Rome: Total War

El Muerte

Primećen član
Poruka
766
Hmmmmm mada sam zavoleo Grke i dalje su mi Rimljani strava :) Egipat takodje...ali kada komp igra sa Egiptom..!!!!! :evil: HOCU DA IH POBIJEM!!
Rimljani......sta tu ima da se kaze......zeznuti do koske.......sa njima je najzanimljivije igrati......bas zbog toga sto imas presiju od strane senata :)
Tesko je udovoljiti senatu.....mada......posaljem par assasina na druge drzavnike u senatu i na kraju ja budem jedini kandidat :) kada drzis sve funkcije, senat te podrzava i mozes postati Imperator :)
hehehe a ono sa spijunima sto sam govorio za pobunu.....dobro je sto sam to radio sa saveznickim Rimskim frakcijama......mnogo pre nego sto sam imao podrsku naroda da se pobunim :) Zauzeo vazne gradove na jugu Italije i spremio se za veliki rat 100 godina kasnije. Pravi vodja uvek ima viziju :D

chika_Veron

Obećava
Poruka
59
E za egipcane zaista nemam reci,mrzim ih vise nego ostale,posle sukoba sa njima jedinice su mi prepolovljene!!! (one koje su prezivele) i zaista cu da saljem na njih samo elitu :twisted: .Ali nemojte se opustati,nemci,britanci,gali,spanci i nisu neki problem ali grci,egipcani i makedonci su zeznuti kada se brane.Ali prava taktika i dobar izbor jedinica mora da postoje.

chika_Veron

Obećava
Poruka
59
Hehehe zadovoljiti senat....da....ali i oni tebe,uvek te podrzavaju,ako zaratis sa nekom nacijom i oni odmah pocinju rat sa njima.Ali nisam probao da ubijam senatore,mislio sam da to znaci da sam u ratu sa njima???Narod je trazio da zauzmem Rim jos kada sam imao oko 20-tak drzava,ali kao sto ti rece treba prvo zauzeti strateska mesta.Ili jednostavnije zauzeti sve zemlje oko njih :lol: Malo sam isprobavao borbe sa Egipcanima i mislim da sam nasao resenje.Kada se bore jedinice,iz standardne formacije (napred pesadija sa strane konjica a iza strelci i general)odvojim konjicu skroz na stranu a pesadiju selektujem po 3 jedinice,zatim dve jedinice konjice odvojim da napadaju kocije sa strelcima i sada cekam.... kada njihove jedinice krenu na konjanike moraju se razdvojiti jel' tako e sada konjicu vracam nazad a pesadijom napadam i to 3 jedinice levo i 3 desno (drzis ih u formaciji singl line shift+1)ako je jedna strana jaca dodajem jos 3 jedinice.U medjuvremenu one gore dve pomenute konjice kasape kocije(samo gledajte da ih napadnete pre glavnog napada i to sa strane da vas ne ometaju ostale jedinice)e sada poslastica,posto je pesadija odvojila kopljanike i veci deo vojske kroz sredinu juri sva konjica!!! i njih selektujem po dve jedinice radi lakseg kontrolisanja.Prvo pokoljes strelce i ostale misile a zatim dokosuris pesadiju.Ali to nemojte raditi ako nemate jake jedinice pesadije bar kohorte.Probao sam sa direktnim napadom ali gubici su preveliki jedino kada im odvojis trupe mozes smanjiti broj zrtava(naravno svojih).

