Sabirni centar

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
"Stari arheolog pronalazi rimsku nadgrobnu ploču za kojom je tragao čitavog života. Ona pokriva prolaz s „ovog“ na „onaj“ svet. Pri pokušaju da je pomakne profesor doživljava srčani udar i ubrzo umre. Ali, mrtav samo za okolinu, on se u stvari nalazi u nekoj vrsti stanja „između života i smrti“. Kako je i živ i mrtav u isto vreme, uspostavlja vezu između živih i mrtvih, pa mrtvi, vođeni željom da vide svoje rođake, kreću prolazom koji je profesor otkrio ispod rimske nadgrobne ploče, u susret svojim voljenim na „ovom“ svetu. Ali, svet živih nije onakav kakvim su ga zamišljali"

Nemi je ovo jedan od boljih domacih filmova.I radnja i glumci i vrhunska muzika sa Anicom Dobrom!!!!!!
Kao mali sam gledao ovaj film i on mi je ostao urezan u pamcenje na neki cudan nacin!!!!
I svaki put kad ga gledam prodje me neka jeza......
Kako ste vi doziveli ovaj film?
Sta mislite o njemu?
Sta vas je najvise zaintrigiralo u njemu?

Meni nikako nije jasna ona scena gde su mrtvi.Sta je ono Raj,pakao ,cistiliste,il su oni tamo zalutali...........
Kao kad covek umre ode na to mesto.A gde su ostali ljudi iz celog sveta????Onde ih ima samo oko 30 i sve maltene Srbi.A ono ona trojica kad se vracali medju zive pa kad prolaze kroz one hodnike i zgrade jel su se to vracali kroz vreme ili su prolazili kroz pakao jer se mogu videti raznorazne scene i likovi iz ljudske istorije.....tipa Isus Hrist,Gavrilo Princip,Hitler,Krstasi pa i onaj lik sto mu ptica kljuca utrobu i slicni????
Kladim se da to nije bezveze i da to ima neko simbolicko znacenje....
Mozda 9 krugova pakla po Danteu???

Da cujem vasa misljenja??????
 
Pa, film ko film, onako, nije los.drama je mnogo bolja.Drzim da je Goran Markovic pravio i bolje filmove.Glumacka ekipa je dobra, posebno Anica, Bata Stojkovic, Bercek, Diklic, Rade Markovic,Plesa.Kada sam film prvi put gledao, a bilo mi je oko 13 godina, zaljubio sam se u Anicu Dobru.:rumenko::rumenko:
 
Pa, film ko film, onako, nije los.drama je mnogo bolja.Drzim da je Goran Markovic pravio i bolje filmove.Glumacka ekipa je dobra, posebno Anica, Bata Stojkovic, Bercek, Diklic, Rade Markovic,Plesa.Kada sam film prvi put gledao, a bilo mi je oko 13 godina, zaljubio sam se u Anicu Dobru.:rumenko::rumenko:



I ja isto :rumenko::rumenko::rumenko::rumenko:
Al sam se nekako cudni osecao jer je ona mrtva u filmu:hahaha::hahaha::hahaha:

A kako bi prokomentarisao to sto ih ima samo 30 mrtvih na onom mestu???:think::think::think:
 
"Stari arheolog pronalazi rimsku nadgrobnu ploču za kojom je tragao čitavog života. Ona pokriva prolaz s „ovog“ na „onaj“ svet. Pri pokušaju da je pomakne profesor doživljava srčani udar i ubrzo umre. Ali, mrtav samo za okolinu, on se u stvari nalazi u nekoj vrsti stanja „između života i smrti“. Kako je i živ i mrtav u isto vreme, uspostavlja vezu između živih i mrtvih, pa mrtvi, vođeni željom da vide svoje rođake, kreću prolazom koji je profesor otkrio ispod rimske nadgrobne ploče, u susret svojim voljenim na „ovom“ svetu. Ali, svet živih nije onakav kakvim su ga zamišljali"

Nemi je ovo jedan od boljih domacih filmova.I radnja i glumci i vrhunska muzika sa Anicom Dobrom!!!!!!
Kao mali sam gledao ovaj film i on mi je ostao urezan u pamcenje na neki cudan nacin!!!!
I svaki put kad ga gledam prodje me neka jeza......
Kako ste vi doziveli ovaj film?
Sta mislite o njemu?
Sta vas je najvise zaintrigiralo u njemu?

