Renault Clio

Pa to ti trosi toliko kad ga vozis 80-90 km/h ali vozi ga u cistoj gradskoj voznji pa ces da vidis kako se potrosnja blizi broju 7.:per:
A da si uzeo 1,2 imao bi potrosnju od 7,5l u gradu i oko 5 na otvorenom ali kad uzmes u obzir cenu odrzavanja benzinca i jeftiniju registraciju a pritom ne mislis na grejace,akumulator,protokomer,turbinu,filter goriva onda mislim da je za tako mali auto ipak bolje resenje benzinski motor.
Pogotovo ako ne prelazis vise od 10k km godisnje!
A i dizel je skuplje gorivo od benzina tako da saberi-oduzmi vrlo je slicna krajnja cifra uz lepsu tj.tisu i mirniju voznju sa benzincem.
 
Pa tako nesto i prelazim oko 10-15 000 godisnje. Ne blizi se broju 7, kako god da ga vozis, 4,9 mi je potrosnja u gradu, a bas sam ga prgavo vozio.
Nego imam problem sa servom, ili mislim da ga imam, cini mi se da je isao lakse kada sam ga kupio. Sad mi nekako ide mnogo tesko, a po racunaru kaze da je sve u redu, mislim iskljuci mi se indikator kad
servo pocne da radi. Jel zna neko sta moze da bude? Da li mozda da promenim ulje, da li bi to pomoglo?
 
Treba samo da dospes ulje za servo i proradice ili ti je otisla servo pumpa.
Vise puta smo se raspravljali na raznim forumima o potzrosnji 1,5 Dci motora i definitivno smo utvrdili da u cistoj gradskoj voznji potrosnja je oko 6,5 l u zavisnosti od grada ali tvojih 4,9 je nemoguca misija jer koliko ti onda trosi na otvorenom?
Za Mondeo pise u gradskoj voznji da trosi 8,1 a na otvorenom 4,7 pa koliko onda tvoj Clio trosi na otvorenom? Samo da uzmemo procentualno za uzor potrosnju Mondea onda bi ispalo da tvoj auto trosi na otvorenom celih 2.7 sto je nemoguca misija i dosta nize od fabrickih podataka u kojima takodje pise da trosi 5,4L u gradskoj voznji sto vazi za nov auto i sa njihovim gorivom tako da budi malo realniji jer kod nas je sa nasim gorivom potrosnja uglavnom veca za litar.
U svakom slucaju i meni se na par auta desavalo da mi volan pocne teze ici i resavao sam problem dosipanjem ulja. E sad treba otkriti razlog zasto je izgubio ulje.
 
FURTHER TECHNICAL DATA
Number of Seats: 2 Fuel consumption combined: ca 4.2 l/100km Fuel consumption (urban): ca 5.3 l/100km Fuel consumption (extra-urban): ca 3.7 l/100km CO2-Emissions combined: ca 113 g/km Door Count: 2/3 Doors Emission Class : Euro3 Climatisation: A/C (man.) Manufacturer Colour Name: weiss Colour: White


Ovo su tehnicki podaci o potrosnji clia. Napisao sam, prva potrosnja je bila 3,7 l/100 km, druga je 4,9. Prva je bila vise otvoreno, mada je bilo grada, druga vise grada, mada je bilo i otvorenog. Ne pisem ovo da bi se hvalio, nemam nista od toga, stvarno je bilo tako. Napisacu i sledecu potrosnju, dosipacu gorivo na nekih 300 km, pa cu vedeti sta kaze, to ce biti skroz mesovita voznja, znaci realna potrosnja. E sad , kontam da bi servo ili radio ili ne bi, meni radi, ali kontam da je teze, tako da cu da probam da dospem ulje. Elem, zasto je izgubio ulje stvarno treba proveriti, to cemo kod majstora.
 
FURTHER TECHNICAL DATA
Number of Seats: 2 Fuel consumption combined: ca 4.2 l/100km Fuel consumption (urban): ca 5.3 l/100km Fuel consumption (extra-urban): ca 3.7 l/100km CO2-Emissions combined: ca 113 g/km Door Count: 2/3 Doors Emission Class : Euro3 Climatisation: A/C (man.) Manufacturer Colour Name: weiss Colour: White

kako 2 ?
 
Samo par postova iznad si lepo napisao da ti auto trosi 4,9 u gradu i nisi pomenuo da si vozio i van grada tako da sam ja zakljucio da ti je auto neispravan i da su ti uvalili neki krs!:hahaha:
Obicno na selni ispod same posude sa uljem hoce da pusta ili na samoj pumpi ali kao sto si rekao -pravac majstor pa neka on ustanovi gde je problem.
 
On ga je vec kupio a zasto-pa verovatno da bi mu trosio oko 5L a ne 15.
Ima ljudi i to sve vise koji finansijski mogu da kupe neki auto od 3-4k eura ali ne mogu finansijski da izdrze veliku potrosnju.
I ja sam svoju Astru prodao jer nisam vise mogao da gledam kako za 1000 din prelazim 60 km! A sad kad je gorivo u odnosu na onda jos otislo verovatno je to i 50 km! A sad sa plinasem predjem za 1000 din oko 200 km-milina a priutom autic bas lepo ide.:)
 
Kupio sam ga jer sam odavno zaljubljen u taj auto! Auto je vrh, toliko snage ima u manje od 1500 kubika, neverovatno! A potrosnja takodje neverovatna! Ali cudo kako auto poludi kad mu stisnes gas!
Uz to je prelep, udoban i svaka hvala od mene! Nije mi se jos niko pozalio na njega...
 
drugar ima megane 2005 1.5 dizel...verovatno taj dci...prosecna potrosnja je 5.5 l 50%grad i 50% otvoreno...
provereno vise puta...
kad su isli na more potrosnja im je bila oko 4.3... mnogo dobar auto...a do 200 stize dok kazes KEKS....
al ipak...ogavan je zadnji kraj...
 
okej,da ne biste prozivali,idemo za NS za koji dan,nagovoricu ga da idemo autoputem,pa cu snimati...u redu?
U redu.
do 200 stize DUPLO brze od mog scenica 2001 1.6 i za cetvrtinu brze od astre neke 2000 i neko godiste...classic ona...
uostalom,videcete...
Senik je teži, ima manji obrtni moment. Ako je Astra 1.7 dizel, ima 30 konja manje, a ako je benzinac, ima manji obrtni moment.
 
ne znam ni za senika ni za astru,u kola se ne razumem...
okej,no problemo...pitanje je dal idemo 31-og u cetvrtak ili cemo ici par dana ranije ili kasnije...zavisi od dogovora...ali snimicu...
p.s. ne mogu mimo toga jer prelazimo male relacije tipa Bataja Pazova...i tu ne moze da dogura do 200 jer ima 2 velike krivine i 3 semafora...al cim budemo isli za NS postavljam :)
 
pa 2...kad idemo ja i ortak :)
salim se...ne znam stvarno...beli megan 1.5 dizel 2005-to ili 2006-to godiste...kupljen u francuskoj,bio van,ali ima 5 vrata ubaceno zadnja klupa...
 

Back
Top