Ruski vojnici već uveliko gaze preko mrtvih tela francuskih legionara

U prvom 1,5 milijuna, u drugom 0,5 milijuna, nisam ja to izmislio, to su povijesne činjenice, činjenice za koje nepismeni ne znaju, pa se u svom neznanju sprdaju s Francuzima, nuklearnom silom :kafa:
francuzi su kerov q.rac dragi moj oni bi pre svega trebali da se pozabave svojom raspalom državom a i vi hrvati imate pune ruke posla pola Zagreba vam smrdi na govna iz kanalizacije,da,da

Krajem 44te rusi jos uvjek pokusavaju da izadju iz svoje teritorije (i to neuspesno) :D :D :D :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Gumbinnen_Operation

kao i uvjek strahoviti gubitci rusa i pokraj nadmocnijih snaga :D :D :D
Polunepismeni desetaru, još jednom te pitam. Šta misliš, zbog čega je izbio ustanak u Varšavi? Posle 4 godine. Ajde neuki desetaru.
Dakle, polunepismeni desetaru, neka ti ovaj pored tebe u mantilu pročita, jer ti nisi sposoban.
Povoljan trenutak za akciju nastupio je kada su sovjetske snage u sklopu operacije Bagration, 13. jula 1944. godine izbile na staru poljsku granicu.
Ili ovako polunepismeni desetaru:
Kako su se sovjetske snage približavale Varšavi, u junu i julu 1944. godine, sovjetske radio-stanice su pozivale na opšti narodni ustanak u Poljskoj kako bi se prekinule linije za snabdevanje nemačkih snaga koje su formirale front na desnoj obali Visle. 29. jula prethodnice sovjetskih oklopnih jedinica dosegle su predgrađa Varšave.

Autorska
Prosto neverovatno kako prhvataju ovu istinu kao da je normalno.
Šarlatani na čelu država kao što je Francuska,Nemačka,USA,Velika Britanija privode
svet sudnjem okršaju i uništavanju sve što se krvavo gradilo vekovima.Da ima malo pameti u tim zemljama onda bi sam narod u tim državama srušio te marionete sa vlasti.

SAMO ROKAJ I GAZI :maramica:

DOBAR NATOVAC = MRTAV NATOVAC

nemci i rusi su bili saveznici. Rusi su isporucivali nemcima gorivo za njihove tenkove i zrakoplove, rude za njihovu vojnu industriju dok su nacisti napadali francusku (a i jugoslaviju)....
Isto kao kad sad neki rusofilcic kaze da se rusija bori protiv celog zapada a zapad samo salje pomoc ukrajini

Po toj tvojoj logici - Rusi i NATO pakt su sada saveznici. Obzirom da svo vreme trajanja rata Rusi isporucuju i dalje zapadu gorivo tj naftu i gas. z:D

E u tvojoj glavi je haos totalni z:D

giphy.webp

Po toj tvojoj logici - Rusi i NATO pakt su sada saveznici. Obzirom da svo vreme trajanja rata Rusi isporucuju i dalje zapadu gorivo tj naftu i gas. z:D

E u tvojoj glavi je haos totalni z:D

giphy.webp

Pa ne znam kako isporucuje rusija plin jer kroz ukrajinu ne ide, severni tok je unisten a niti jedan ruski tanker nema dozvolu da udje u europsko pristaniste :D :D :D

PS
Rusi i nacisti su zajednicki napali drugu zemlju - Poljsku i nakon toga i napravili zajednicku pobednicku paradu da bi proslavili svoje bratstvo i suradnju
Nato i rusija nisu

Alo nepismeni, Francuzi su u dva svjetska rata protiv Švaba imali preko 2 milijuna žrtava :roll:
Француска је у WWI и WWII имала око 1 550 000 - 1 600 000 погинулих али је имала много рањених док је у WWII било прилично заробљених, око 1 900 000.

Poslednja izmena:

Back