Rusija ili NATO

Sta je bolje za Srbiju u vojnom aspektu

• Rusija

• NATO

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

dejina811

Aktivan član
Poruka
1.533
Године 1956. дотадашљи вођа мађарске (контра)револуције Имре Нађ склонио се у ЈУ амбасаду у Будимпешти. После неколико дана уз гаранције да неће бити убијен(што се показало нетачним)наша амбасада га је испоручила Совјетима. Чак ни тада није извршена општа мобилизација, иако смо донекле, мада само овлаш, били умешани, а камоли 1968. кад смо били обични посматрачи онога што се дешавало у Чехословачкој и Броз не да није имао неког страха од Совјета, већ се углавном бавио студентима унутар ЈУ, који су тржили промене поводом појаве корупције и богаћења неких функционера, што му је таман лепо дошло ко кец на једанаест да се опара неких људи који су му сметали. За студенте је била задужена полиција(окршај код Бранковог моста) а војска се није ни померала, а о мобилизацији ни речи није било. И на крају било је мобилизације јединица војне полиције и падобранских јединица 1971. због маспока у Хрватској, али и то само у незнатном обиму.

koliko sam citao izvore i razgovarao sa ljudima koji su u to vreme radili u vojsci, mobilisano je jako mnogo ljudi. pogotovo u hrvatskoj i vojvodini.

Poruka
60.356
koliko sam citao izvore i razgovarao sa ljudima koji su u to vreme radili u vojsci, mobilisano je jako mnogo ljudi. pogotovo u hrvatskoj i vojvodini.
Постоје:Повећана борбена готовост, делимична мобилизација и општа мобилизација. Услед тих догађаја(1956. и 1968.) јесте била повећана борбена готовост и у неким родовима тадашње ЈНА извршена попуна резерви, али нема никаквог говора о општој мобилизацији која се у постовима спомињала.
Општа мобилизација није, рецимо проглашена ни у СР ЈУ 1999., што би по ондашњим мобилизационим капацитетима било скоро 2 милиона мобилисаних!
По изјави самог Шутановца, од ове недеље, Србија има мобилизациони капацитет људства које је прошло војну обуку од 1,7 милиона.
Да је 1956. или 1968. проглашена општа мобилизација, било би покренуто око 5 милиона људи, о чему се уопште не може говорити!

fresh&clean

Ističe se
Poruka
2.234

Pusti bisera pametnog, ljubi ga majka. Ubi ga samoća.
meni je deda bio mobilisan, pošto je za vreme II ww bio u četnicima: Posle rata za svaku veću vezbu je bio pozvan, pogotovo u tom perjodu kada se strahovalo od Ruske okupacije ( sada će bisre, tada nije bila Rusija nego SSSR). Takođe su ga uvek zvali na vežbe kada je slavio slavu, pošto si tada na prstima jedne ruke moga da nabrojiš Srbe koji su slavili slavu u tim krajevima, odakle je.

Poslednja izmena:
Poruka
60.356
Busti bisera pametnog, ljubi ga majka. Ubi ga samoća.
meni je deda bio mobilisan, pošto je za vreme II ww bio u četnicima: Posle rata za svaku veću vezbu je bio pozvan, pogotovo u tom perjodu kada se strahovalo od Ruske okupacije ( sada će bise, tada nije bila Rusija nego SSSR). Takođe su ga uvek zvali na vežbe kada je slavio slavu, pošto si tada na prstima jedne ruke moga da nabrojiš Srbe koji su slavili slavu u tim krajevima, odakle je.
:hahaha::zcepanje::rotf:
Дислексија је излечива. Мада за жутило:dash: нЕје сигурица?!?:rotf:

Poruka
60.356
Gde si samac... ubija te EU...hoce to....tamo mora da se radi, da bi imao lebac da jedeš.
Сва срећа, па ме родитељи не издржавају ко неке.
Успут, батура, јер ти ограничила мамара излазак?
Или је већ нашла снају за тебе...
Мсм, оно снају из ЕУ, подразумевано,а?

