Quantcast

S L A N I N A

marlon

Domaćin
Poruka
3.528
alavo bre
sto je najcrnje ne jede mi se
al kad je videh kako namiguje sa fotke
neka me zgaravica u zelucu uvatila od zelje :lol:

de ne smem, jedem ko mravojed imam matabolizam ko ferari, a mozda i gliste kuj zna :lol: pa mi klope nikad dosta

proka

Legenda
Moderator
Poruka
50.652
a pricas o pravoj slanini ili onoj sapunjari? :D
veruj ne veruj, ali te tzv sapunjare, pa još ako su od mangulice imaju savršen ukus
tvrdim, a znam jer sam je nebrojeno puta probao, da čak nisu ni onako teško masne ko što se od takve slanine očekuje

pudari /čuvari vinograda/ su uvek nosili komadeškinu takve slanine sa sobom kad rade po ceo dan u vinogradu
pa je kad dodju u vinograd, stave na stub gde je sve vreme izložena suncu
posle par sati slanina se tako ugreje da postane skroz providna, a leluja ko da je od želea :D
uz to mlada luka i pradajza ...mm
mož kopati posle tri dana :D

Duki Lu

Veoma poznat
Poruka
10.574
I danas sam kupila malo slaninice.Ponuđena mi slanina dva dlana debela, bez tračka crvene crte, od mangulice kaže prodavačica.
Ipak, kupila drugu, dimljenu , mesnatu, ista iz posta #10.
Tak'u slaninicu najviše volim u omletu od jaja, na roštilju, kada u nju urolujem suve šljive, a najviše volEm velike krompire nasečene kao lepeza i u svaki deo ubačena šnitica slanine pa sve zapečeno u rerni. To baš volEm, a nisam dugo pravila.

proka

Legenda
Moderator
Poruka
50.652
uzmi jednom tu slaninu od mangulice i stavi u tiganj na najslabiju vatru, videćeš kako će se otopiti kao puter i nije tako teška kao "Adidas" slanina iz posta No10

a daleko je sladja i nema lošeg holesterola :cool:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.