Religijske relikvije

leeekmi

Primećen član
Poruka
546
U svetu danas ima mnogo religijskih relikvija.....pa kako za mnoge verovatno nisam cuo,hteo bih da svako ko je cuo za neku da to podeli sa ostalima,ako je moguce bilo bi super da se postavi i slika...npr Torinsko platno,casni krst,ruka sv. Jovana Krstitelja....i mnoge druge pa ako vas ne mrzi a znate za neke bio bih vam zahvalan da to podelite sa mnom ;)
 
Da i to,ali ja bih voleo da mi neko postavi i slike...Longinovo koplje,sto se mene tice ne mora,znam kako izgleda,ali npr cuo sam da se negde cuva Isusova kruna od trnja,gde su sve delovi casnog krsta...itd itd

Obožavanje relikvija je idolatrija, ako se izuzmu poštovanje, ne obožavanje,nego poštovanje neke ikone i freske, a i tada ne zbog komada drveta na kojem je ikona naslikana, nego zbog svetinje koju simboliše ono što je naslikano.A priče o komadićima krsta na kojem je Hrist razapet, krunama od trnja, rukama, nogama, glavama raznih svetaca je proizvod vulgarnog sujeverja, kao i manipulacija priuprostim svetom.
 
Jednostavan primer, kako uočiti idolopoklonika.Čovek koji ima pametnu veru podjednako poštuje i brojanicu iz lokalne crkve i brojanicu iz Hilandara.Idolopoklonik smatra da je brojanica iz Hilandara "svetija", iako su zapravo obe brojanice osveštane i samim činom osveštanja imaju jednaku vrednost.
 
Torinski pokrov.
Još jedan falsifikat, ali... koga je briga. :kafa:
Torinski-pokrov1.jpg
 
Poslednja izmena:
Obožavanje relikvija je idolatrija, ako se izuzmu poštovanje, ne obožavanje,nego poštovanje neke ikone i freske, a i tada ne zbog komada drveta na kojem je ikona naslikana, nego zbog svetinje koju simboliše ono što je naslikano.A priče o komadićima krsta na kojem je Hrist razapet, krunama od trnja, rukama, nogama, glavama raznih svetaca je proizvod vulgarnog sujeverja, kao i manipulacija priuprostim svetom.

Ne radi se tu o obozavanju stvari,ja tako ne gledam na veru...Ali me interesuju te stvari,lepo je to videti npr torinsko platno,veronikin pokrov,casni krst.....sve su to za mene "zive" stvari,da tako kazem,na kojima je Isus ili jednostavno ziva vera ili Bog ostavio svoga traga.....inace temu sam postavio iz dokolice ;)
 

Back
Top