Roger Waters "The Dark Side of the Moon".

VanderGraaf

Primećen član
Poruka
878
Roger Waters je objavio mali video sa njegovog snimanja preradjenog Pink Floyd albuma "The Dark Side of the Moon". Album koji ima epitet jednog ad najznacajnijih albuma rok muzike i koji je prodat u preko 15 miliona kopija samo U Americi, sada dobija novi zvuk, onako kako Waters misli da treba da zvuci. Water na albumu radi sam i nije zvao ni Gilmora ni Masona. Ricard Rajt je ionako dobio previse zasluga za ovaj album na kome nije uradio nista, izjavio je Voters.
"Ja sam napisao ceo album, hajde da se otarasimo onoga "Mi". Naravno, mi smo bili bend, ali to je iskljucivo moj projekat", izjavio je Vaters. Za ostale clanove grupe grupe Vaters je izjavio da oni nisu umetnici i ne znaju da pisu pesme, niti imaju sta da kazu. Ipak, Vaters je takodje izjavio da sva cetvorica imaju pravo da budu ponosni na ovaj album. Vatersov "The Dark Side of the Moon" treba da izadje maja meseca.
Licno, mislim da zvuci ocajno i ovaj deo pesme "Us and Them" na snimku zvoci jako lose. Trebao je taj album ostaviti na miru.

 
Zbog cega ti zvuci ocajno?
Nikada mi se nije svidelo kako Vaters peva pesme koje je pevao Dejvid Gilmor. Njih dvojica imaju sasvim razlicite vokale u svakom pogledu. Vaters sada ima preko 70 godina i tesko da sada moze da izvuce vokale a pogotovu ne Gilmourove vokale. Ne svidja mi se njegov glas u pesmama koje su otpevali Gilmor ili Ricard Rajt. A upravo to mi je i najveci razlog zasto mi i ova pesma zvuci ocajno. Originalno, ovu pesmu ne peva Vaters vec je peva Dejvid Gilmor dok je Ricard Rajt pevao prateci vokal. A Gilmor je po meni bio mnogo bolji pevac od Vatersa. Mene najvise interesuje kako ce sada Vaters da otpeva "Money", koju peva Gilmor. Sumnjam da ce Vaters i priblizno moci da otpeva pesmu kako je to uradio Gilmor. Ovaj snimak je sa zavrsnog miksovanja, a sa obzirom da album treba izaci za nesto vise od mesec dana, sumnjam da ce zvucati mnogo drugacije.
 
"Money" sa Rodzer Vatersove verzije albuma "The Dark Side of the Moon" je objavljena. Mnogo sporija, akusticnija, bez soloa na gitari i isto tako bez soloa na saksofonu. Umesto toga......"poezija". Rodzer ni ne peva vec vise prica. Na pocetku, kada sam originalno postavio ovaj topik pre cetiri meseca sam napisao da me interesuje kako ce otpevati "Money", sa obzirom da je Dejvid otpevao pesmu prilicno visoko za Rodzera. Rodzer nije mogao da je peva ni ranije, jos manje moze da je peva sada. I sta je sa novim tekstom u pesmi i pricanjem umesto soloa. Nekome ce mozda ova verzija biti u najboljem slucaju interesantna, ali sumnjam da ce biti mnogo onih kojima ce ovo biti bolja verzija od originalne. Zvuk klavijatura koji lici na zvuk Hammomnd B3 orgulja jos kako tako moze da prodje, ali to je u principu za mene jedina svetla tacka u ovoj verziji pesme.
P.S. Roger Waters "The Dark Side of the Moon" izlazi 6-og Oktobra... ako neko pomislja da uzme ovo.

 

Back
Top