El Muerte

Primećen član
Poruka
766
Ja sam imao drugaciji prilaz :) 1 Red pesadija i na krilima levo i desno po jedna jedinica strelaca (koji ce da pucaju na kocije ) ostatak strelaca stoji tek ispred Cohorta i kada protivnik navrne,prilazim blizu dok protivnik ne ucini svoj potez. Zatim strelce vracam nazad a Cohorti bacaju 2x koplja i napadaju. Dok traje klanje, sve strelce stavljam nazad na jedno krilo (ono gde ima manje protivnickih kochija) a na drugo stavljam konjanike. Strelci stoje u defend formaciji i naredim im da stoje na mestu (skirmish off).Na drugom krilu konjica juri kochije i jos posebno 2 jedinice konjanika rezervisane da jure generala. Dok se stanje resava napred sa pesadijom, general i jos jedna jedinica konjice ulece u pesadiju i tu nastaje pokolj :) Protivnicke kocije sa strelcima na oba krila su odavno u bekstvu:)Moja poslastica je ta sto skoro na kraju, ostatak konjice koji je odustao od potere kocija ili su ih pobili, okrecem nazad i zalecem protivnickoj pesadiji u ledja :)HEHEHe.
sa Grcima je slicno samo sto Spartance zalecem napred svom snagom i nesto pre sudara naredim Phalax :) Ledja im pokriva konjica koja je tu za svaki slucaj a 2 levo i 2 desno strelci za kocije. Ako zagusti, generala i ostatak konjice usmeravam gde treba izvrsiti proboj :) Naravno ovo skoro nikada nisam koristio jer sam imao svega 2-3 jedinice konjanika :) Imao sam ih toliko malo jer pored Spartanaca, retko kada mi trebaju :D

El Muerte

Primećen član
Poruka
766
ODBRANA GRADA..... To najvise volim.....sa Grcima narocito jer je toatlno drugacije.
Postavim ekipu negde u kriticnim ulicama koje vode prema trgu. 2 reda kopljanija u sirinu i jos 2 reda iza kada se prva dva umore od ubijanja (ovo sam procitao iz knjige) :D Jednom prilikom napao me Rim sa gomilom Cohorta....uzas....ali za RIM :D
Kada se jednom namestis u ulicicu a iza 1 jedinica strelaca zaduzena za one sto beze od tebe......nema sanse da te poraze.Secam se jedne statistike te bitke sa Cohortima........govorim o jednom garnizonu( pogodi koje jedinice :D ) koji je imao 7 gubitaka i 242 kill-ova :) Hehehe kazem ja da su majka za sve ostale.
jos ako imam rupu u zidu AJOJ!!! Kako to volim, tamo postavim polovinu trupa a drugu polovinu na kapiju :) A protivnik jadan samo nalece na koplja.

chika_Veron

Obećava
Poruka
59
Znas do sada nikada i nisam ustvari branio grad....hm....vidis o tome i nisam razmisljao,obicno kada mi napadnu neki grad,ja lepo izadjem i pobijem bezobraznike sto mi plase narod po gradu :twisted: ali nikada nisam probao da pustim njih da napadnu prvi,vidis to bih mogao da probam.Nego nikako da pitam :oops: a kako da postavim neku sliku ovdi,nikako mi ne uspeva,a imam par zanimljivih slicica hehehe.

El Muerte

Primećen član
Poruka
766
Ne znam.....:(
Ja sam isto zeleo da postavim neku slidzu ovde :D
Kako isto razmisljamo 8)
Verovatno gore u meniju POMOC pise nesto o tome :)
Samo nemoj zaboraviti da stavis malu rezoluciju da ne bi listao stranicu pola sata zbog slike od 150 Kb :)
heheh posalji mi na:

elmuerte@neobee.net
Bas me interesuje kakav si pokolj napravio :D

chika_Veron

Obećava
Poruka
59
Evo par statistika hehehe,bice i par krvavih (samo da sredim velicinu).
egipat1yj.jpg

kao sto vidis bio sam milosrdan :twisted:
nemci2ir.png

ali nemcima nije ostao ni jedan.