Meni nikako nije jasna ona scena gde su mrtvi.Sta je ono Raj,pakao ,cistiliste,il su oni tamo zalutali...........
Kao kad covek umre ode na to mesto.A gde su ostali ljudi iz celog sveta????Onde ih ima samo oko 30 i sve maltene Srbi.A ono ona trojica kad se vracali medju zive pa kad prolaze kroz one hodnike i zgrade jel su se to vracali kroz vreme ili su prolazili kroz pakao jer se mogu videti raznorazne scene i likovi iz ljudske istorije.....tipa Isus Hrist,Gavrilo Princip,Hitler,Krstasi pa i onaj lik sto mu ptica kljuca utrobu i slicni????
Kladim se da to nije bezveze i da to ima neko simbolicko znacenje....
Mozda 9 krugova pakla po Danteu???

Da cujem vasa misljenja??????



Mislim da je film extra...sto ti kazes kada ga gledam prodje me neka jeza...a kada Anica Dobra krene da peva...obavezno zaplacem...ne znam sto...jako tuzan film...:sad2:

 
Meni je ovo genijalan film, sa još genijalnijim glumcima ... Ne zna se dal je bolji Rade Marković ili Nikolić ili Berček ili Bata Stojković ... A i Taško mi je super iako se malo pojavljuje ...

Meni nikako nije jasna ona scena gde su mrtvi.Sta je ono Raj,pakao ,cistiliste,il su oni tamo zalutali.........
NIsu oni mrtvi - "Mrtvi i živi ne mogu se sresti, ako mrtvi nisu živi ili ako živi nisu mrtvi." ... Ne verujem ni da je pakao jer ne bi Isus onda bio tamo ... Verovatno su oni putovali kroz vreme, jer da bi došli u svoje prvobitno stanje moraju da idu kroz vreme od početka, tj. Isusa, pa preko Principa i Hitlera ...


Uglavnom, najjači deo filma, kad mu doktor konstatuje život i krene izjavljivanje saučešća ...
 
Meni je ovo genijalan film, sa još genijalnijim glumcima ... Ne zna se dal je bolji Rade Marković ili Nikolić ili Berček ili Bata Stojković ... A i Taško mi je super iako se malo pojavljuje ...

NIsu oni mrtvi - "Mrtvi i živi ne mogu se sresti, ako mrtvi nisu živi ili ako živi nisu mrtvi." ... Ne verujem ni da je pakao jer ne bi Isus onda bio tamo ... Verovatno su oni putovali kroz vreme, jer da bi došli u svoje prvobitno stanje moraju da idu kroz vreme od početka, tj. Isusa, pa preko Principa i Hitlera ...


Uglavnom, najjači deo filma, kad mu doktor konstatuje život i krene izjavljivanje saučešća ...


Uuuuu kako mi je to bilo bolesno....:eek::eek::eek::eek:
"Milice nije mi dobro,Milice gusim se!!!!!
-Ali Miso ovde ti ne moze biti dobro(jer su ovde vec mrtvi misli ona)

I on padne a doktor ga pregleda i rece "Milice primite moje sacesce, nazalost Misa je ziv"I onda svi izjavljuju saucesce i sve je tuzno a ono covek se vratio iz klinicke smrti"":eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek: grc

NIsu oni mrtvi - "Mrtvi i živi ne mogu se sresti, ako mrtvi nisu živi ili ako živi nisu mrtvi." ..

