Rusko naoružanje u nato vojskama

Samo ne znam zasto su nasi braca i prijatelji rusi hteli da nam yebu sve po spisku 1948 godine. Spremili vec tenkove za ulaz i avione za bombardovanje a da nas tad Ameri nisu uzeli pod svoj protektorat bili bi mi pregazeni jer inace sami nismo imali sanse da se odbranimo. Tacno je da su Englezi i Ameri po oslobodjenju bombardovali i kao navodno trazili nemacke pozicije. Ali ja mislim da je mnogo veci akt mrznje protiv nekog naroda silovanje. A to su braca rusi radili, silovali sve sto su stigli. A svaki nas covek koji im se nasao na putu i pokusao da ih spreci pa makar bio i vojnik je bio ubijan kao:ustasa, cetnik, petokolonas, kvisling, fasista.....
 
ne samo Leskovac i Beograd i drugi gradovi po Srbiji su stradali tokom saveznickih bombardovanj tokom "44. ...

sto se tice 1878. tu su nam Rusi uterali k..i..tu sa Sanatefanskom Bugarsko tko da ovi i dan danas imaju san o granici kod Nisa...

Nego ko na ovom svetu salje svoju vojsku da ratuje za nekog drugog a da iz toga nemoze da izvuce nikakvu korist, a obzirom da su nasi politicari najcesce prevrtljivi nije ni cudo sto nas Rusi redovno "ispaljuju", kad nasi politicari pokusavaju da "sede na vise stolica" odjednom....
 
dr.koki:
Samo ne znam zasto su nasi braca i prijatelji rusi hteli da nam yebu sve po spisku 1948 godine. Spremili vec tenkove za ulaz i avione za bombardovanje a da nas tad Ameri nisu uzeli pod svoj protektorat bili bi mi pregazeni jer inace sami nismo imali sanse da se odbranimo. Tacno je da su Englezi i Ameri po oslobodjenju bombardovali i kao navodno trazili nemacke pozicije. Ali ja mislim da je mnogo veci akt mrznje protiv nekog naroda silovanje. A to su braca rusi radili, silovali sve sto su stigli. A svaki nas covek koji im se nasao na putu i pokusao da ih spreci pa makar bio i vojnik je bio ubijan kao:ustasa, cetnik, petokolonas, kvisling, fasista.....



za ovo pitaj Tita, cudo jedno kako su ruske jedinice zaobisle Hrvatskte teritorije...
 
puzzled:
kada stignes dotle da treba da branis drzavu i narod od najvece vojne sile u istoriji, a verovatno 99% covecanstva ne bi moglo da te nadje na karti sveta, treba da se zapitas da nisi negde pogresio, mada mozes da tvrdis da je svetska zavera i da smo mi najveca odbrana slobodnog sveta, onda ko zna mozda i deda mraz postoji



simpaticno razmisljanje, samo, molim te pa mi reci koji su to razlozi naterali jedini globalni vojni savez da napadne jednu takvu drzavicu koju je tesko pronaci na karti sveta???
 
drzare:
za ovo pitaj Tita, cudo jedno kako su ruske jedinice zaobisle Hrvatskte teritorije...

Pa nemoj da verujes toliko u to blacenje Tito-a. Ni ja ga ne volim ali nije on kriv za sve.
I tamo su silovali rusi i tamo su svasta radili. Prvi muz od moje babe je bio na "ciscenju od stranih neprijatelja" posle rata. I sa vojskom ga prebace na hrvatsko primorije, za divno cudo rusi su ga ubili kad je pokusao da zaustavi neko silovanje na primoriju.
 
