REKREACIJA

ovde sve individualci manite se foruma.

ja sad skoro nishta, nekad setam a nekad trcim nekud kad idem...ali me sve vise mrzi
isla sam na aerobik...ali sam prestala idem na ovo igranje ali to je druga priroda troshenja malo mi pojaca erotske hormone da budem normalnija.

divim se ljudima i zenama grupnim sportashicama.... nekad sam htela to da isprobnam ali to se treba organizovati.....to je mozhda i najbolje

e prosle god sam isla cesce na klizanje mada to zahteva vezhbu i pare...

aha dakle za sada nishta.....nekad trcim u mestu to bas nije zdravo...i ribam pod
 
ste izvalili kako muskarci obicno igraju basket ili fudbal.....ok vecina muskaraca
a zhene daju pare i pare na aerobik.....nikad nema grupa zhena da urla i igra basket
a shta je jeftinije
i eto, ko je pametniji
:I
to je mozda stvar vaspitanja zar ne.
ono kad trcis sam mogu da te pojedu kuchichi.
 
hanibaI77:
pope bre javi se!!!
c020.gif
Ne delim savete javno :)
 
Sat dnevno fizickih aktivnosti, od setnje do cardio boxinga.
Sad sam u fazi yoge, hocu da budem gumiflex! :lol:
Juce sam dzogirala na ovu hladnocu, odmah mi se nos zapusio. I dizem tegice, cisto da ne izgubim snagu dok se ne vratim u teretanu. Al' nece to skoro, nemam vremena.
 
E, video sam neku super stvar u jednoj stranoj zemlji.
Zove se otprilike Friskis end Swetis ili tako nekako, neka mi oproste oni koji znaju tacan naziv, sto je ustvari i nebitno. Stvar je u tome da gomila ljudi u prirodi radi vezbe i trci u svim mogucim pravcima i to sve uz muziku,tako da sve lici na neku dobru zabavu i svi su mokri i znojavi/// sto mislim da ima veze sa nazivom, rekreacije.
Ustvari, najbitnije od svega je da se sve to radi u prirodi, treba izbegavati zatvorene prostorije jer u njima vec provodimo isuvise vremena.
 
Pitanje za zenski deo "rekreasica", da li neko koristi one kao specijalne sortseve/helanke i slicno, koje kao pojacavaju ucinak vezbanja.. nesto slicno sam videla pre neki dan u dm-u, afrodita proizvodi, pa me zanima da li to stvarno necemu vredi...
 
apache:
Pitanje za zenski deo "rekreasica", da li neko koristi one kao specijalne sortseve/helanke i slicno, koje kao pojacavaju ucinak vezbanja.. nesto slicno sam videla pre neki dan u dm-u, afrodita proizvodi, pa me zanima da li to stvarno necemu vredi...
Nista ti ja u to ne verujem, mada nisam najsigurniji o cemu pricas.
To su one kao deblje helanke... nesto izmedju steznika i helanki? Ako je to, ja o tome mislim sledece (ne treba mi verovati, jer ja nemam pojma):
Dakle, smatram da su te stvari dobre za osobe koje se takmice, ili koje u datom trenutku zele da postignu rezultat. Znaci, prvo sto je dobro, je to, sto se uz tu odecu misic brze i bolje zagreje. Posle toga, ta nova, elasticna "koza", u neku ruku deluje kao potpora samoj muskulaturi, deluje kao dodatni misic svojom elasticnoscu, pa moze da pripomogne boljem rezultatu.
S druge strane, ako bi se koristila u svakoj prilici, smatram da bi delimicno preuzela ulogu misica, koji bi usled toga atrofirao (ovu rec vec drugi put danas koristim, mnogo je egzoticna), pa bi samo koriscene bilo kontraproduktivno.
Medjutim, iako sam siguran da bi se neki strucnjak sa mnom slozio u ovome, nasao bi se neki drugi, koji bi tvrdio da upravo zbog toga sto nosenje te odece poboljsava rezultate, to znaci i da misic deluje preko svojih mogucnosti - te samim tim i jaca.
Primeri za tako nesto postoje i pre izuma gumene sportske odece... npr. poboljsavanje odraza takozvanim "skokom u dubinu".
Znam da ti nisam pomogao, ali cu ti reci u kojim prilikama bih ja to koristio. Iskljucivo kad je hladno, ili kad imam povredu tog dela tela!
Uostalom, uvek imaj na umu da sve sto je na tebi sputava pokrete...
 
