Rusija prestaje da isporučuje gas zemljama koje nisu propustile avion Lavrova!

Kakva blamaza Rusa. :hahaha:
Cuj zabranile im neke teritorije manje od Moskve.

Ma to je bila "mosha" iz Kremlja. Oni jesu najavljivali dolazak Lavrova ali nikada to nisu ni planirali. Ko je lud da negde ide sa neizvesnim povratkom?

Korisno radi provere stanja na Zapadnom Balkanu. Sad ce svi oni koji su se izleteli krenuti sa "narativom": ma nismo to mi, to nas Brisel naterao... Brisel ce da kaze: to su suverene drzave koje same odlucuju o sebi, itd.
Jednom recju bashibözuk drzave, a takva im i elita, pa i narod im ni za qrtz nije.
 
https://economictimes.indiatimes.co...ging-down-oil-prices/articleshow/92041802.cms

1654580531822.png


Ono kad sam uvedes nekome sankcije koje uniste privredu tvojih saveznika.
Ovo sve vise lici na neku "sapunicu"...
 
Ma to je bila "mosha" iz Kremlja. Oni jesu najavljivali dolazak Lavrova ali nikada to nisu ni planirali. Ko je lud da negde ide sa neizvesnim povratkom?
Bilo je samo pitanje dana kada će neko @sumnjivo lice da nam objasni da je blokiranje Lavrova da leti zapravo bio pažljivo isplanirani plan Kremlja, recimo kao ono potapanje razarača Moskve.

Jer Putinu uvek sve ide po planu.

Ahahahahaha.
 
Bilo je samo pitanje dana kada će neko @sumnjivo lice da nam objasni da je blokiranje Lavrova da leti zapravo bio pažljivo isplanirani plan Kremlja, recimo kao ono potapanje razarača Moskve.

Jer Putinu uvek sve ide po planu.

Ahahahahaha.

Naravno. Ljudi planiraju svoje akcije, pitanje je samo na ciju inicijativu.

Jbg. Pade narativ AV da je poslednji "suveren" u Evropi, koji se nikoga ne plasi... :D
 
Naravno. Ljudi planiraju svoje akcije, pitanje je samo na ciju inicijativu.

Jbg. Pade narativ AV da je poslednji "suveren" u Evropi, koji se nikoga ne plasi... :D
Patuljak iz Kremlja ispade geroj na kraju.

Naravno, svi znamo da mu nije bilo pravo što su mu Lavrova ostavili u kućnom pritvoru, i da naravno nije smeo da zucne - jer ipak i on takav blesav shvata šta je nepovredivost vazdušnog prostora.
 
Bilo je samo pitanje dana kada će neko @[B]sumnjivo lice[/B] da nam objasni da je blokiranje Lavrova da leti zapravo bio pažljivo isplanirani plan Kremlja, recimo kao ono potapanje razarača Moskve.

Jer Putinu uvek sve ide po planu.

Ahahahahaha.
Ispravak netocnog navoda!
Pazljivo potopljena krstarica " MOSKVA " i zarobljenih 80 Nato Brodova i 12 Podmornica od kojih jedna Nuk je umotvorina ZX16 :rtfm:
Zahvaljujem na paznji :rtfm:
 
Rusija prestaje da isporučuje gas zemljama koje nisu propustile avion Lavrova!

Gasprom - Sputnik Srbija, 1920, 06.06.2022

© Sputnik / Maksim Blinov

Pratite nasTelegram
Severnoj Makedoniji, Crnoj Gori i Bugarskoj, koje nisu dale dozvolu za prelet aviona ruskog šefa diplomatije Sergeja Lavrova, treba prestati isporučivati ruske energente, smatra prvi zamenik predsedavajućeg Odbora za međunarodne poslove Saveta Federacije Rusije Vladimir Džabarov.


„Znači, ruski prirodni gas koji dobijaju te zemlje apsolutno nije otrovan po njih, dok prelet aviona sa ruskim ministrom izaziva ozbiljnu zabrinutost. Postavlja se pitanje, možda tim zemljama uopšte ne treba isporučivati ruske energente?“, napisao je Džabarov na svom telegram kanalu.
Prethodno su Crna Gora, Bugarska i Severna Makedonija zabranile u nedelju uveče prelet aviona ruske vlade kroz svoj vazdušni prostor uoči najavljene posete ministra inostranih poslova Rusije Sergeja Lavrova Srbiji.
Nakon toga je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova potvrdila da su zemlje koje okružuju Srbiju zatvorile nebo za avion Sergeja Lavrova, ističući da Moskva nije ta koja pravi novu „gvozdenu zavesu“, već da je Evropa ta koja ograđuje Rusiju.

https://rs-lat.sputniknews.com/2022...nisu-propustile-avion-lavrova-1138121774.html

Srbija da zabrani izvoz drva, uglja, nafte i gasa za ove NATO-guzzne kvazi drzavice....

