Relativnost normalnosti

Tony

Obećava
Poruka
88
naime, imam jednu tezu. Sta dodjavola drustvo ocekuje od pojedinca.

Svi naravno sezu ka tome da budu "normalni", a to je vec postalo sinonim ya biti COOL.

E sad ali kako nesto moye da bude normalno. Naime moja je teorija da "normalnost" u sustini ne postoji jer kako nesto u datom momentu moye da bude normalno, a u sledecem NE. Ako je nekada bilo normalno da zene nose danmske sesire kako da to vise nije "normalno", Ako je nekad elementarna pristojnost, postovanje i psihicki moral bio IN kako vise nije. To pitanja resava pojam MASE. Jel masa odredjuje stvarnost. Tako da ako vecina ljudi smatra da je nesto ok i da tako treba ( iako logicki nisu u pravu ) onda oni koji misle suprotno i imaju drugacije ideje ( mozda jesu u pravu ) po zakonu mase NISU u pravu.

Tacno je da covek ne moze sam i da mora da se uklapa u drustvo, ali je meni toga vec DO OVDE. Isto tako, suprotno prethodnoj teoriji, tacno je i da treba biti svoj. E sad NE MOS BITI U ISTO VREME SVOJ I NORMALAN. Jel tu se dve sustinske filoyofije seku u niti, to nije preterano logicno. I jedna i druga filozofija su uredu ali ....

Dakle ako je nesto do malopre bilo "normalno " i recimo da vecina mase poludi i prihvati suprotno za svoj nacin razmisljanja, tog momenta ono "normalno " od malopre postaje ekvivalentno "nenormalnom".

Ovo se odnosi na mnogo segmenata, i sirok pojam zivotne "strukture"!

Ali hocu da kazem da je "normalnost" samo glupa metafora za BUDI ONO STO DRUSTVO NALAZE !!!

preiznace te da u nekim drustvima normalno je biti brutalan i elementarno nepristojan dok je u drugim suprotno. E pa eto vam je vasa NORMALNOST koja se poistovecuje sa biti COOL!!!

Smatram da je vise cool ( po vasem sistemu vrednosti ) onaj ko za vas nije cool jel je to znak da je odoleo opstoj kolotecini i monotoniji MASE!!!

HVALA
 
vipersig.jpg
 
Mislim, Tony sta tebi nije jasno?
Svet se svakodnevno menja, naravno da neke stvari koje su bile normalne danas to vise nisu...
Nekad je bilo normalno ziveti u pecinama.
Danas to svakako nije slucaj.
I sta s tim?
Pojam normalnosti i ono sto u njega danas spada je nesto do cega je ljudska rasa dosla kroz veoma dug period razvoja, i mislim da je pogresno tvrditi da su to samo nametnute norme.
Svaki pojedinac treba da se uklopi u ono sto zaista jeste normalno, a to je veoma sirok pojam.
U tim, kao sto rekoh, veoma sirokim okvirima, pojedinac treba da pronadje nacin da ostvari svoje zelje koristeci svoje sposobnosti.
Sukob sa svim opsteprihvacenim normama nikad nije bio normalan.To je samo potvrda nesposobnosti pojedinca da se ostvari, sto govori o pogresnom shvatanju realnosti i/ili nemogucnosti prilagodjavanja istoj.
P.S.Moguce je biti i normalan i svoj istovremeno.
 
mislim da sam pogresno shvacen.

Tekst se odnosi na NORMALNOST kao POJAM, i o veoma relativno iscrtanim granicama po tom pitanju.