VeseliPlamichak

Zainteresovan član
Poruka
127
e pa drugari, napokon sam nasao srodne duse :D
Umalo da raskinem sa devojkom zbog hastata,arcana,wardogsa, ...i peasantsa :shock: ,da da zbog malih obicnih seljaka :P .Elem po drugi put igram celu sa Rimljanima ali Sciipiiiima na tezem nivou AI,jer sam dok su pahulje padale gradom, sa Juliiima osvojio 47 drzava clanica Evropske unije i sire :wink:. I dalje insistiram na Rimljanima jer nema boljeg sibanja nego on nabudzen ja nabudzen pa kom opanci Tom i Jerry. Naravno nakon nekog vremena ne konstatujem senat oni mi otmu pare a ja krenem na njih ko maksim po diviziji :wink: . Posto cu vam postovati ovde jos mojih iskustava evo jedne moje majushne taktike... Pomenuh seljake male i nejake..nabudzim ih oko 4 jedinice dakle 480 njih...resto vojske na 4 dela.Formacija: napred svi mali pezanti, iza njih barem dve tri jedinice kohorta ,iza ovih 2,3 jedinice strelaca. Na bokovima ali malo udaljeno, po mogucstvu u sumi ili iza brda, konjice sa dodatnim strelcima...Naravno govorim o megalomanskim bitkama na otvorenom.Pustim seljake napred i krene klanje (njih),obzirom da sam ih velikom povrsinom napao skoro svi neprijatelji se ukljuce momentalno, popiju strele,seljaci beze,kohorti ih zadrzavaju, a sa boka idu konjice, dakle ne odpozadi kao sto ste pisali ovde..sa boka nema spasa, verujte mi..i takva vojska se brzo budzi, kad se nemaju katapulti i veca kolicina heavy vojske..Mada kako igram na tezem nivou, morao sam da promenim ovo ali o tome drugi put :) . Jos nesto: skinuo sam sa oficijelnog sajta patch sa zakrpama(konji ne idu u vodu sami i slicne sitnice...) i novim jedinicama (50 Mb) i naravno ne radi mi, ako nadjete crack dojavite

El Muerte

Primećen član
Poruka
766
Welcome to the CLUB :lol: RASKINO ZA MALO SA DEVOJKOM!?!?!? Popali je da zajedno igrate. Ja sam to uradio :) Posto sam se vezao za svoje ljude-krljam u bitkama, a sve ostalo ona upravlja. Osim assasina koje ne dam za zivu glavu. Kada ih ona posalje, svi izginu (assasini tj. ):(
Sunce mu poljubim, kako su zene surovi vladari.NJeno omiljeno kliktanje jeste na Genocid grada. Naprosto obozava tu opciju. Mislim da bi bila jako tuzna da je ukinu :) U 10 novih gradova imam populaciju oko 15000 ljudi SVE ZAJEDNO! :) I diplomatija joj dobro ide :D Ponudi saveznistvo neutralnoj frakciji i oni naravo odbiju, tu njoj pukne film i naredi mi (ja sam samo prasinar) da pobijem celu frakciju. Evo sada ratujemo sa SVIMA! Jedva sam izmolio jednog generala da imam. Nece da joj pogine neko.Jako je emotivna i slaba na svoj narod sta da se radi."POBI IH SVE!!!!"....kako to ona lepo izgovara :)

Znaci volis da ih napadas sa boka? :) Imao sam ja par kombinacija sa Rimljanima ali nisam slao konjicu nego Arcane :) Napada me vojska od napred,protivnicka konjica mi prisla blizu, a Arcani (4-5 jedinica) cekaju sakrivenu u zitu na jednoj farmi sa strane :) Tada sam ustanovio da su Arcani najbolja pesadijska jedinica za ubijanje konjice. Probajte i videcete. Mali fanatici imaju jak napad i na kraju, kada se sudare sa vojskom, uvek skoce u vis izamahnu macem. Ovo je pogubno za konjicu.Posaljes 2 jedinice na jednu konjicu i da vidis kako leti perije :)
HAHAHA :D Upravo sam gore na slici video cupike sa starama :)

chika_Veron

Obećava
Poruka
59
Kao sto ste rekli.....zene......uf,vama je lako a sta cu ja kada imam zenu!!! a ne voli rat,klanje..... EVO RESENJA!!! zainteresujte sina,on sigurno voli rat,atmosferu koju pruza doticna igra,pojavu generala na konju (ali znajte da cete vi biti plemeniti konj koji ce nositi generala po kuci)ali evo jedinice koja kao sto rece Muerte nokaut armija.

arcani5kz.jpg

Zaista su strashno jaka jedinica,josh kada ih uparish sa...........

konjica7or.jpg

klanje i masakr i naravno nezaobilazni..........

urbancohort7qo.jpg

I tako sada znate i moju tuznu pricu o zenskom delu :cry: da mi nije Alexe (ljubi ga tata) nikada nebih ni video kraj igri (sa rimljanima,sa kartaginom na svim nivoima i sada ponovo sa rimljanima na hard) eto i ja se ispovedih.

