Ruska plava mačka

cardinalle:
...vec je prilicno velika i troma, ne prija joj da lezi na ledjima. ne prija joj sa strane.......nikako ne moze da se namesti, a stomak postaje sve veci iz dana u dan.................jede bar duplo vise nego inace, tako da me bas interesuje, ako neko zna koliko macica moze da omaci jedna ruska plava maca? 2, 6 ili 13?
Navodno, prosek je dva, maksimum tri mačeta ali... Naša je prvi put imala 6 a drugi put 5 mačića :confused: Ne znam šta da ti kažem... Period njene nervoze i gojenja tek počinje ;)
 
Amaterasu:
Po mojim informacijama i iskustvu, bilo bi bolje da nabaviš ženku. Ja sam često u dvorištu pokušavala da odgajim dva mužjaka zajedno, ali je uvek ostajao onaj agresivniji :-| Dakle, ako ne želiš da budeš svedok prirodne selekcije u sopstvenom stanu, bolje odustani od te ideje. :) Naravno, to ne važi ako planiraš da sterilišeš mačore... Po meni, kombinacija mužjaka i ženke je super! Naravno, ako si spreman da s vremena na vreme prisustvuješ bračnim svađama ;) Pozdrav!

Nazalost, potvrdjeno u praksi!
Upravo sam jutros vratio predivnog macorcica (norveska sumska x persijaner) jer ga je ovaj moj stari terorisao iako je i sam jos uvek mace. Mislio sam da su dovoljno mali da bi se slagali, medjutim moj je, kad je ukapirao da je novajlija mladji, odmah poceo sa vrlo grubom igrom i zlostavljanjem tako da sam vec sutradan morao da vratim njegovog nesudjenog drugara.
U svakom slucaju, hvala na savetu.
Pozdrav!
 
Brickmon:
Nazalost, potvrdjeno u praksi!
Upravo sam jutros vratio predivnog macorcica (norveska sumska x persijaner) jer ga je ovaj moj stari terorisao iako je i sam jos uvek mace. Mislio sam da su dovoljno mali da bi se slagali, medjutim moj je, kad je ukapirao da je novajlija mladji, odmah poceo sa vrlo grubom igrom i zlostavljanjem tako da sam vec sutradan morao da vratim njegovog nesudjenog drugara.
U svakom slucaju, hvala na savetu.
Pozdrav!
Još nešto! I ako doneseš ženku, biće im potrebno malo vremena da se naviknu jedno na drugo, ali - razlika je u tome što će se na kraju navići. Kod dva mačora to je nemoguća varijanta. :-? Pozdrav!
 
Evo mi ga jedan ruski plavi macor ovde! Ime mu je ZORZ, zaista je prepametan i prelep je.
Star je godinu i 5 meseci. Nedavno je i po prvi put postao tata i dobio petoro macica. Sve smo ih podelili, ali obzirom da mu trazimo novu devojku, nadamo se da ce biti jos prinova uskoro. Protivimo se kastriranju :evil: , pa mu nabacujemo cice :)
Ako ima neko zenku nek se javi, pa da se dogovorimo!

p.s. Stavicu i slike, samo mi nesto ne uspeva trenutno....
 
Ja imam dva decaka macorcine! Stariji je rusko plava maca, a mladji je kontejnerska opasna zivuljka. Mali (Grom) je dosao kada je stariji (Munja) imao nesto manje od dve godine, a Grom par meseci.

Grom je odmah zaveo red u kuci-Munja je dobrica i godinama ga je pustao. Sada, kada je proslo skoro 3 godine, Munji je pukao film-mlati ga po ceo dan! :)

Mene su odgovarali od toga da uzmem decaka, ali kada sam videla koliko je sladak i mali-nista me drugo nije zanimalo! :) Ljubi ga majka! :)

Ako ikad otkrijem kako da ubacim slike-poslacu vam da ih vidite! Pozdrav!
 
Evo ih! :) Thanks @Tanor.. :)
 

Prilozi

  • mali munja.jpg
    mali munja.jpg
    68,6 KB · Pregleda: 42
  • mali grom.jpg
    mali grom.jpg
    55,4 KB · Pregleda: 34
  • munja u nesvesti.jpg
    munja u nesvesti.jpg
    33,2 KB · Pregleda: 52
I ja imam rusku plavu mačku, hoću reći mačora Fedju.
Stvarno su nevrovatne ove mace.Fedja ima 18.meseci, našla sam ga na
ulici kad je bio malo mače.
Ali, ja imam i problem:
Fedju smo kastrirali pre tri nedelje. Morali smo, pošto izlazi napolje, drugi mačori ga povrede pa je često bolestan i pod terapijom.
Posle intervencije se razboleo,prestao da uzima hranu i vodu, bio pd terapijom (infuzije, antibiotici i sl) i za to vreme nije izlazio napolje, odnosno još ne izlazi.
I dalje slabo jede ( dajem mu bareno meso i granule), pije vodu i mleko-jogurt,
ali ja mislim da je nedovoljno.
Šta da radim?
pozdrav Slavicaaa
 