Brate pa ovde nisi nista rekao konkretno.Oni jesu umrli i dospeli na ono mesto,sto znaci da su mrtvi ali to ne znaci da su prestali da postoje tj njihova dusa,duh i dalje zivi.....
I jel si primetio da ne hodaju nego nekako kao da lete iznad zemlje nekoliko cm

A i zasto ih ima samo 30-40 bre jel zna neko odgovor????Mislim ne ono mesto - velika pustinja i neki grcko-rimski stubovi i kamenje tj na ono mesto koje vidimo na samom kraju filma......Sta je to mesto i zasto ih ima samo tako malo.To mora da znaci nesti ili je zeeeesca greska filma ili nisu imali kintu da angazuju na stotine ljudi.....
 
NIsu oni mrtvi - "Mrtvi i živi ne mogu se sresti, ako mrtvi nisu živi ili ako živi nisu mrtvi." ..

Brate pa ovde nisi nista rekao konkretno.Oni jesu umrli i dospeli na ono mesto,sto znaci da su mrtvi ali to ne znaci da su prestali da postoje tj njihova dusa,duh i dalje zivi.....
I jel si primetio da ne hodaju nego nekako kao da lete iznad zemlje nekoliko cm
Nisam ja to rekao, nego je to citat iz filma ... Rekao bih da nisu umrli skroz, da su u nekoj vrsti prolaza i da su zaglavljeni ...

A i zasto ih ima samo 30-40 bre jel zna neko odgovor????Mislim ne ono mesto - velika pustinja i neki grcko-rimski stubovi i kamenje tj na ono mesto koje vidimo na samom kraju filma......Sta je to mesto i zasto ih ima samo tako malo.To mora da znaci nesti ili je zeeeesca greska filma ili nisu imali kintu da angazuju na stotine ljudi.....
MOžda tamo dospevaju samo ljudi iz tog mesta, jer svi oni su na neki način pvezani i svi su iz tog mesta ... Iz kog razloga ne znam, ali verovatno je tako ... Valjalo bi pitati Kovačevića za sve nedoumice ...
 
Nisam ja to rekao, nego je to citat iz filma ... Rekao bih da nisu umrli skroz, da su u nekoj vrsti prolaza i da su zaglavljeni ...

MOžda tamo dospevaju samo ljudi iz tog mesta, jer svi oni su na neki način pvezani i svi su iz tog mesta ... Iz kog razloga ne znam, ali verovatno je tako ... Valjalo bi pitati Kovačevića za sve nedoumice ...


I ja sam to primetio,svi se znajui iz slicnog su mesta mada i nisu nesto povezani,a ima ih i iz razlicitih vremenskih perioda

Onaj vijnik koji umro jos u 2.svetskom ratu
Anica Dobra koja je umrla isto negde pre 40 god
Onaj profesorov pomocnik valjda Petar se zove koji se ubio (obesio) pre nedelju dana
Znaci prvo mi bila teorija da se grupisu "na onome svetu" po vremenu kad umru mada to ne pije vodu evo izneo sam dokaze

Druga teorija mi je bila da su tamo samo oni koji nisu umrli prirodnom smrcu tj uzvrsili samoubistvo (profesorov pomocnik) ili bili ubijeni (onaj vojnik),i da su ostali nekako "zaglavljeni izmedju ovoga i "onoga" sveta

Mada ni to "ne pije vodu" jer evo profesor je umro prirodnom smrcu.......

Dajte ljudi iskazite vase misljenje da odgonetnemo tajnu,evo ja se ubi od razmisljanja i zakljucivanja!!!!!!!:dash::dash::dash::dash::dontunderstand::dontunderstand::dash::dash::dash::dontunderstand::dontunderstand:


Mnogo mi se svidja ideja da covek u dubokoj komi ili klinickoj smrti moze da ode na onaj svet i ako mu lekari stabilizuju i oporave organe da se vrati u nas svet,svet zivih.....

