Ružičasto jezero Pačir

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
277.992
IMG_5167.jpg

Na severu Srbije nalazi se ružičasto jezero Pačir u istoimenom mestu nedaleko od Bačke Topole, svega 20 minuta od Subotice.
Svoju boju jezero Pačir duguje slanoj vodi i mineralima. Nestvarnom bojom podseća na egzotična jezera od Australije do Bolivije i Meksika.
Termalna banja Pačir radi već šest godina, a od 2018. godine ima i zatvoreni deo i radi 365 dana u godini.

Topla voda u Pačiru dolazi sa 1.400 metara dubine i slana je, što čini odlazak u ovu banju jedinstvenim iskustvom.
Voda sadrži natrijum, jod, sulfat, brom i mnoge druge minerale koji unapređuju zdravlje.

Kada su se izvodili radovi 2010. godine na bušenju bunara ispostavilo se da je ova voda slana i lekovita što je i utvrdila laboratorija NIS-a. Voda sadrži litijum, brom, jod u velikoj količini tako da je voda pogodna za lečenje kožnih oboljenja, psorijazu, reumatska oboljenja i oboljenja posle povreda.
Zbog situacije sa epidemijom infekcije kovid-19 za sada je limitiran broj posetilaca na 600 u toku dana u skladu sa preporukama Štaba za vanredne situacije Bačke Topole i Kriznog štaba Vlade Srbije. Dezinfekcija se obavlja stalno.

pačir.jpg

Duki Lu

Buduća legenda
Poruka
25.767
Bila
Šta znam, ništa specijalno u odnosu na slične banje u Mađarskoj.

Mali je to kapacitet.
Voda topla, ljubičasta kao na slici, ali miris, najblaže rečeno - težak.
Čisto i uredno. Ulaznice simbolične.
Pored je mala kantina gde može da se popije kafa, sok, da se pojede langoš, lepinja sa ćevipama,pomftit.
Nema zabavnih sadržaja.
Doboljno je otići na jedno popodne, i ulaznica je upola jeftinija.
Ko dođe do Pačira, malo mu treba do Morahaloma.

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.899
Nisam bila i ne zelim...kazu plitko, smrdi, boji kupaci...guzve ogromne...to nesto ispustaju vodu samo tokom leta...tako da neka hvala...
A Morahalom je isto ono...ne znam...nigde nicega...kao da si u Kupusini...
Cekam da se zavrsi aqua park na Palicu...valjda ce biti nesto od toga...tu barem ima zelenila, parkova, suma, vina i ostalih cuda...

moonja..

Buduća legenda
Poruka
29.601
Nisam bila i ne zelim...kazu plitko, smrdi, boji kupaci...guzve ogromne...to nesto ispustaju vodu samo tokom leta...tako da neka hvala...
A Morahalom je isto ono...ne znam...nigde nicega...kao da si u Kupusini...
Cekam da se zavrsi aqua park na Palicu...valjda ce biti nesto od toga...tu barem ima zelenila, parkova, suma, vina i ostalih cuda...
Pa imaš onaj u Bpešti aqua parkitj hotel...eo smejem se kad se setim cene...: ))))

Duki Lu

Buduća legenda
Poruka
25.767
jel dobro? vredi?
nikada nisam cula iz prve ruke iskustva, stvarno me zanima
Pisala sam i ranije o pačirskom jezeru.
Juče, a čujem da je tako danima, bila je gužva

Ležaljke su besplatne, ali nije bilo slobodnih
Na travi smo raširili peškire, mada nismo izlazili iz vode, osim kada smo užinali.
Može da se kupi langoš(350) ,prazan, sa pavlakom, sa pavlakom i trapistom ili sa eurokremom.
Može pomfrit sa kečapom (150), mekike
Od napitataka šveps kole, ledeni čajj
Meni je i juče bilo super, ne znam kako bih pregurala paklenu vrućinu da nisam bila u vodi i pored vode.

Ispred, na parkingu, je restoran 'Zovište' sa dnevnim menijem.

Juče je bila na meniju paradajz čorba i gulaš čorba
Jagnjetina ispod sača

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.