Dobro,famozni februar je prosao ;) Ima li neko ko bi poklonio musko mace plave ruske u sto blizoj buducnosti,pliiiizzzz ??? I zasto je ova tema ovako zamrla ,gdje su vlasnici i ljubitelji ovih prekrasnih plavusana ? :???:
 
Cao svima! Dugo nisam bio na ovom forumu, ali evo sada citam ove tekstove i osetih potrebu da napisem par reci na temu ruskih plavih maca… Proslog septembra moja ruska plava maca je omacila 4 maceta… Kada su napunili oko 3 meseca odlucio sam da ih poklonim ljubiteljima macaka i zivotinja uopste. Veliki broj ljudi je tada ostavio svoje podatke na mom mail-u, tako da nisam mogao svima ni da odgovorim, a da ne pricam o tome da sam imao samo 4 maceta na raspolaganju za udomljavanje… Hvala svima koji su se javili i pokazali dobru volju za usvajanje mace! Kada je dosao trenutak da se macici podele novim vlasnicima, moja porodica i ja smo se nasli u par neprijatnih situacija vezanih za karaktere pojedinaca koji su se javljali za mace…
Npr., jedna gospodja srednjih godina mi je preko telefona objasnila kako je ona “velika dama” i kako “nikada ne bi drzala obicnu macku, vec iskljucivo rasnu” (!!!), cime je zelela da mi na ovaj nacin pokaze svoju privrzenost ruskoj plavoj maci (!?!)… Ipak, upecatljiviji utisak na mene je ostavila zenica koja zivi sama u novobeogradskom stanu na 6 spratu sa 9 macaka (btw. osecala se na zivotinjske izlucevine, a sa sobom je vodila psa kog je usvojila sa ulice par dana ranije…). Naime, ona je zelela jos jednu, desetu macu…, nije joj bilo bitno da li je rasna ili ne…, vec ako je za dzabe – daj! Naravno, nije dobila macu. Sve ovo ne znaci da u ovom gradu nema OK ljudi kojima biste mogli da poklonite ili prodate ljubimca, a da uz to budete sigurni da ce zivotinjica biti srecna i zadovoljna u svom novom domu… Ja sam posle svega uspeo da sve macice udomim kod NORMALNIH ljudi, koji su apsolutno imali dobru nameru, zdravu potrebu i razloge za preuzimanje odgovornosti “imanja macke”…
Sve u svemu, ne samo da sam u kontaktu sa osobama koje su novi vlasnici mojih macica, vec redovno dobijam fotke i poneki tekst o njihovom ponasanju. Verujem da ne postoji nacin da budete ubedjeni da ste macu stavili u “sigurne ruke” kada je jednom udomite…, osim da se u prvih par meseci kada je date cesto interesujete za samu zivotinju i njeno odrastanje. Ili jednostavno pokusajte “tehnikom dobre procene” namera onog koji zeli macku. Meni je uspelo da svi macici budu u apsolutno dobrim rukama… Toliko od mene! Pozdrav svima sa “mackarskih foruma”  !
 
Hvala bogu da se neko od mačkara javio, ali nisam sigurna da je zainteresovan da mi pomogne. Dva puta sam se javljala, tražim pomoć jer ne mogu da se snađem sa problemima koje ima moj mačak Fedja.Kastriran je, od tada jedva da uzima hranu, mršav,
čini mi se i da ne čuje,prilično nezainteresovan. Dajem mu B vitamin, AD kapi (vodeni rastvor), kupujem hranu za mačke koju neće da proba, miksujem mu meso i pirinač, ponekad malo pojede....Uh, ala sam zabrinuta, mnogo ga volim. Kod veterinara smo gotovo svaki dan, dobija infuzije, često i antibiotike....
Bilo bi lepo da mi se javite, vidim da imate iskustva i znanja sa ovim macama, ja prvi put imam mačku.....
 
Slavicaaa-e nadam se da je Vasa maca u rukama dobrog veterinara... Zivotinji je posle kastracije/sterilizacije ili bilo kakve hormonske promene u organizmu ponekad tesko da se brzo oporavi. Niste naveli pre koliko vremena je kastriran? Kod nekih kastriranih/sterilisanih macaka se ponekad javlja neka vrsta kratkorocne depresije, ali cak i tada maca ne bi smela da gubi apetit, naprotiv. Obzirom da nece da jede, da je izgubila na kilazi itd., moj savet je da (ukoliko se nista do sada nije promenilo) odete do ambulante veterinarskog fakulteta u Bg-u, gde (prema mom misljenju i iskustvu) rade najbolji veterinari koji ce Vam dati najbolje savete i terapije, ukoliko za to bude bilo potrebe...
Pozdrav!
 
