Restauracija starih auta u Srbiji

Interesuju me vaša iskustva sa majstorima kako bi se evt mogao skupiti kvalitetan tim za tu vrstu posla .. Znaci govorimo o farbanju, tapaciranju (interijer komlet exterijer) , hromiranju. Negde od NS do Bgd...

Kvalitetnu ekipu nije problem skupiti, ali je potrebno da ti odgovoriš na nekoliko pitanja.

1. Koliko dugo si u toj tematici zbog poznavanja automobila vrednih za restauraciju?
2. Šta od poslova oko restauracije ti sam znaš odraditi?
3. Koji poslovi bi se kod tebe odradjivali, a za koje poslove ćeš angažovao dodatne majstore i radionice?
4. Poseduješ li prostor i opremu?
5. Koje bi automobile restaurirao?
6. Gde bi kupovao automobile za restauraciju?

Restauracija automobila se pokreće kao hobi, gde ćeš ti sam ili uz pomoć nekoliko entuzijasta krenuti u sve to. Što više poslova samostalno odradiš, to bolje za tebe. Dugotrajan je proces i traži dosta uloženih sredstava, i pitanje je da li će se uložena sredstva vratiti jer mnoge modele automobila se ne isplati resturirati. Takodje, nedostatak jednog vitalnog dela može ukočiti projekat na duži period, a uložene pare su vezane.
Moraš računati da nabavku kvalitetnijih automobila ćeš odradjivati u bogatijim zemljama, jer kod nas je u domenu naučne fantasike pronaći neki koji je vredan truda.
 
Hajde.. živim na Zapadu tačnije u Danskoj . Od 98 sam, se bavio prodajom imao par garaža i prestao pre jedno 6-7 godina pre toga radio u Mazdi Fiatu, Hundai servisu na odelu za udarnene automobile .. Sad se bavim nekim drugim stvarima.. Automobile poznajem kao i tržište a i nabavka nije problem.. Npr..
Screenshot_20200116_220353_com.android.chrome.jpg
 
Znam da je dugotrajno zato hoću i da i ubrzam proces inače ni ih sam radio .. To dal će se vratiti naravno da hoće ima tržište koje će to da plati ako je odrađeno kako treba a moje je da sabiram troškove :) .. Pitanje je može li se to odraditi u Srbiji ili ne po visokom standardu . Radio sam ja pre par komada što starih što novijih u Bosni ali nisu baš dobri kao što tvrde.. Jedino jedan kod Doboja za kožu je odličan ovi ostali tanko a promenio sam ih dosta.. Za te stvari ako hoćeš da dobiješ dobru cenu to mora da se odradi bas pedantno .. To i jeste jedna vrsta hobija :)
Imaš li nekog na umu?
 
Poslednja izmena:
U svakom slucaju ovde da radis a da prodajes preko je ok,sigurno jeftinije rade,ako si ovde mislio da je trziste za prodaju nije,takodje za nabavku originalnih delova bolje da preskocis,tako da realno ne znam sta traziti ovde,i da nadjes majstora bolje da dodje do tebe i odradi ti posao
 
Pa da gore je trziste a dole bi dao posao nekom tj deo posla koji sam gore naveo.. Znaci tapaciranje, hromiranje i farbanje... Yo mora da plaćam ovde gore a čim su ruke umesane odmah je cena 9rlicno paprena.. Npr jedno kvalitetno komlet lakiranje (komplet je ceo kao promena boje) je na crno malo, ispod 3k evra na belo 4k..kozni enterujer je oko 4k vinil oko 2k.. To imam ovog u Dobiju ali ako ima sve na jednom mestu sa se ne cimam to bi bilo, idealno.. Delovi mi ne trebaju to sve ide preko firme iz USA ili sa nekih sajtova za te stare
.
 
Vidi ovde ko je dobar ima vec posla da ne moze da postigne i redovi su,ne znam kako bi kod njih mogao da prodjes jer nece zapostavljati razradjen posao,ne znam gde da iskopas dobre a da nemaju obim posla da bi se okrenuli na drugu stranu,ja bih licno trazio ljude koji znaju a nemaju radnje,pa im ponudi posao kod sebe,jer ne znam kako bi se isplatilo da dovozis ovamo pa vracas tamo,i to su sve razlicite delatnosti neces sigurno nista integrisano traziti koji kao sve znaju,1 od servisera kaze da su mu nudili 2 soma da ode preko,on kaze sto da idem kad ovde imam 3000€,ko ostaje razbija ali radi,tako da guglaj i kontaktiraj,nek ti salju tonu slika sta su radili pa onda redom dok ne nadjes nekog ko bi sve ostavio i krenuo na put,racunaj i cele porodice,pa sredjivanje papira
 
Verovatno je to tako ali rekoh ajde da probam možda neko zna nekog ko zna a hoce da radi i zaradi . Videću dole preko ovih što sam im slao ako oni nemaju nikog onda cu to završavati ovde gore.. Moze i ovde da se nađe ali treba sam dosta raditi a to mi nije bilo u planu
 
Poslednja izmena:
Interesuju me vaša iskustva sa majstorima kako bi se evt mogao skupiti kvalitetan tim za tu vrstu posla .. Znaci govorimo o farbanju, tapaciranju (interijer komlet exterijer) , hromiranju. Negde od NS do Bgd...
Pozdrav, u Borci ima dobar majstor koga hvale dosta, Pre 7-8 godina mi je radio neko sredjivanje na autu a sada planiram da ga kontaktiram u vezi sredjivanja 123w iz 1977 godine koji sam uzeo pre par dana. Mogu da ti prosledim kontakt pa ti vidi. Mislim da malo sporije i detaljnije radi ali to je valjda za restauraciju i ok.
 

Back
Top