drzare:
simpaticno razmisljanje, samo, molim te pa mi reci koji su to razlozi naterali jedini globalni vojni savez da napadne jednu takvu drzavicu koju je tesko pronaci na karti sveta???
da nije nasa pozicija na raskrscu evrope i azije, da nije rudno bogatstvo trepce i nalazista lignita, da nisu 'silna' bogatstva?.
mozda vole albance, mozda kao fol brinu za ljudska prava
ili su mozda hteli da promene doktrinu i pravila igre koji vladaju u svetu i trebao im je neko da bude test ili primer ostalima, mozda bi mocna srbija na balkanu bila uvek jak instrument rusije, ne znam daj nam ti svoje 'simpaticno misljenje' zasto bi neko napadao nas
 
kada stignes dotle da treba da branis drzavu i narod od najvece vojne sile u istoriji, a verovatno 99% covecanstva ne bi moglo da te nadje na karti sveta, treba da se zapitas da nisi negde pogresio, mada mozes da tvrdis da je svetska zavera i da smo mi najveca odbrana slobodnog sveta, onda ko zna mozda i deda mraz postoj
не тврдим да је светска завера али је ово шта си навео доказ да смо битни. Ипак је то највећа светска сила и баш ина оће да узме парче баш наше територије ... шо не мазну бугарима, македонцима, хрватима, босанцима ...то је све комшилук ...
 
dr.koki:
Samo ne znam zasto su nasi braca i prijatelji rusi hteli da nam yebu sve po spisku 1948 godine. Spremili vec tenkove za ulaz i avione za bombardovanje a da nas tad Ameri nisu uzeli pod svoj protektorat bili bi mi pregazeni jer inace sami nismo imali sanse da se odbranimo. Tacno je da su Englezi i Ameri po oslobodjenju bombardovali i kao navodno trazili nemacke pozicije. Ali ja mislim da je mnogo veci akt mrznje protiv nekog naroda silovanje. A to su braca rusi radili, silovali sve sto su stigli. A svaki nas covek koji im se nasao na putu i pokusao da ih spreci pa makar bio i vojnik je bio ubijan kao:ustasa, cetnik, petokolonas, kvisling, fasista.....
ti niti si ni rusima, niti nama ni brat , ni sestra , zato pod hitno prestani da mislis i da lupetas o vojnicima koji su ti zemlju oslobodili, i to tako sto nisu hteli ni da je bombarduju ni da je ruse artiljerijom, vec kucu po kucu, imas preko 200 registrovanih ruskih grobalja u srbiji gde je sahranjen ne mali broj vojnika 2-svetsdkog rata koji su tu poginuli, o kirjejevu i ostalima da ne pricam.... a ti tvoji englezi su tepih bombama ubili 6000 beogradjana u jednom danu, i pri tome nisu ni ranili ni jednog nemackog vojnika ! aj sada pali
 
W.A.S.P.:
не тврдим да је светска завера али је ово шта си навео доказ да смо битни. Ипак је то највећа светска сила и баш ина оће да узме парче баш наше територије ... шо не мазну бугарима, македонцима, хрватима, босанцима ...то је све комшилук ...
pricali smo o poljacima, isto tako su i njih najvece svetske sile tog doba nemacka i rusija napadale i rasparcavale ali to ne znaci da su oni bitni (ili po tvom jesu) tj. bitni su kao i mi, jbg. mi smo im se namestili
klasicna mitomanija
 
ZORANNS83:
ti niti si ni rusima, niti nama ni brat , ni sestra , zato pod hitno prestani da mislis i da lupetas o vojnicima koji su ti zemlju oslobodili, i to tako sto nisu hteli ni da je bombarduju ni da je ruse artiljerijom, vec kucu po kucu, imas preko 200 registrovanih ruskih grobalja u srbiji gde je sahranjen ne mali broj vojnika 2-svetsdkog rata koji su tu poginuli, o kirjejevu i ostalima da ne pricam.... a ti tvoji englezi su tepih bombama ubili 6000 beogradjana u jednom danu, i pri tome nisu ni ranili ni jednog nemackog vojnika ! aj sada pali
a nama su rusi braca do mojega, kad god je bila prilika uvek su gledali da nas zbog necega iskoriste, kanda im je sad samo stalo do nis-a i naftne industrije rep. srpske, a ne do kosova!
 
izvini molim te a koji to oni imaju razlog da brane Kosovo kad smo ga mi smi prodali ....?!
uvek je lakse traziti krivca negde drugde nego se zapitati kako smo u stvari dospeli do ove situacije... a jos za vreme Krljevine znalo se za siptarske planove....
 

Back
Top