Ali mi je totalno idiotska ideja da ako se prodje kroz onu plocu da moze da se prodje iz mrtvog sveta u zivi svet......A kroz tunel se prolazi kroz istoriju - Pa ne vracaju se oni u proslost,(ona trojica) oni se vracaju u zivi svet i to u sadasnjost ne vracaju se oni u zivi svet u proslost tj u dane kada su bili zivi....:think::think::think::think::think:

Tako da mi je ta ideja rezisera nebulozna....A znam da to ima neko pravo objasnjenje samo sto jos mi nismo dosli razumom do njega nego tumacenjima i spekulacijama......

Uvek ovakav tip filma ima resenje koje je mnogo tesko za shvatiti nego da je nelogican i nebulozan,,sve u filmu od pocetka do kraja mora biti povezano i objasnjeno samo sto nam nije dato "na tacni" da odmah razumemo......
 
Jos jednu stvar sam zapazio u filmu!!!!
Prvi put kad profesor umre on na "onom mestu" normalno hoda kao ljudi na ovom svetu cak i reditelj prikazuje kako koraca po pesku i pesak mu ulazi u cipele.Mislim da reditelj hoce da kaze da on nije sto posto mrtav vec da je nekako izmedju ovog i onog sveta dok na kraju filma kad je 100% umro tj doktori vise nikakvom silom ne mogu da ga ozive on onda pocinje da leti ko i svi ostali umrli tj ne da hoda i da koraca nego kao da mu ne mrdaju noge a on se pomera kao da stoje na nekoj pokretnoj traci (verovatno su tako i snimili kretnju umrlih)

E jos nesto mi nije jasno!
Kad im (umrlima) profa pokazao plocu za odlazak na zivi svet i kad jos njih trojica potvrdise da moze da se putuje u zivi svet sto onda tuguju tamo ocajnicki zele da vide svoje zive i da im prenesu nesto,sto jednostavno kad im "dodje" da vide svoje zive lepo ne prodju kroz tunel i dodju na zivi svet vide se lepo sa svojim zivima i vrate se nazad.I tako moze da rade svaku noc tj od sumraka do svitanja...

Sto rece Dragan Nikolic :
"A koliko mozemo da se zadrzimo ovde?"
Dragan Nikolic - "Do izlaska sunca ko i svi vampiri" ! ! !

A i iznervira me onaj vojnik sto je bombom razneo jedan ulaz u tunel i prekinuo "vezu izmedju mrtvih i zivih"
 
Poslednja izmena:
"Stari arheolog pronalazi rimsku nadgrobnu ploču za kojom je tragao čitavog života. Ona pokriva prolaz s „ovog“ na „onaj“ svet. Pri pokušaju da je pomakne profesor doživljava srčani udar i ubrzo umre. Ali, mrtav samo za okolinu, on se u stvari nalazi u nekoj vrsti stanja „između života i smrti“. Kako je i živ i mrtav u isto vreme, uspostavlja vezu između živih i mrtvih, pa mrtvi, vođeni željom da vide svoje rođake, kreću prolazom koji je profesor otkrio ispod rimske nadgrobne ploče, u susret svojim voljenim na „ovom“ svetu. Ali, svet živih nije onakav kakvim su ga zamišljali"

Nemi je ovo jedan od boljih domacih filmova.I radnja i glumci i vrhunska muzika sa Anicom Dobrom!!!!!!
Kao mali sam gledao ovaj film i on mi je ostao urezan u pamcenje na neki cudan nacin!!!!
I svaki put kad ga gledam prodje me neka jeza......
Kako ste vi doziveli ovaj film?
Sta mislite o njemu?
Sta vas je najvise zaintrigiralo u njemu?

