Rucni satovi

Ja mislim da su to mesta gde stoje osovine jer se rubin manje troši od metala ,praktično to su lageri gde stoje osovine.Mislim da sam dao odgovor ILI.?.

Pa donekle ispravno. Rubini u industriji satova ukratko su tu za umanjivanje trenja odnosno imaju veoma malo i predvidljivo trenje (bitno za tacnost mehanizma) i donekle se ponasaju kao lezajevi.

Karakteristika "lezajeva" od rubina je da ukljucuje visoku tacnost, malu velicinu i tezinu, malo i predvidljivo trenje ukljucujuci odlicnu temperaturnu stabilnost. I jos jedna vazna stvar je da su sposobni da funkcionisu bez podmazivaca u korozivnim okolinama. Znaci oni se u mehanizmu ponasaju isto kao i lubrikanti. Inace u casovnicarskoj industriji su prvi put upotrebljeni 1704 godine, a 1902 godine vec je napravljen prvi sinteticki safir i rubin (kristalizovani aluminijum oksid), inace poznat kao korund.

Ukratko to je to za ljubitelje satova i za vlasnike satova sa mehanizmima koji sadrze rubine ili korund.
 
evo, nije ovaj, al na taj fazon

scaled.php
 
Е здраво...вратио сам се....Неможете да верујете шта је све ова луда фестина преживела...буквално је неуништива...иначе је модел.. Festina F16561/2
 
Ja sam razmisljao da nabavim sat ponovo posto su mi prosli ukrali ali sam onda naletio na narukvice i skontao da je svaki sat kurton za njih, predobro izgledaju.

Сат се не носи само естетике ради или зато што је тренутна мода да их носе и они који не знају да гледају на исти.Ако ти је само до естетике можеш из штоса и телефонску жицу да вежеш око руке и да ти добро стоји
 
Сат се не носи само естетике ради или зато што је тренутна мода да их носе и они који не знају да гледају на исти.Ако ти је само до естетике можеш из штоса и телефонску жицу да вежеш око руке и да ти добро стоји

Nego radi cega se nosi, da vidis koliko je sati?
 
Nego radi cega se nosi, da vidis koliko je sati?

Сматрам да су људи зато и изумели сат да не би морали да гледају у сунце и нагађају да ли је 15 до 3 или 6 и 20.Неки се можда дивимо изради и прецизном функционисању једног тако малог механизма.
 
Sjajan izbor. (Nije feeeeeeeeeeeeer; praviš zazubice). :) "Opasan" satić. :)

Имам два са кожном,један са металном и један са златном наруквицом.Сада сам хтео један са гуменом,а како сам велики човек ништа мање не долази у обзир
 
I meni se dopao taj tissot. Medjutim juce sam ga probao u identicu. Iskreno uzivo deluje za nijansu manje atraktivno nego na slikama, gumena narukvica je pravo razocarenje. Po mom misljenju izuzetno je loseg kvaliteta i slabasna za ovako masivan i mocan sat. I poslednje preko cega nisam mogao da predjem je da se taj mehanizam iz tissot-a stavlja u swatch satove koji su ipak puno jeftiniji. Barem da su stavili etu 7750, ali ovako mislim da sat ne opravdava tu cenu
 

Back
Top