rok umro?

`70.te i `80.te su ipak najbolje,ja slusam i jedno i drugo razdoblje,pa ne mogu nikako da se odluchim za jedno,ali ono posle `90.te i ovo sada....hmmm..nema veze..rock nije umro nikako,ima jos puuuuuuuno ljudi koji ga slusaju...
 
Ja ne slušam ništa što je snimljeno iza kraja osamdesetih. Negdje Claptonov Journeyman i Rattle and Hum od U2 završavaju priču, što se mene tiče. Kasnije je bila poneka dobra pjesma, ali ono što su bili hitovi ja ne smatram rokom (npr. Oasis, Radiohead...).
60. i 70. su snimani klasici, 80. dolazi do razvodnjavanja - mislim da se u toj deceniji nije pojavila ni jedna velika grupa - ako ne računamo razne sweet metal komercijale.
Inače, mislim da se kraj rok muzike, kakvu smo je mi znali i voljeli, može dobro pratiti na primjeru U2. Poslije Rattle and Hum (1980), pravog žestokog koncertnog rok albuma, dolazi Achtung Baby (1991) - koji definitivno nije rok, šta god bio.
Sad nam preostaje da slušamo stare ploče, kojih ima dosta, ili da se, u skladu sa našim godinama, preorjentišemo na džez i bluz, recimo.
 
ROCK nije umro...
Evo zasto
PRODUCENTSKE KUCE, TELEVIZIJSKE STANICE, SHTAMPA, jednom rechju MEDIJI, SU NASHLI DA NE MOGU UZIMATI VISHE NOVCA NA "STARI" ROCK. ZATO SU PRIBEGLI NEKOJ NOVOJ MUZICI KOJU FORSIRAJU U SVOJIM MEDIJIMA, RADI OSTVARIVANJA MATERIJALNOG DOBRA.
NARAVNO ROCK MUZIKA NECE UMRETI, ISTO KAO STO NECE UMRETI NI KLASICHNA MUZIKA, BLUES, JAZZ, FOLK.
Znachi, POSTOJI DOBAR ROCK, SAMO MALO DALJE OD NASHIH USHIJU, amoze se reci i OCHIJU.
SAMO TREBA MALO KOMUNICIRATI SA SVETOM, PA VIDETI KO, STO, GDE I KAKO RADI. JER AKO CHEKAMO DA NAM MEDIJI SERVIRAJU.. ROCK CE STVARNO UMRETI!;-)
 
Elvin:
što se dereš?
nepristojno je pisati ceo post velikim slovima.

SRAM TE BILO.

JA SE NE DEREM.
TO MOZESH DA KAZESH TVOJOJ MAJCI ILI SESTRI. AKO SE ONE DERU TO JE NJIHOV PROBLEM. JA SAM POSTENA DEVOJKA I NE DOZVOLJAVAM TAKVE UVREDE.

I NEMOJ DA ME UCHISH KULTURI, MOLIM TE. TI MI RECI STO JE KULTURNO , A STO NIJE. PAZI KAKVE RECHI IZLAZE IZ TVOJE GLAVE.
Dakle, GOVORI NEKOM DRUGOM DA SE DERE
 
pumps:
SRAM TE BILO.

JA SE NE DEREM.
TO MOZESH DA KAZESH TVOJOJ MAJCI ILI SESTRI. AKO SE ONE DERU TO JE NJIHOV PROBLEM. JA SAM POSTENA DEVOJKA I NE DOZVOLJAVAM TAKVE UVREDE.

I NEMOJ DA ME UCHISH KULTURI, MOLIM TE. TI MI RECI STO JE KULTURNO , A STO NIJE. PAZI KAKVE RECHI IZLAZE IZ TVOJE GLAVE.
Dakle, GOVORI NEKOM DRUGOM DA SE DERE



ти мислиш да је оно што ти имаш да напишеш важније од онога што други пишу,па користиш капс-лок и бојиш слова,да лакше уочимо?

Pravilnik_Foruma_Krstarice:
Šta nije preporučljivo?
  • "Vikanje" (korišćenje velikih slova)


добро није драње,него вика,и то у целом посту.
дакле,зашто вичеш?
понашаш се бахато,и то није пристојно...иритира људе,рецимо мене...сигуран сам да нисам једини.


бајдвеј

то што имаш да кажеш и није баш епохално,искулирај мало...
 