Nek ih greje ljubav prema Vasingtonu i Sorosu :rtfm:
Oho-ho!
ka-za-čok!
 
Da li bi ti prodavao robu nekome ko neće da ti plati?
Ne postoje (zakonite) sankcije Lavrovu. Možeš da prekineš diplomatske odnose, ne možeš da uvodiš sankcije kretanja ministru inostranih poslova neke zemlje.
Nisu to sankcije kretanja Lavrovu nego specijalna avio operacija.
Kako god, vidiš da možeš. Suvereno pravo svake države je zabraniti prelet ili slijetanje aviona tuđe države iz razloga X.
Što god taj X značio, nikome se ne trebaju opravdavati.
 
Kako sad ovo - Bugarasi kao sto je @Cari-brod rekose da im je gas jeftiniji od kako su presli na americki LNG? z:D

BUGARASI CRNI VRANI - CRNI SU VAM DOSLI DANI z:D
svi se oni nadaju u katarski gas, a on ce da bude negde 2025 na 2027, svi su u njega ulozili, a to znaci da ce rusi tek da zayebu sve eu robijase, crni dani idu 2023-2024-2025-2026, ima da zavrnu ventil, samo ja ne znam kada, mislio sam da su vec trebali, sigurno racunaju, jer kataRSKI NECE SKORO...americki mozda moze da podmirri male tute, koliko oni trose, malo?
i vi u srbiji cete isto da izvisite, ne nadaj se ruskom gasu, bicete blokirani, NEGO SE RUSI ZAYEBAVAJU, UMESTO SVE DA OTSEKU ODJEDNOM, SAMO DA ZAVRNU, ALI SVIMA, racunaju ima vremena daleko je 2027 - nece da slusaju nas amere

Big Oil Set To Win Stakes In Qatar's Huge LNG Expansion Projects

 
Poslednja izmena:
Ma to je bila "mosha" iz Kremlja. Oni jesu najavljivali dolazak Lavrova ali nikada to nisu ni planirali. Ko je lud da negde ide sa neizvesnim povratkom?

Korisno radi provere stanja na Zapadnom Balkanu
:lol: jamačno
. Sad ce svi oni koji su se izleteli krenuti sa "narativom": ma nismo to mi, to nas Brisel naterao... Brisel ce da kaze: to su suverene drzave koje same odlucuju o sebi, itd.
Jednom recju bashibözuk drzave, a takva im i elita, pa i narod im ni za qrtz nije.
Uh, kakvo saznanje. Nadam se da je vredelo cimanja
 
Rusija više ne isporučuje gas Bugarskoj od pre desetak dana zato što Bugarska neće da plaća rubljama. Dobija gas iz Azerbejdžana i Amerike jeftinije nego od Rusa. Severna Makedonija i Crna Gora i nisu neki potrošači gasa. Rumunija ima svoj gas. Tako da je ova pretnja jednog neznalice koji se samo blamira.
Jeftinije ? ????

Ma ti pricas totalne lazi da je to smesno.

Da su americki i azerbejdzanski gas jeftiniji od ruskog prvi bi ga Nemci kupovali. Ili Turci. Ali nije.

Ne postoji alternativa za Evropu sto se tice energije osim Rusije za sada.



Crna Gora nema ni industriju pa samim tim ni gasovod. Oni zive od sverca kokaina za CIA-u za sada.

I malo od turizma.
Turizam otpisi. Pukli su
 
svi se oni nadaju u katarski gas, a on ce da bude negde 2025 na 2027, svi su u njega ulozili, a to znaci da ce rusi tek da zayebu sve eu robijase, crni dani idu 2023-2024-2025-2026, ima da zavrnu ventil, samo ja ne znam kada, mislio sam da su vec trebali, sigurno racunaju, jer kataRSKI NECE SKORO...americki mozda moze da podmirri male tute, koliko oni trose, malo?
i vi u srbiji cete isto da izvisite, ne nadaj se ruskom gasu, bicete blokirani, NEGO SE RUSI ZAYEBAVAJU, UMESTO SVE DA OTSEKU ODJEDNOM, SAMO DA ZAVRNU, ALI SVIMA, racunaju ima vremena daleko je 2027 - nece da slusaju nas amere

Big Oil Set To Win Stakes In Qatar's Huge LNG Expansion Projects

au, pa ljudi moji sta se ovo desi, kina preveslala eu nadanja u katar? occete gas, eu robijasi? ja mislim da ste sanjali gas, pise ovde ko je ''gazda od sav katarski gas'':
It would also give Beijing - and thus Moscow - a right of first refusal on any cargoes headed for Europe.

China To Invest In Qatar's Giant LNG Project, Leaving Europe In The Lurch


kuku lele, EU ROBIJO, bez'te dok mozete, sledi mrak i smrzavanje Evropi decenijama
 

Back
Top