Робин Худ данашњице-ЖЕРОМ КЕРВИЈЕЛ!

Poruka
19.903
У највећој историјској проневери од 4,9 милијарди евра Сосијете Женерал Банке,Жером Кервијел(31 г.) је постао јунак у Француској.Колико чујем у нашим медијима,Французи га бране и стају иза његових поступака за које сматрају да је борба против либералне тржишне економије и глобализације,јер он није новац узимао за себе.
Према БиБиСију(а,преноси Радио Б92),преко 80% Француза је против тржишне економије и неправде,сиромаштва које доноси итд.
Чак се праве и мајце са његовим именом и ликом.Постао је веома популаран.:)

Претпостављам да сте чули о овоме раније,али ево више детаљнијих информација за оне који нису:
http://www.politika.co.yu/rubrike/Ekonomija/Poltron-srushio-evropske-berze.sr.html

http://www.politika.co.yu/rubrike/Ekonomija/Afera-Sosijete-zeneral-se-komplikuje.sr.html

Подржавате ли дело овог човека?
Ех,да је више таквих банкарских функционера...:D
 
Za tebe - nijedna! Ne vredi pisati

Ne za mene, nego za ceo civilizovani svet. Jedino ako hocete komunizam gde je drzava upravljala cenama proizvoda, a ne trziste. Taj sistem nema buducnosti. Svaka intervencija drzave kosta gradjane. NAravno, ponekad je cena neintervenisanja veca, ali sto je ti slucajeva manje to je drzava stabilnija, razvijenija. A ti sada reci svoj model kada smo tako pametni.
 
Ne za mene, nego za ceo civilizovani svet. Jedino ako hocete komunizam gde je drzava upravljala cenama proizvoda, a ne trziste. Taj sistem nema buducnosti. Svaka intervencija drzave kosta gradjane. NAravno, ponekad je cena neintervenisanja veca, ali sto je ti slucajeva manje to je drzava stabilnija, razvijenija. A ti sada reci svoj model kada smo tako pametni.

Nje liberalno-trzisna privreda jedini model privrede na svetu. A sve kosta, pa i to.
 
Uopste ma ne cudi da simpatizri radikala podzavaju lopove i prevarante i to uvek pod dobrim starim parolama ranije patrotizmom ,a sada antiglobalizam i borba za svetsku pravdu , tipcno lumpenproletersko opravdavanje kriminala i lopovluka .
Значи 80% Француза су симпатизери радикала?:lol:
Е,у том случају има наде за човечанство.
 
Upravo. Ustremili su se na globalizaciju, a masa njih nema pojma koji sve oblici i koje pozitivne stvari dolaze globalizacijom nauke, medija, obrazovanja...

Jeste, ima puno dobrih stvari. Nauka posebno mislim. Trzisna ekonomija podstice razoj nauke jer se firme bore za nize cene sto znaci da ce ulagati u najnovije tehnologije, a samim tim ce naucnici traziti nova resenja da zadovolje potraznju tih kompanija. Nadam se da sam dobro objasnio. Ali moze doci do komercijalizace zbog globalizacije. Ocit primer je Hollywood. To vise nije umetnos, to je mashinerija za pravljenje para. Mnogo vise volim Evropske filmove i Azijske takodje.
 
Da je toliki broj Francuza ozbiljno protiv svog uređenja ono ne bi postojalo. Nije li to logično?
Апсолутно није логично.

Обични људи данас више нису у стању да се ефикасно боре против система који је далеко одмакао у тлачењу и који се једино може сменити и из корена променити новим ратовима.

ПС
да ме не схватите погрешно,ја не призивам ратове,само констатујем.
 
Апсолутно није логично.

Обични људи данас више нису у стању да се ефикасно боре против система који је далеко одмакао у тлачењу и који се једино може сменити и из корена променити новим ратовима.

ПС
да ме не схватите погрешно,ја не призивам ратове,само констатујем.

Ja mislim da rezonujes pogresno, onako okrenuto naopacke od stvarnog stanja stvari. Al' ko zna, mozda ja gresim.
 
Апсолутно није логично.

Обични људи данас више нису у стању да се ефикасно боре против система који је далеко одмакао у тлачењу и који се једино може сменити и из корена променити новим ратовима.

ПС
да ме не схватите погрешно,ја не призивам ратове,само констатујем.

Ej brate, koga zavaravaš? Pa i u Francuskoj postoje izbori. Ukoliko im se ne sviđa uređenje uvek postoji alternativa. Pazi, jedna je stvar reći da uređenje ne valja, licemerno uživajući u njegovima blagodetima, a sasvim druga je stisnuti i boriti se protiv njega.
 
Ej brate, koga zavaravaš? Pa i u Francuskoj postoje izbori. Ukoliko im se ne sviđa uređenje uvek postoji alternativa. Pazi, jedna je stvar reći da uređenje ne valja, licemerno uživajući u njegovima blagodetima, a sasvim druga je stisnuti i boriti se protiv njega.

Pa kako dase bore kad su i njihovi politicari podmiceni od strane Amerike?!
 
Ej brate, koga zavaravaš? Pa i u Francuskoj postoje izbori. Ukoliko im se ne sviđa uređenje uvek postoji alternativa. Pazi, jedna je stvar reći da uređenje ne valja, licemerno uživajući u njegovima blagodetima, a sasvim druga je stisnuti i boriti se protiv njega.

Која је то алтернатива,а која је искрена и слободна,односно ненаметнута или подметнута?
 
Tacno tako to su ko oni levicarski intetelektualci iz sezdesetih iz zapadne Evrope sto su propovedali bajke o socijalizmu , marksimu i divnom zivotu u SSSRu ,a nije im palo na pamet da se tamo presele ili da pokusaju da slican sistem naprave u svojim zemljama , isto kao sto je i Handkeu bas bila super Miloseviceva Srbija iz njegovog udobnog austrijskog doma.Kao sto rece dete Sunca imaju izbore i razne partije na njima pa nikako da masovnije glasaju za neke anarhiste,komuniste ili za ekstremnu desnicu i druge antisistemske i antiglobalisticke snage .
 

Back
Top