-TiFA-:
pravi rock nikad ne umire, vi koji ga volite najbolje znate. Kad ste se vi radjali nastajale su neke od najboljih rock pesama koje ste poceli slusati pre par godina.Govorim o rock-u 80-tih!!!
najbolji rock je iz perioda sezdesetih,i delimicno sedamdesetih...osamdesete su vec previse...hmm...vestacke :?
ne znam kako da se izrazim...ima i tu ok stvari,ali daleko manje nego pre toga...
 
Iz 80. volim U2, Dire Straits, a i Stonsi su imali ponešto dobro (Steel Wheels).
Mislim da se sve svodi na protjerivanje električne gitare i ritam sekcije i nametanje elektronike, a sve to je masovno počelo osamdesetih, što znači da je osamdesetih rok pao u tešku agoniju da bi 91. preminuo (sa Achtung Baby od U2, naravno).
 
quentin:
Iz 80. volim U2, Dire Straits, a i Stonsi su imali ponešto dobro (Steel Wheels).
Mislim da se sve svodi na protjerivanje električne gitare i ritam sekcije i nametanje elektronike, a sve to je masovno počelo osamdesetih, što znači da je osamdesetih rok pao u tešku agoniju da bi 91. preminuo (sa Achtung Baby od U2, naravno).

NE VOLIM U2, Dire Straits su "onako", kao i Rolling Stones.

U pravu si kad kazesh "da se sve svodi na protjerivanje električne gitare i ritam sekcije i nametanje elektronike" iz razloga shto su diskografske kuce zeljne novca. Znachi, novac je taj koji je dominantan faktor. Pojavom elektronike, smanjili su se izdaci za muzichare i "mashina" je preuzela njihovu ulogu.
 
rock '60 i '70 je vrh vrhova, i tako nesto nikada vise nece postojati
rock je kao i sve ostalo na ovom svetu evoluirao i postao nesto sasvim drugo i vise nema povratka
zbog toga zavidim svima koji su proziveli taj period
 
da.. pogotovu 60-e sa likovima koji dizu gitare do vratova...Uzas.
80-e!!!
80-e!!!
80-e!!!
80-e!!!
80-e!!!
80-e!!!
80-e!!!
80-e!!!
80-e!!!
80-e!!! Zakon... Zakon... Zakon... Zakon... Zakon... Zakon... Zakon...
 
trivijan:
rock '60 i '70 je vrh vrhova, i tako nesto nikada vise nece postojati
rock je kao i sve ostalo na ovom svetu evoluirao i postao nesto sasvim drugo i vise nema povratka
zbog toga zavidim svima koji su proziveli taj period
da i ja uvek kazem da bih volela da sam zivela u `70.im.Oduvek zavidim mojim matorcima a
oni se samo smeshkaju na to...
 
Peruzzi:
ili je ipak moguca revolucija?

danas sve samo neki nabedjeni metalci, reperi i ostale nakaze...gde je tu kultura, umetnost? nema nista...

sto rece dirshtina - Now look at them yo-yo’s that’s the way you do it
You play the guitar on the mtv
That ain’t workin’ that’s the way you do it
Money for nothin’ and chicks for free


ima li smisla onda uopste pocinjati svirati dobre stare pesme, koje su nam se svima smucile iz prostog razloga sto vise niko to ne radi, pa smo ih sve preslusali po milion puta?

gde se zagubi generacija 5, yu grupa, parni valjak....
sve jos mirise na nju, jesen u meni, zaboravljeni, odlazim, dunavom jos sibaju vetrovi, dolazim za 5 minuta...
(ovo mi sad prvo palo na pamet)


svira li neko ovo?


treba mi bubnjar. ili bubanj...bar za ovo leto...


Rok nikada nije umro uvek ce ziveti, malo se transformisao to je istina ali rok je takav da vecno traje, naravno da mnogi sviraju gore navedene pesme i jos mnoge, nedavno sam bio u KG-u na koncertu NEVERNIH BEBA i bilo je oko 3000 ljudi sigurno, dobar koncert i dobra atmosfera,rok zivi!
 
ROK NIKADA NEĆE UMRETI!!!!

P.S. pumps, što si prsla? Inače se kaže da kada neko piše velikim slovima da se dere (vičeš) nema potrebe da se osećaš uvređenom Elvin je samo rekao ono što jeste... A pravu je da nije kulturno pisati velikim slovima ceo post.
 

Back
Top