MASA odredjuje normalnost, i sta ako 50 % mase pogresi, 30 % misli pa kad svi tako misle mislicu i ja, a onih 20 % koji mozda dobro misle ali pod uticajem mase bivaju proglaseni za cudake i @nenormalne@. COVEKOV UM RAZMISLJA STATISTICKI !!!!! Dakle, Bill Gates se ispisao sa Faksa i stvorio imperiju. Ali to je ON i procenat takvih kao on je 10 %. Jel kad bi vam covek rekao da ce da napravi najvecu kompaniju na svetu i da ce biti najbogatiji na istom, da li biste mu poverovali ( zaradjivacu 100 000 000 nesecno :) ? ili bi pomislili da sa njim nije bas nesto cisto. Jel pre svega odbacuje sansu za ....hehe...... sigurno zaposlenje ( RIZIK ). E sad 10 % je takvih kao Bill Gates, ili Voren Vajter, Robert Kiosaki..., 50 % je ljudi koji se radije drze standardne bede i @slobode@ kao i @sigurnosti@, a onih 40 % razmislja statisticki hm ..... 10 : 1.
Kad se pomene normalno obicno se podrazumeva nesto dobro, recimo : ponasaj se normalno sto je ekvivalentno sa ponasaj se kako treba, a opste shvatanje da ne treba da radis nista lose ( thanks god for that bukvalno ), ...
Ali normalno kao pojam ne postoji u realnom smislu, nego je to zakon MASE.
Da ne pricam o odbrambenim osobinama koje ljudi tako slatko upotrebljavaju.

Pa...
 
Baby Kate:
Sukob sa svim opsteprihvacenim normama nikad nije bio normalan.

E sad OPSTEPRIHVACENE NORME. Ja ne kazem da masa gresi u 100 % slucajeva. Naprotiv ona ne gresi u vecini ali opet u zivotu nema onog ma dobro sad kusur tamo vamo.

OPSTEPRIHVACENE NORME podrazumevaju norme koje je ista ta MASA zakljucila. OPSTEPRIHVACENE NORME su takoreci USLOV NORMALNOSTI. Jer ako vecina pogresi ( a pogresila je u dosta slucajeva ) i to nenormalno ( ovo shvaceno pod pretpostavkom realnog pojma normalnosti ) postaje normalno ( -II- ). Dakle svaki pojedinac cije misljenje ukrsta ostrice sa misljenjem MASE je okarakterisan kao CUDAK i nenormalan ( -II- ), iako je logicki u pravu i to je normalno ( dobro razmisljenje -II- ( ovaj znak predstavlja ono obuhvaceno u drugoj zagradi )) bice okarakterisano i prihvaceno kao NENORMALNO.

Setite se GALILEA
 
Koliko vidim ti si u mnogome u pravu,i ne vidim razlog tvog trazenja odgovora od te iste MASE o kojoj pricas uglavnom lose(ili ja to tako zelim da vidim).Moje misljenje je da svaki covek,kao jedinka,treba da sledi svoje ideale po cenu da ce ga proglasiti ludim i nenormalnim.A kao sto kazes NEnormalnost je RELATIVNA i samim tim za taj pojam ne postoji odgovor,jer ono sto je meni normalno tebi nije i obratno.

Budi svoj i voli sebe
P.S.
KO IH J...(shisha :lol: )
Pozdrav :wink:
 
Tony, mislim da mešaš termine NENORMALNO I NEUOBIČAJENO.
Nije svako neuobičajeno ponašanje istovremeno i nenormalno.
Potpuno utapanje u masu i zanemarivanje sopstvenog ja je s.h.i.t.
Opet, potpuno otuđenje od mase čiji smo ipak deo i nemogućnost uklapanja u istu je takođe s.h.i.t.
Kao i obično (da ne kažem uobičajeno) istina je negde u sredini.
 
Tony:
Tacno je da covek ne moze sam i da mora da se uklapa u drustvo, ali... Isto tako, suprotno prethodnoj teoriji, tacno je i da treba biti svoj. E sad NE MOS BITI U ISTO VREME SVOJ I NORMALAN ( po shvatanju mase ). Jel tu se dve sustinske filoyofije seku u niti, to nije preterano logicno. I jedna i druga filozofija su uredu ali ....
 

Back
Top