El Muerte

Primećen član
Poruka
766
Eeeej sada sam se setio neceg. Primetio sam da kada stalno porobljavas gradove, tvoj general dobije neke od pomocnika Robovlasnika (Slaver),Lava kao ljubimca ili Cak Licnog roba (Body Slave). Prva dva su pozitivni dok Body Slave smanjenje obezbedjenje generala.
E sad, sta se dobije kada stalno okupirate gradove?
Ili se mozda dobije neki od aduta? Cuo sam da se u Medival Total War-u za kostantnu okupaciju dobijao status "milosrdnog". Hmm.....znate li ishta?
Nisam mnogo puta okupirao, zato sto je populacija nemirna i veoma lako izbije pobuna. Veoma je zaztegnuto kada moras da napredujes a ne mozes jer ce se okupirani grad pobuniti cim odvojis malo vojske.
Znam kada sam gradove masakrirao, dobio sam nekog egzekutora kao pomocnika. Dobar pomocnik, gde god odem, niko ne sme da se pobuni (+2 ili +3 law order)
Doduse i general je dobio reputaciju kasapina (Butcher). Mislim da to donosi oko 10% vise para za svaki grad koji se u buduce opljacka.
Uskoro cu i ja da vam pokazem par finih snapshoot-ova :)

chika_Veron

Obećava
Poruka
59
Iskreno nevidim problem u tome,porobite grad,dobijate povoljniji traits,ako je order u gradu mali jednostavno napustite grad sa sve vojskom i kada ga preuzmu pobunjenici osvojite ali ovaj put prepolovite broj stanovnika hehehe.Moj je predlog da to radite sa generalima koji izlaze sa vecih akademija (2,3,4 komand)ako imate manjak generala,slobodno posaljite jedinice bez generala u boj,i eto vama za nekoliko krugova dobrih zetova.Ako u gradu nemate vise generala (mislim na kapital city)posaljite jedinice u borbu bez generala (na pobunjenike) pustite da kompjuter resi borbu i eto vama novog generala.Mada to uspeva samo u periodu kada imate veliki broj teritorija a malo generala,ja sada imam mislim oko 6 generala koji su potekli iz vojske i nijedan nije imao manje od 2*,ali remek delo su generali koji izadju sa akademije i imaju po 4-5 zvezdica,jedan od njih mi sada ima 10!!!! e sada imam ja jedno pitanje,osvojio sam london i sada kako koju jedinicu napravim u njemu imaju po +2,uporedjivao sam generalov traits (iz londona) sa ostalima i nisam primetio nista sto odskace,bar od pojedinih generala.

El Muerte

Primećen član
Poruka
766
BAS SAM BLESAV ! :shock:
Posle X vremena koliko dugo igram Rome, sinoc sam otkrio da se jedinice mogu spajati. Ako imas dve jedinice sa 50% vojnika, mozes ih spojiti u celu jedinicu :?
No, treba paziti da imaju isti nivo iskustva jer ce u suprotnom doci do smanjenja za jedan stepen.