Mnogo hvala što ste se javili.

Bila sam u ponedeljak (30.04.) na Vet.fakultetu u Beogradu,
inače živim u Valjevu. Dijagnostikovane su promene na bubrezima (ultrazvuk),
krvna slika je OK, urea i kreatinin znatno povećani. Uključena je
infuzija, antibiotici,C.vit. i specijalna hrana koju sam nabavila (Hill's c/d). Mačak je već bolje, terapiju dobija u Valjevu, a u ponedeljak ga vodim ponovo u BGD na kontrolu.Nadam se da će se mačak oporaviti, sve mu je bolje, pa mi je i dalje važan svaki savet kod lečenja FUS-a, naročito u pogledu ishrane, jer znam da je proces lečenja dugotrajan.
Još jednom, puno hvala.
 
Molim vas, primila bih na poklon rusko plavo mace, jako ih volim. Cesto idem kod drugarice koja ima rusko plavog macora (Cile) i vise vremena provedem sa njim igrajuci se nego u caskanju sa njom. Dlaka im je fenomenalna a tek narav...NEZAMENLJIVA!
Najsmesnije mi je kada umesto mnjaukanja pocne bukvalno da mekece a kad zaspi onako na ledjima sa sve 4 uvis, napunim telefon sa njegovim fotkama. :D
Jako bih volela da imam jedno takvo slatko mace.
Inace zivim u Novim Sad-u u stanu i imam vec jednu domacu sivu macu 2 godine, cesto vikendom idem na selo (gde sam jednom prilikom, dok mi je bila ziva baka imala cak 18 macaka) pa ponesem i nju da se malo istrci cisto da ne zaboravi sta je to trava.
Posto je sama, volela bih da joj nabavim "drustvo" :cry:
Ako neko moze da mi izadje u susret, neka se javi na tel ili posalje poruku na:
062/177-48-66.
Zahvalna unapred!
 
Slavicaaa:
Dijagnostikovane su promene na bubrezima Nadam se da će se mačak oporaviti, sve mu je bolje, pa mi je i dalje važan svaki savet kod lečenja FUS-a, naročito u pogledu ishrane, jer znam da je proces lečenja dugotrajan.
Još jednom, puno hvala.

Sta da ti kazem, meni je sijamac umro od FUS-a. Malo je reci da su prosle dve godine a da se ja jos nisam oporavila. Tako da znam kako ti je, i moj je bio na infuziji, ali se nije izvukao.
FUS konkretno znaci da ce do kraja zivota tvoja maca morati da jede posebnu hranu i da dosta vodis racuna. Inae moze da zivi sasvim normalno. Drzim ti paceve da s macom bude sve u redu!
 
Na žalost, Fedja je 30.maja uspavan,nije mogao da se izvuče. Još uvek sam u šoku, ali mi mnogo pomaže dvomesečna maca (ruska plava) Olga. Ja sam morala ''odmah'' da nabavim drugu macu,tražila sam isključivo rusku plavu, mada svesna da su vrlo osetljive i da im treba mnogo pažnje. Slušam veterinare, dajem joj samo Hilt hranu za mačiće i Prolom vodu. I ne puštam je napolje, izuzev po malo i to pod nadzorom.
Trudim se da se informnišem oko njene ishrane (nekako mi je bedak da jede jednoličnu hranu) ali su mišljenja veoma različita. Juče sam u apoteci našla seme Mačije trave i zasadila, kažu da treba da je jede. Svaki savet bi mi dobro došao, naročito oko pitanja: sterilisati ili ne.
Srdačan pozdrav svim mačkarima i javite se.
 
ja imam ruske plave mace. ostale su mi 2 zenkice, imaju oko 2 meseca. Nista lepse od njih kad se igraju, uveseljavaju nas sve. Ali moram da ih prodam. Juce je jedno otislo u jednu finu porodicu. Dosli su na 42 stepena po macu, nadam se da ce tamo imati sve kao i ovde.

te ako je neko zainteresovan, neka se javi. Telefon je 063 86 82 610

cena je 80 EUR
 
Ja imam zenkicu koja se omacila pre 4 dana tako da za jedno 5 nedelja bice macica na poklanjanje. Nazalost nije to obavila sa ruskom plavom nego sa nekim svrljom. Kakvi ce macici biti jos je rano govoriti ali se cini da su boju povukli na nju a sare na njega tako da mogu izgledati bas lepo.. Ako je neko zainteresovan moze da se javi na komarac@gmail.com ili na telefon 064/2234937.
 

Back
Top