Rizicna temperatura?

ForestGreen

Poznat
Poruka
9.540
screenhunter01jan121423.gif


CPU temperatura ide do 55 ali se nakon minut dva spusti na 39-45... Zasto toliko varira?
 
Ja sam opterecivao svoj CPU (Phenom II x4 3.o ghz-a) nekih 15 minuta na 98% opterecenja i posmatrao sam kako se kretala temperatura , uglavnom nije presla 58 c i to sa budjavim box coolerom . Dakle Deneb jezgro je ok :)
 
Msm da mi namestili iz servisa da bude sve vreme isto sto se tice kontrole obrtaja...

Najbolje je podesiti je da radi 100% uvek ... GPU-u prija niza temperatura a nije neka velika buka ako je na 100%, malo je samo glasniji ... barem je teko slucaj kod moje graficke... jedino sto ce mozda malo krace trajati cooler to jest pre ce da ode u vecna lovista ali ni to nije problem... nek izdrzi koju godinu , lako mi ga je zameniti :)
 
Najbolje je podesiti je da radi 100% uvek ... GPU-u prija niza temperatura a nije neka velika buka ako je na 100%, malo je samo glasniji ... barem je teko slucaj kod moje graficke... jedino sto ce mozda malo krace trajati cooler to jest pre ce da ode u vecna lovista ali ni to nije problem... nek izdrzi koju godinu , lako mi ga je zameniti :)

Sto se tice ventilatora, nijedan nisam menjao od kupovine racunara.
Menjane su samo komponente ali ne i ventilatori...
 
Koristim laptop fujitsu siemens i pokazuje mi da je temperatura cpu 77 C,da li je to rizicno i kako da resim problem da li smem otvoriti onaj dio pozadi i ocistiti,hoce li to pomoci
Pa, 77 stepeni jeste rizicna temperatura, mislim moze on raditi sa tom temperatutom i godinu dana, a moze se desiti da ti vec sutra rikne, ocisti ti za svaki slucaj kuler od prasine, pa proveri opet. (ako nisi siguran kako, bolje daj nekom ko je to vec radio, pa zapamti za sledeci out)
PS.
I za svaki slucaj podesi granicu zagrevanja u BIOS-u. ;)


I sto je najbitnije da li ti pokazuje 77 stepeni dok radis nesto na lap top-u ili ti je takva temperatura dok miruje?
 
Poslednja izmena:
ne vredi ovako napamet nista pricati nego ti preko everesta pogledaj tacnu oznaku cpu-a pa napisi

laptop i provetreno kuciste nikako nisu isti,neki amd-ovi opusteno rade na 100c dok intel pregoreva na 80c,zastita u biosu postoji i razlika je da li je cpu 70c u loadu ili u idle radu
 
Informationsliste Wert
CPU Typ Mobile Intel Celeron M 380J
Valjda je to ako neko ima volje da mi objasni kako da postavim celu sliku o svim informacijama koje pokazuje everest naravno ako ovo nije dovoljno.Sto se tice toga da li je ta temperatura ovakva dok radim na lap topu mislim da jeste jer uvek nesto radim kad je upaljen,tako da nisam ni proveravao dok je na leru mada toga i nije skoro nikako bilo
 

Back
Top