Poruka
60.356
Da biram. Sve u fulu+papiri
Ako si ne sposoban da nađeš, javi se.
:hahaha::zcepanje::rotf:
Неписмени дечаче то се пише заједно, у питању је једна реч!
Смотан си за медаљу!:rotf:
Ебте, ти си као такав неспособњаковић и смотанко служио армију и још био у ПВО са све КУБ-овима,а?:hahaha:Па још на Косову???:rotf:
Али ајде, макар си препун жутила, лаж као идеологија.:zroll:

Poslednja izmena:

MikiMećava

Primećen član
Poruka
671
Pa. Šta sad. Sad treba da se razočaram. To što ne znaju da iskorite priliku to je njihov problem. To što je Grčka u krizi, to je njihov problem, jer su rasipnici.
Jedan član EU od 27. smešno.
NP Poljska, nekada najsiomašnija zemlja Varšavskog pakta. A sad, krizu nije osetila.
Očigledno tebi ekonomija nije jača strana. Tebi lako može da se proda mačka u đaku. Samo zavisi ko ti je prodaje, dali je Tadić ili Koštunica

Da li je slučajno što tajnim novćanim tokovima favorizuju katoličku ( a slovensku) Poljsku

a što su pravoslavne države najviše osećale krizu, pa to je tako očigledno

nisu svi pravoslavci nesposobni i ne pitaju se Grčka, Bugarska i Rumunija više o svom statusu već sav novac drži i upravlja establišment EU..

MikiMećava

Primećen član
Poruka
671
Dečko ne davi sa ovilim postovima
Srbija ide pravim putem i tim putem će nastaviti.
A Rusi što su prodane duše i što su srbiju uvek prodali kada su mogli to je njihov problem. Zato su i sve bivše SSSR zemlje pobegle od nje. A t plači od muke.

Srbija ne ide nigde

da smo hteli već bi dosad ušli u uniju

a za 10 god nije ništa urađeno samo je lopovluk postao profesionalniji i legalniji..

MikiMećava

Primećen član
Poruka
671
Srbija je ušla u I ww samo zato što je za saveznike imala Englesku i Francusku, koje su stale iza Srbije i rekle ako Autrougarska napadne Srbiju objaviče joj rat.

Rusi nisu ni dočekali kraj rata, Raspali su se na šavove.
Jel ti poznato da je Rusija posle okupacije Češke 52 i Mađarske htela da napadne Srbiju. Tada je Tito naredio opštu mobilizacij i Ameri su stali na stranu Yugoslavije.
Hteli su samo zato što je Yugoslavija podržavala Češku i Mađarsku i govorila protiv okupacije i ništa više.
Da je Rusja 91 god za 5 milijardi $ pomoći prodala Srbiju u UN tako što nije stavila veto na uvođenje sankcija.
A tek 99- te ..... nisu hteli da isporuče delove za remont sitema za PVO. To lično znam jer sam služio na KUB-M 99-2000 god, nego se u svakoj diviziji po jedan radar koristio za rezevne delove, tako je sa četiri baterije svaka divzija bila sačinjena sa tri baterije KUB-a.
To nisi znao

Nemoj da izvrćeš činjenice

Kada je Tito video da se u Mađarskoj dižu na noge hortijevci i fašisti rekao je : nek idu do đavola

Tako je prestao da podržava Mađarsku i stao na stranu SSSR-a !

Poslednja izmena:

MikiMećava

Primećen član
Poruka
671
Pusti bisera pametnog, ljubi ga majka. Ubi ga samoća.
meni je deda bio mobilisan, pošto je za vreme II ww bio u četnicima: Posle rata za svaku veću vezbu je bio pozvan, pogotovo u tom perjodu kada se strahovalo od Ruske okupacije ( sada će bisre, tada nije bila Rusija nego SSSR). Takođe su ga uvek zvali na vežbe kada je slavio slavu, pošto si tada na prstima jedne ruke moga da nabrojiš Srbe koji su slavili slavu u tim krajevima, odakle je.

I ti to radiš svom pokojnom dedi !