Meni nikako nije jasna ona scena gde su mrtvi.Sta je ono Raj,pakao ,cistiliste,il su oni tamo zalutali...........
Kao kad covek umre ode na to mesto.A gde su ostali ljudi iz celog sveta????Onde ih ima samo oko 30 i sve maltene Srbi.A ono ona trojica kad se vracali medju zive pa kad prolaze kroz one hodnike i zgrade jel su se to vracali kroz vreme ili su prolazili kroz pakao jer se mogu videti raznorazne scene i likovi iz ljudske istorije.....tipa Isus Hrist,Gavrilo Princip,Hitler,Krstasi pa i onaj lik sto mu ptica kljuca utrobu i slicni????
Kladim se da to nije bezveze i da to ima neko simbolicko znacenje....
Mozda 9 krugova pakla po Danteu???

Da cujem vasa misljenja??????




I ja sam volela taj film kada sam bila mala, iako nista nisam razumela. I mene uhvati jeza i dan - danas kada ga gledam.

Taj lik sto mu ptica kljuca utrobu je zapravo scena iz grcke mitologije. U pitanju je titan Prometej koji je od bogova ukrao vatru i poklonio je ljudima. Zevs ga je kaznio tako sto ga je vezao u jednoj pecini i po ceo dan mu je orao kljucao jetru, jetra mu se uvece obnovi, orao dolazi ponovo ujutru i tako mu je bilo sve dok ga Herakle nije spasao.

Ne znam sta bi trebalo da predstavlja to sto prolaze pored Hitlera, Gavrila Principa, itd, ali ne slazem se da je pakao.
 
ma muzika je jeziva i onaj ambijent...dobar film al depresivan... meni - za izbegavanje..

D aznas da je jeziva muzika.Iako Anica Dobra prelepo izgleda i prelepo peva pazite na sadrzaj pesme

"Cveta tresnja u planini
Prolece se na put sprema

Sve je isto u mom kraaaaaaaju
Samo mene vise neeeeeemaaaaaa:rida::rida::rida::rida::rida:
Sve je isto u mom kraaaaaajuuuu
Samo mene vise neeeeemaaaaaa!!!!:rida::rida::rida::rida:

Zeleni se lozo........?????
oko strarog kucnog ????(wtf)
Sve je isto kao nekad
Samo mene vise nema
Sve je isto kao nekad
Samo mene vise nema"

:rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida:

 
I ja sam volela taj film kada sam bila mala, iako nista nisam razumela. I mene uhvati jeza i dan - danas kada ga gledam.

Taj lik sto mu ptica kljuca utrobu je zapravo scena iz grcke mitologije. U pitanju je titan Prometej koji je od bogova ukrao vatru i poklonio je ljudima. Zevs ga je kaznio tako sto ga je vezao u jednoj pecini i po ceo dan mu je orao kljucao jetru, jetra mu se uvece obnovi, orao dolazi ponovo ujutru i tako mu je bilo sve dok ga Herakle nije spasao.

Ne znam sta bi trebalo da predstavlja to sto prolaze pored Hitlera, Gavrila Principa, itd, ali ne slazem se da je pakao.



U pitanju je titan Prometej koji je od bogova ukrao vatru i poklonio je ljudima. Zevs ga je kaznio tako sto ga je vezao u jednoj pecini i po ceo dan mu je orao kljucao jetru, jetra mu se uvece obnovi, orao dolazi ponovo ujutru i tako mu je bilo sve dok ga Herakle nije spasao.

Jaooo da Prometej tako je.Znao sam i ja ali nikako da se setim imena Prometej.Bio mi je na vrhu jezika sto se kaze.

Ne znam sta bi trebalo da predstavlja to sto prolaze pored Hitlera, Gavrila Principa, itd, ali ne slazem se da je pakao.

A sta je onda to???Neko rece vracaju se kroz istoriju - da bi dosli u sadasnjost gde su zivi - i to mi je nebulozno po malo....

A zbog cega mislis da nije pakao?Tamo sve neki losi ljudi,izuzev Isusa Hrista....



