Ruski ponos "izvukao deblji kraj"

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.611
Ne, nije ovde reč o nekoj hiper supar ili kakvoj već raketi, niti o bilo kakvom drugom oružju. Nema nikakve veze sa ratom u Ukrajini. Ipak, Putin i ljudi koji se brinu o njegovoj bezbednosti bi svakako trebali da se zabrinu zbog ovog:

Ruski ponos „izvukao deblji kraj“: Neočekivani ishod sudara Volvoa XC60 i Aurus Senata, blindirane limuzine od 6 tona (VIDEO)​


aurus volvo 1684830562-collage-750x422.jpg

U dramatičnom udesu na ulicama Moskve, ruska limuzina Aurus Senat, koja je navodno u vlasništvu Patrijarha Kirila, udarila je u Volvo XC60. Prednji deo Aurus Senata je u potpunosti uništen, dok Volvo sa druge strane nema toliko ozbiljnu štetu s obzirom da se u njega zaletela blindirana limuzina težine 6 tona.
Ovaj sudar savršeno pokazuje karakterne osobine povezane sa zemljom porekla svakog vozila. Švedski Volvo, koji je često na dobrom glasu zbog svoje čvrstine i bezbednosti, izašao je kao pobednik, a švedski proizvođač bi ove slike mogao i da koristi kao deo svog marketinškog nastupa.
Sa druge strane, najskuplji i najekskluzivniji automobil ruske proizvodnje se pokazao jako loše, i nije ispunio očekivanja. Čak i predsednik Rusije koristi Aurus Senat kao zvanični automobil, a ovaj incident služi kao ozbiljan podsetnik da ruski proizvodi često ne ispunjavaju svoja obećanja.
https://nova.rs/auto/ruski-ponos-iz...aZsGHmXAPr3stePvDNDLLn6udB0iBmR6jclETPcxayIMA
 
Ovo je neuporedivo.. jednom su neki tipovi izletjeli iz sporedne ulice i udario sam ih baš slično kao ovdje u centralni nosivi stub izmedju dvoja vrata.
Na mom audiju je pukla maska, oba fara, hauba, prednji vezni lim.. na golfu je slično bilo kao ovdje, medjutim.. ja sam uspješno popravio autio ali je zato golf načisto prelomljen i šasija mu je bila ozbiljno iskrivljena, tako da su ga prodali samo kao ispravan motor i ono što se dalo iskoristiti.
 
Ovo je neuporedivo.. jednom su neki tipovi izletjeli iz sporedne ulice i udario sam ih baš slično kao ovdje u centralni nosivi stub izmedju dvoja vrata.
Na mom audiju je pukla maska, oba fara, hauba, prednji vezni lim.. na golfu je slično bilo kao ovdje, medjutim.. ja sam uspješno popravio autio ali je zato golf načisto prelomljen i šasija mu je bila ozbiljno iskrivljena, tako da su ga prodali samo kao ispravan motor i ono što se dalo iskoristiti.
Da, ali tvoj Audi nije bio blindirani i preskupi šestotonski auto, a ni Golf nije Volvo tako da to stvarno ne može da se poredi.
 
Sigurniji je onaj auto koji se u sudaru više deformiše, pod uslovom da prostor oko putnika (kapsula) ostane netaknut.

Znači u sudaru auto TREBA da se deformiše, jer se tom deformacijom troši kinetička energija sudara, pa putnici samim tim trpe manje sile usporenja. Dijagram brzine usporenja je širi i ravniji, niži nego kod neelastičnog sudara, što povećava šansu da prežive putnici, naravno pod uslovom da se ne zgnječi prostor neposredno oko njih i da im nešto ne uleti u prostor.

Ne sumnjam da je Volvo top rated u smislu bezbednosti, ali je verovano i Aurus, i zato se deformisao.

P.S. Da ne pomislite pogrešno, o Putinu mislim sve najgore.
 
Sigurniji je onaj auto koji se u sudaru više deformiše, pod uslovom da prostor oko putnika (kapsula) ostane netaknut.

Znači u sudaru auto TREBA da se deformiše, jer se tom deformacijom troši kinetička energija sudara, pa putnici samim tim trpe manje sile usporenja. Dijagram brzine usporenja je širi i ravniji, niži nego kod neelastičnog sudara, što povećava šansu da prežive putnici, naravno pod uslovom da se ne zgnječi prostor neposredno oko njih i da im nešto ne uleti u prostor.

Ne sumnjam da je Volvo top rated u smislu bezbednosti, ali je verovano i Aurus, i zato se deformisao.

P.S. Da ne pomislite pogrešno, o Putinu mislim sve najgore.
Da, ali zar blindirani auto ne treba da se ne deformiše kad ga gađaju raketama, bombama ili raznim pucaljkama? On u takvim situacijama treba da svakako ostane u voznom stanju kako bi što pre pobegao s mesta napada.
 
Da, ali zar blindirani auto ne treba da se ne deformiše kad ga gađaju raketama, bombama ili raznim pucaljkama? On u takvim situacijama treba da svakako ostane u voznom stanju kako bi što pre pobegao s mesta napada.
Prioritet je očuvanje kabine, blindiran auto je blindiran samo oko putnika, da zaštiti njihov prostor.

Kad bi stavili neke tenkovske oplate oko haube i motora, to bi bio jako nebezbedan auto za ostale učesnike u saobraćaju, pa sumnjam da bi uopšte dobio upotrebnu dozvolu.
 
Prioritet je očuvanje kabine, blindiran auto je blindiran samo oko putnika, da zaštiti njihov prostor.

Kad bi stavili neke tenkovske oplate oko haube i motora, to bi bio jako nebezbedan auto za ostale učesnike u saobraćaju, pa sumnjam da bi uopšte dobio upotrebnu dozvolu.
Misliš da je one koji su projektovali takav auto naročito briga za bezbednost drugih učesnika u saobraćaju? Motor mora biti zaštićen od onesposobljavanja. To važi i za Putinov i za Bajdenov auto, svejedno.
 
Da, ali zar blindirani auto ne treba da se ne deformiše kad ga gađaju raketama, bombama ili raznim pucaljkama? On u takvim situacijama treba da svakako ostane u voznom stanju kako bi što pre pobegao s mesta napada.
Kao što vidiš vrata na aurusu su otvorena i kao nova, dakle usled velike težine blindiranog vozila prednji kraj trpi veće deformacije usled apsorbovanja kinetičke energije udarca kako bi se... Ma šta i ja pišem kada si ti ko naivna domaćica čim su rusi u pitanju.

Sutra ćeš ladu da voziš i pevaš živ bio pa video. Da batališ taj nato i cnn nisu dobri za zdravlje naročito 1999te.
 
automobili se i prave da se raspadaju da se energija udara ne bi prenela u kabinu
karoserije se i prave da silina udara ide na karoseriju u sirinu i da se rasprostire njom i time udar gubi energiju koja dolazi do kabine vozaca i saputnika.
zato skoro svaki bolji moderan automobil deluje totalno unisten pri sudaru ali oni se i prave da bi se unistili da bi sacuvali putnike.

samo laik misli da je automobil losiji ako pri sudaru biva unisteniji, cak suprotno, takav automobil je sigurniji za svoje putnike.
 

Back
Top