Širiš žutu ideologiju laži

Deda ti se sigurno prevrće u grobu :(

fresh&clean

Ističe se
Poruka
2.234
I ti to radiš svom pokojnom dedi !

Širiš žutu ideologiju laži

Deda ti se sigurno prevrće u grobu :(

Hahaha...nije to Slobin četnik. Kao što je njih 98% od 91 pa nadalje.
Prvo Staljinova slika na zidu, pa Titova, pa Slobina i onda preko noći postade četnik...Hahahahahaa e nije deda takve prodane duše kao ti Srbi.
Oduvek za kralja. A to je značilo još onda Zapad.
Njegov rođeni brat je takođe bio četnik, ali je 45 zarobljen i poslat na Sremski front, sa partizanima. Tu je i poginuo.
A vi kvazi četnici, zaobiđite.
Najlakše se vidi po tradiciji Srpski slava koje pravi Srbin. Njegov otac je slavio slavu pa ti vidi. A ne od raspada SFRJ svi nagrnuli da slave slave
Ja sam lepo napisao do kraja 80-ti u njegovom kraju si mogao na prstima jedne ruke da nabrojiš ko je slavio slavu, pazi Šumadija. A danas pihhhhhh...
Kakav je to četnik, ovamo za kralja, a bratska Rusija.Kako???? Objasni

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Hahaha...nije to Slobin četnik. Kao što je njih 98% od 91 pa nadalje.
Prvo Staljinova slika na zidu, pa Titova, pa Slobina i onda preko noći postade četnik...Hahahahahaa e nije deda takve prodane duše kao ti Srbi.
Oduvek za kralja. A to je značilo još onda Zapad.
Njegov rođeni brat je takođe bio četnik, ali je 45 zarobljen i poslat na Sremski front, sa partizanima. Tu je i poginuo.
A vi kvazi četnici, zaobiđite.
Najlakše se vidi po tradiciji Srpski slava koje pravi Srbin. Njegov otac je slavio slavu pa ti vidi. A ne od raspada SFRJ svi nagrnuli da slave slave
Ja sam lepo napisao do kraja 80-ti u njegovom kraju si mogao na prstima jedne ruke da nabrojiš ko je slavio slavu, pazi Šumadija. A danas pihhhhhh...
Kakav je to četnik, ovamo za kralja, a bratska Rusija.Kako???? Objasni

Moj деда је био комуниста, али је увек славио славу и кад се то прочуло избацили су га из партије и умало послали на Голи оток. Међутим мој деда је увек волио Русију, али само њен народ, ону православну Русију а не њену комуњарску власт која није већином ни била руска.

fresh&clean

Ističe se
Poruka
2.234
Moj деда је био комуниста, али је увек славио славу и кад се то прочуло избацили су га из партије и умало послали на Голи оток. Међутим мој деда је увек волио Русију, али само њен народ, ону православну Русију а не њену комуњарску власт која није већином ни била руска.

Deda je oduvek bio privatnik. Nije voleo komunizam. Niti je bio član ni jedne partije.
Međutim od 91-92 god ni u crkvu nije više išao. Ljudi koji su dolazili da ga opominju da ne slavi slave i slali ga na vežbe, prvi su bili na vratima crkve. Kada je to video nikada više nije otišao. Od tad, kada je bila slava, pop je dolazio u kuću da lomi kolač.
Inače od mog teče otac je bio na Golom Otoku i to 4 godine. Na osnovu anonimne dojave da je slušao Radio Moskvu. Kada su bili zategnuti odnosi između Srbije i SSSR. Pa ti vidi.

MikiMećava

Primećen član
Poruka
671
Deda je oduvek bio privatnik. Nije voleo komunizam. Niti je bio član ni jedne partije.
Međutim od 91-92 god ni u crkvu nije više išao. Ljudi koji su dolazili da ga opominju da ne slavi slave i slali ga na vežbe, prvi su bili na vratima crkve. Kada je to video nikada više nije otišao. Od tad, kada je bila slava, pop je dolazio u kuću da lomi kolač.
Inače od mog teče otac je bio na Golom Otoku i to 4 godine. Na osnovu anonimne dojave da je slušao Radio Moskvu. Kada su bili zategnuti odnosi između Srbije i SSSR. Pa ti vidi.