chika_Veron

Obećava
Poruka
59
:shock: :shock: ti me iznenadjujes svaki dan,evo ja igram Rome od kada je izasao,a nisam to znao :oops: niti ikada pokusao da spojim dve jedinice.A sada o prethodnoj temi "retine" i "traits" kao sto si primetio retine dobijas uglavnom posle bitaka,a traits se stice i dobrim vodjenjem grada,mada u zavisnosti kako preferiras gradnju (dali prvo vojne zgrade ili prvo puteve,forum i sl.)tvoj traits raste,dali ce to biti inzinjerija,menadzerstvo,zabava,naklonost grada(forum,arena,trkaliste,put ...povecava i broj mesta u senatu ali u delu people,mada sam broj mesta zavisi uglavnom od broja drzava koje drzis),sto vise gradova imas koji su ti naklonjeni pre ce traziti od tebe da svrgnes S.P.Q.R. malo sam isprobavao,gradovi gde se prvo grade vojne zgrade,imaju i u kasnijem periodu manji order,mada se on regulise i samim brojem i vrstom jedinica koji je u njemu(a da ne pricam o generalu)ali je tesko odrzati ga.Mada to ne vazi za gradove koji su i verski dosta razliciti(egipat,numidia i sl)tamo je order jos teze odrzati,posto sam to primetio u ranijim igranjima,sada radim drugacije,zauzimam udaljene gradove iskljucivo ako su veliki(omogucava retrain jedinica,i ostavlja vam mesta da se pozabavite samim gradom)radi sigurnosti kada ga osvojim prepolovim populaciju :twisted: sada vam je order oko 100% do 150% zatim prvo pravim put,forum,hranu,vodu,trkaliste,arenu i tek onda pravim barake i ostalo.Da ne bih imao problema sa okolnim jedinicama(neprijateljskim)dovedem jos jednu full vojsku kao preventivu ili razredjivac potencijalnih napadaca,uz stalnu razmenu jedinica sa gradom(potrebe za retrain-om).Generali koji stizu sa akademija uglavnom nemaju problema sa vodjenjem gradova,zato kada dodje period kada vam je kapital sity vec nabudzen,ja licno sve generale koji se nakon toga pojave saljem u problematicne gradove izuzetak su "military genius" oni su poslastica narednih borbi.Mislim da vam ni posle ovoga nije sve najjasnije (kao ni meni) :lol: ali zaista ma koliko zeleo da obratim paznju na taj deo igremjednostavno ne stizem od borbi i mozganja "gde i sta sa ovom jedinicom,cek' da ove posaljem ovde,ovi mi trebaju bas tamo,ove cu odvojiti za...." i tako u nedogled,pa kako onda da stignem da pratim i njihov razvoj(mislim generala),sada vise mehanicki pregledavam report i gradim gde sta fali.Juce sam pao pod uticaj senata (vec desetak grugova ima 49 drzava i prosto mi je zao da zavrsim igru,pa sam pojedine,one manje prepustio pobunjenicima)a senat je od mene trazio da ubijem svog lidera,ja mrtav 'ladan to uradim,poraste mi rejting,ali nakon par krugova oni ponovo isti zahtev!!! pa nemam je generala za bacanje pomislih i naravno odbih,oni mene lepo popljuvase a ja zauzvrat osvojim celu Italiju,e sada sta mi je ciniti,dali da zavrsim igru i osvojim jos jedan grad ili da prvo zatrem ostatak protivnickih rimljana.

El Muerte

Primećen član
Poruka
766
Eto i ti si meni pomogao oko vodjenja gradova. Znaci zato se rulja meni pobuni mada sam im udovoljio na 100 nacina :) Pa logicno.....kada mi je primat bio MILITARY BUILT :) Takodje sam primetio da se "zetovi" pojavljuju cesce, ako imas dosta HEROIC pobeda. Automatski je veca sansa da kapetan garnizona koji osvoji tu pobedu, bude novi clan porodice :)
Znaci skoro si zavrsio sa Rimom? Pa probaj sa Grcima :) Zanimljivo je na pocetku. Vec u 3 krugu branices Sirakuzu (ovako se kod nas pravilno kaze :) citao sam seminarski rad bratove devojke), na severu moras da ratujes sa Makedoncima i Rimom, a na istoku ako zeznes one Selucide, ceka te Egipat 8)
Uh tvoje Britance jos bolje pamtim. Igrao sam sa Julijima i bitka je bila 1800 mojih (1.5 granizon) i 3500 Britanaca.
Najkrvavija bitka koju sam igrao, a jos sam bio pocetnik.Simbolicno,jedino je general preziveo bitku i par Heistata 8) Pamtim one uzasne dvokolice zbog kojih sam razvio posebnu vrstu fobije :shock:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.