elem, it's not you, it's him.
 
lol, i sta, da postane jos jedna od random xyz kuckica ?
taj put koji si ti navela je vodi samo u jos vece sranje, emotivno mrtvilo, i jos veci sjeb kad prvi put posle te faze zazeli da se veze za nekog...
jednom kad steknes izvesnu reputaciju, kilometrima ces je vuci sa sobom, narocito ako si zenska osoba...
ne vidim kako je devojka moze da bude kucka ako se posveti sebi i ako zeli da se dobro oseca u svojoj kozi.
ako mislis na zabavu sa momcima bez vezivanja, nisam mislila da sad treba da krene da se *****, menja ih na svako vece i da se poigrava, pu pu daleko bilo, u tom slucaju se slazem sa tobom, ali ja nisam na to mislila. nije to jedini tip zabave...

evo npr, ja sam uzivala da upoznajem nove ljude, dopisivala sam se, zabavljala u smislu druzila se, pomalo i flertovala, ali sam znala koliko daleko mogu sebi da dozvolim da odem... sve zavisi kako se ona postavi...
a bas sam ja mislila kao da joj preporucim da se baci u promet, pobogu.

njoj samo treba malo da odmori, da se sabere
(evo ponovo cu reci)
najbolji nacin da se sabere jeste da se posveti sebi, i da radi ono sto njoj prija...

ja sam slusala muziku, preslusala sam mozda i 50GB muzike, tako izgradila neki svoj ukus...
zatim - gledala filmove...
isprobavala nove programe, oprobala se u video produkciji... naucila nesto novo...
citala puno poezije, i kako mi koja knjiga padne pod ruku...
izlazila sa drugaricama i sprdala se sa njima, smejala se...

bez muskaraca
radila sam na sebi, povratila samopouzdanje...

i eto, to je ono sto sam ja htela da porucim ;)

@minaqua - ne brini, nacice se onaj ko vredi... on se ne pojavljuje kada ga trazis, vec kad mu se najmanje nadas... pusti, vreme ce uciniti svoje... a ti se potrudi da to vreme utrosis sto kvalitetnije ;)
 
shvatio sam jos jednu prednost muskaraca. kad riba ispali tipa, on ode kuci - udavi pevca - i sve je ok. a kad tip ispali ribu, to je drama epskih razmera!

ps izvinjavam se sto nisam smislio neki lepsi izraz za taj, ne bas glamurozan, ali veoma praktican cin davljenja pevca. mozda timarenje konja?
 
@likvidator Pa ja sam napravila dramu jer mi je to prvi put da sam ispaljena :) A i retko kad se desi, makar u slucajevima koje imam priliku da vidim i dozivim da muskarac ispali devojku. Pogotovo ako je u pitanju seks. Ajde ako ona hoce vezu, a on nece, to da... Ali da su vec u vezi, navodno ozbiljnijoj a ne nekoj zajebanciji i da je on tako ispali... Zemljo otvori se :)

@Zvezdica proslo je jedno 2, 3 nedelje od tog dogadjaja...
 
palo mi je na pamet da upotrebim i neku cvetnu analogiju, ali tek sto to zvuci cudno.........
ma u svakom slucaju, svaki drugi bi ti popravio samopouzdanje, a ti si naisla na tog jednog jedinog. sta drugo osim da ti cestitam
bi.gif
 

Back
Top