Rodezijski ridžbek

Afrodity

Zainteresovan član
Poruka
334
Verujem da ima dosta ljudi koji nisu nikad culi za ovu izuzetno zanimljivu rasu nastalu negde oko 16-og i 17-og veka na prostorima Juzne Afrike, pa cu je ukratko predstaviti:

Rasu su stvorili setlersi tj. Nemci, Holandjani, Hugenoti, koji su dosli iz Evrope i to ukrstanjem sa tamosnjim Hottentot ridged dog jer im je bio potreban jak i otporan pas, sposoban da podnese razlicite vremenske i druge uslove.
Koristili su ga u lovu na lavove, kuguare, divlje macke, u severnoj Americi cak i na medvede...
Odlicno funkcionise u timu dok lovi i sa posebnom tehnikom vise ridgebacka u stanju su da ranjenog lava pridrzavaju priljubljenog uz zemlju, sprecavajuci ga da ustane, pobegne ili povredi lovce...
To je veliki i misicav pas, visine od 61-69 cm, atletskog izgleda sa kracim krznom i specijalnim obelezjem po kojem je i dobio ime, dlaka duz kicme mu raste u suprotnom smeru...

Ridgeback.gif


k270d1.jpg


Nastavak sledi...
 
Ima ih kod nas, ovako u privatnom vlasnistvu, e sad sto se tice odgajivacnica, ne bih se zaklela... A za dresuru, jedini problemcic moze da predstavlja prilicno izrazen lovacki instinkt ovog psa, privlaci ga sve sto se brzo krece, kao i vecinu pasa, samo sto ovaj mora da pojuri :). Ali moze biti izuzetan cuvar.
Jedan lep par se moze videti i u Beo zoo vrtu!
 
Afrodity:
Verujem da ima dosta ljudi koji nisu nikad culi za ovu izuzetno zanimljivu rasu nastalu negde oko 16-og i 17-og veka na prostorima Juzne Afrike, pa cu je ukratko predstaviti:

Rasu su stvorili setlersi tj. Nemci, Holandjani, Hugenoti, koji su dosli iz Evrope i to ukrstanjem sa tamosnjim Hottentot ridged dog jer im je bio potreban jak i otporan pas, sposoban da podnese razlicite vremenske i druge uslove.
Koristili su ga u lovu na lavove, kuguare, divlje macke, u severnoj Americi cak i na medvede...
Odlicno funkcionise u timu dok lovi i sa posebnom tehnikom vise ridgebacka u stanju su da ranjenog lava pridrzavaju priljubljenog uz zemlju, sprecavajuci ga da ustane, pobegne ili povredi lovce...
To je veliki i misicav pas, visine od 61-69 cm, atletskog izgleda sa kracim krznom i specijalnim obelezjem po kojem je i dobio ime, dlaka duz kicme mu raste u suprotnom smeru...


Ridgeback.gif


k270d1.jpg


Nastavak sledi...
Kolko to ima veze s` pitom?
 
Da li si cula za Bandoge - identicni su Pitovima po svemu,osim sto su mnogo veci i agresivniji - nastaju ukrstanjem pita i mastifa i postoje samo u alfa generaciji(njihovim ukrstanjem neces dobiti novog bandoga)-mala paralela u vezi velicine(+moj Bili je imao skoro 45 kg u punoj formi,a bio je cist pit);mislim da ovi psi imaju dosta njihove krvi...isuvise lice.
 
Naravno da sam cula, pa u pravu si da imaju u sebi krv molosa, ja sam gore i napisala da su ukrstanja bila sa mastifima...ali na ovim zadnjim slicicama se vidi da se poprilicno i razlikuju, imaju izduzenu njusku dosta i telo trkaca...
 

Back
Top