Pa onda je tvoja mržnja prema SSSR-a gledajući tvojom logikom opravdana
Ali ovim ne opravdaš mržnju prema Rusiji

I što je najvažnije valjda je za goli otok kriv Tito a ne Staljin ?! po tebi izgleda da nije

fresh&clean

Ističe se
Poruka
2.234
Pa onda je tvoja mržnja prema SSSR-a gledajući tvojom logikom opravdana
Ali ovim ne opravdaš mržnju prema Rusiji

I što je najvažnije valjda je za goli otok kriv Tito a ne Staljin ?! po tebi izgleda da nije

Ja ne mrzim Ruse. Ali da su nam braća, nisu, meni ni Eglezi nisu braća, ni Francuzi.....niko. To da bude jasno.
Samo interesi i smatram da je Srbiji bolje da se trenutno drži zapada i pusti gluposti i bratsva, jer toga nema. Ne postoji ni u jednoj zemlji na svetu, a mi kenj...mo. To me nervira kod većine.

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Ja ne mrzim Ruse. Ali da su nam braća, nisu, meni ni Eglezi nisu braća, ni Francuzi.....niko. To da bude jasno.
Samo interesi i smatram da je Srbiji bolje da se trenutno drži zapada i pusti gluposti i bratsva, jer toga nema. Ne postoji ni u jednoj zemlji na svetu, a mi kenj...mo. To me nervira kod većine.

O итекако постоји пријатељство и братство али кад га правилно дефинишеш. Пријатељство није ништа друго до ПОСТОЈАЊЕ ЗАЈЕДНИЧКИХ ИНТЕРЕСА У ДУЖЕМ ВРЕМЕНСКОМ ПЕРИОДУ.
За пријатељство је потребно време и ако сад направимо велики дисконтинуитет са Слобином и Титовом политиком и окренемо се искључиво Западу биће потребно поприлично времена док стекну поверење у нас а до тада ће нас непрестано условљавати и уцењивати.

fresh&clean

Ističe se
Poruka
2.234
a
O итекако постоји пријатељство и братство али кад га правилно дефинишеш. Пријатељство није ништа друго до ПОСТОЈАЊЕ ЗАЈЕДНИЧКИХ ИНТЕРЕСА У ДУЖЕМ ВРЕМЕНСКОМ ПЕРИОДУ.
За пријатељство је потребно време и ако сад направимо велики дисконтинуитет са Слобином и Титовом политиком и окренемо се искључиво Западу биће потребно поприлично времена док стекну поверење у нас а до тада ће нас непрестано условљавати и уцењивати.

A Rusi nece da uslovljavaju. Pa pogledaj samo NIS, zbog njih vozimo najskuplje i najlosije gorivo u Evropi. Cits pritisak i uslovljavanja.
Izvoz Ruskih firmi iz Srbije nula. Kupuju samo firne u kojima mogu da imaju monopoli i da vrse ucene. Ako nije tako evo primera fabrika bakra u Majdanpeku, kupili Rusi, cena bakra skocila...itd i umesto da skoci proizvodnja, tamo je opste rasulo. Samo radi za svoj dzep, ostalo uzas.

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
a

A Rusi nece da uslovljavaju. Pa pogledaj samo NIS, zbog njih vozimo najskuplje i najlosije gorivo u Evropi. Cits pritisak i uslovljavanja.
Izvoz Ruskih firmi iz Srbije nula. Kupuju samo firne u kojima mogu da imaju monopoli i da vrse ucene. Ako nije tako evo primera fabrika bakra u Majdanpeku, kupili Rusi, cena bakra skocila...itd i umesto da skoci proizvodnja, tamo je opste rasulo. Samo radi za svoj dzep, ostalo uzas.

НИС није крив за цену горива већ држава због огромних акциза. Да није акциза и пореза литар безоловног би био око 50 динара а дизела 40.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.