Bas me zanima kako reaguju cure kad cuju ono
"Miso tesko mi je.....":sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:
 
Poslednja izmena:
"Stari arheolog pronalazi rimsku nadgrobnu ploču za kojom je tragao čitavog života. Ona pokriva prolaz s „ovog“ na „onaj“ svet. Pri pokušaju da je pomakne profesor doživljava srčani udar i ubrzo umre. Ali, mrtav samo za okolinu, on se u stvari nalazi u nekoj vrsti stanja „između života i smrti“. Kako je i živ i mrtav u isto vreme, uspostavlja vezu između živih i mrtvih, pa mrtvi, vođeni željom da vide svoje rođake, kreću prolazom koji je profesor otkrio ispod rimske nadgrobne ploče, u susret svojim voljenim na „ovom“ svetu. Ali, svet živih nije onakav kakvim su ga zamišljali"

Nemi je ovo jedan od boljih domacih filmova.I radnja i glumci i vrhunska muzika sa Anicom Dobrom!!!!!!
Kao mali sam gledao ovaj film i on mi je ostao urezan u pamcenje na neki cudan nacin!!!!
I svaki put kad ga gledam prodje me neka jeza......
Kako ste vi doziveli ovaj film?
Sta mislite o njemu?
Sta vas je najvise zaintrigiralo u njemu?

Meni nikako nije jasna ona scena gde su mrtvi.Sta je ono Raj,pakao ,cistiliste,il su oni tamo zalutali...........
Kao kad covek umre ode na to mesto.A gde su ostali ljudi iz celog sveta????Onde ih ima samo oko 30 i sve maltene Srbi.A ono ona trojica kad se vracali medju zive pa kad prolaze kroz one hodnike i zgrade jel su se to vracali kroz vreme ili su prolazili kroz pakao jer se mogu videti raznorazne scene i likovi iz ljudske istorije.....tipa Isus Hrist,Gavrilo Princip,Hitler,Krstasi pa i onaj lik sto mu ptica kljuca utrobu i slicni????
Kladim se da to nije bezveze i da to ima neko simbolicko znacenje....
Mozda 9 krugova pakla po Danteu???

Da cujem vasa misljenja??????

meni je film skroz bolestan.znaci skroz.:eek:
 
meni je film skroz bolestan.znaci skroz.:eek:

Jeste u pravu si ali film krije veeeeeliku poruku i zivotnu istinu na koju retko ko pomisli posle gledanja filma :

Molim vas nadam se da se necete rastuziti nije mi to namera
:sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:

"Svi mi kukamo kako nam je tezak ovaj zivot,svi mi imamo neke neispunjene snove i komplekse jer nesto nismo uradili,svi mi suocavamo se bar jedanput u zivotu kada nam se zgadi zivot i pomislimo kako je lakse biti mrtav.Neki se cak odlucuju i na samoubistvo da bi "skratili muke".........:rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida:
Ali sta cemo raditi ako se posle zivota sve desava isto kao na ovom filmu?:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Niko nije u stanju ni da me demantuje ni da me podrzi jer jednostavno to je van granice ljudskog saznanja za sada.........
Svima nama je tezak nas zivot svakom na svoj nacin ali beskonacno lutanje duse je najgore....Pogledajte kako je ovima na filmu.......Oni vise nemaju problema,sve probleme su resili,nisu gladni,zedni,ne treba im novac,ne mogu se razboleti.....Ali ipak oni bi sve dali samo da opet budu zivi i sa svojima.......................
Prema tome imamo samo ovaj jedan zivot i svi smo srecnici jer smo "izvuceni na velikoj lutriji" od milijardu spermatozoida....Jel ste svesni koji je to dar......Milijardu spermatozoida a izvucen bas ti.....Da bas ti!!!!!!!!Znaci treba se truditi da ovaj zivot prozivimo u smehu veselju sa prijteljima porodicom sa ljudima koji nam znace i mi njima.....a ne protraciti ovako kratak zivot na mrznju i gluposti....Da kad covek umire umire sa osmehom na licu:).......................Zato osmeh na lice i iskoristite svaki dan da budete sa voljenim osobama jer doci ce dan kada vise nece biti sa vama....ili necete vi biti sa njima pa ce vam biti zao sto niste vreme maksimalno iskoristili:sad2::sad2::sad2::sad2:

Kao sto kaze Anica Dobra "Sve je isto u mom kraju,SAMO MENE VISE NEMA!!!!!!
:rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida:
 
Jeste u pravu si ali film krije veeeeeliku poruku i zivotnu istinu na koju retko ko pomisli posle gledanja filma :

Molim vas nadam se da se necete rastuziti nije mi to namera
:sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:

"Svi mi kukamo kako nam je tezak ovaj zivot,svi mi imamo neke neispunjene snove i komplekse jer nesto nismo uradili,svi mi suocavamo se bar jedanput u zivotu kada nam se zgadi zivot i pomislimo kako je lakse biti mrtav.Neki se cak odlucuju i na samoubistvo da bi "skratili muke".........:rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida:
Ali sta cemo raditi ako se posle zivota sve desava isto kao na ovom filmu?:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Niko nije u stanju ni da me demantuje ni da me podrzi jer jednostavno to je van granice ljudskog saznanja za sada.........
Svima nama je tezak nas zivot svakom na svoj nacin ali beskonacno lutanje duse je najgore....Pogledajte kako je ovima na filmu.......Oni vise nemaju problema,sve probleme su resili,nisu gladni,zedni,ne treba im novac,ne mogu se razboleti.....Ali ipak oni bi sve dali samo da opet budu zivi i sa svojima.......................
Prema tome imamo samo ovaj jedan zivot i svi smo srecnici jer smo "izvuceni na velikoj lutriji" od milijardu spermatozoida....Jel ste svesni koji je to dar......Milijardu spermatozoida a izvucen bas ti.....Da bas ti!!!!!!!!Znaci treba se truditi da ovaj zivot prozivimo u smehu veselju sa prijteljima porodicom sa ljudima koji nam znace i mi njima.....a ne protraciti ovako kratak zivot na mrznju i gluposti....Da kad covek umire umire sa osmehom na licu:).......................Zato osmeh na lice i iskoristite svaki dan da budete sa voljenim osobama jer doci ce dan kada vise nece biti sa vama....ili necete vi biti sa njima pa ce vam biti zao sto niste vreme maksimalno iskoristili:sad2::sad2::sad2::sad2:

Kao sto kaze Anica Dobra "Sve je isto u mom kraju,SAMO MENE VISE NEMA!!!!!!
:rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida::rida:
:zcepanje: bas mi se svidja taj momenat!bas ti!:zcepanje:
pa jeste,ali mogli su to na malo normalniji nacin da urade.........malo vise...........
 
Prema tome imamo samo ovaj jedan zivot i svi smo srecnici jer smo "izvuceni na velikoj lutriji" od milijardu spermatozoida....Jel ste svesni koji je to dar......Milijardu spermatozoida a izvucen bas ti.....Da bas ti!!!!!!!
Pa ovo i nije neki dar, pošto si 'ti' svaki od tih milijardu spermatozoida ... Bilo koji spermatozoid da je pobedio, opet bi 'ti' bio 'ti' ...
 
A sta je onda to???Neko rece vracaju se kroz istoriju - da bi dosli u sadasnjost gde su zivi - i to mi je nebulozno po malo....
Pa moraju kroz istoriju tj. prošlost, jer ne mogu kroz budućnost ... A možda su oni neka reinkarnacija ljudi koje su videli u tunelima, pa u stvari gledaju sebe i istoriju svoje duše, sve dok se ona ne vrati u poslednji oblik ...
 

Back
Top