Apache, ne bacaj pare, koza mora da dise slobodno. Oblacite pamuk dok vezbate.


Inace, moja masina je extra. Prvi dan sam se preforsirala, sledeci nisam znala gde se nalazim. :lol:
Sad sam na pola sata dnevno, mokra sam do gaca. :-P
 
Danke schön, Juliane, na ovako opsirnom odgovoru. ;)
Ove sam videla http://www.kozmetika-afrodita.net/content.php?section=nega_telesa&page=368#izdelek, ali nisam mislila samo na njih konkretno, to me je samo podstaklo na razmisljanje :), nego na takve stvari uopste.
I ja sam nailazila na razlicita misljenja.. onako laicki, jedino se vise znojis, znaci izbacujes vodu, a misic radi isto valjda.

Divlja, pa i ja sam mislila tako nesto.. nije bas ni jeftino, 1200 dinara ove konkretno... mesec dana teretane na primer... Mada ja jos uvek vezbam u kucnim uslovima. Ne svidjaju mi se programi po svim teretanama koje su mi blize, a nema sanse da mogu da priustim sebi licnog trenera.. to mozda kad se zaposlim, za par godina
Eh, mi smrtnici koji nemamo spravu kao ti moramo da se mucimo ;)
 
I ja sam se mucila, pa mi puko film, sad sam spokojna, a najbolje od svega sto je utrosak vremena mizeran, a vezbas svaki dan. Meni se od aerobnih vezbi smanji apetit, super je uvece, posle pojedes jabuku ili jogurt samo. :-) Plus manje pusim, jer mi ne prija.

Mada nije to tako ni skupo kao pre. Jedne zimske cizme i jakna.
 
"Pitanje za zenski deo "rekreasica", da li neko koristi one kao specijalne sortseve/helanke i slicno, koje kao pojacavaju ucinak vezbanja.. nesto slicno sam videla pre neki dan u dm-u, afrodita proizvodi, pa me zanima da li to stvarno necemu vredi..."

mislim da je to odlicna i prakticna stvar, ja ih koristim, ali ne one 3/4, vec one duze, do skocnog zgloba...i koza dise u njima, jer su 80% od pamuka, a ostatak je elastin...a Boze moj da nisu dobre, ne bi ih sportasi koristili :)...zato, samo napred :)
 
divlja:
I ja sam se mucila, pa mi puko film, sad sam spokojna, a najbolje od svega sto je utrosak vremena mizeran, a vezbas svaki dan. Meni se od aerobnih vezbi smanji apetit, super je uvece, posle pojedes jabuku ili jogurt samo. :-) Plus manje pusim, jer mi ne prija.

Mada nije to tako ni skupo kao pre. Jedne zimske cizme i jakna.

Ma naravno, a i isplati se brzo. Mislim, ispadne jeftinije nego mesecna clanarina, a znatno je "udobnije".
Nego kada te izdrzava roditelj, zivis privatno u malom stanu, i nemas neki nepresusni izvor finansija, onda je to malo komplikovanije.
Nego, divlja, ti pusis?! Sram te bilo.. a pricas o zdravom zivotu :-P

:lol: :lol: :lol: :lol:
:wink:
 
E nikad se ničim nisam bavila. Dobro, išla sam sa 7 na neki folklor koji se samo tako zvao, a uopšte nije bio to... I nikada nisam išla na aerobik niti sam trenirala nešto, a nekako sam uvek imala malo mišića. Ono, u fazonu da ne izgledam žgoljavo. Ne znam do čega je to.
Jedno vreme sam, doduše (ustvari to je period od dužeg niza godina) radila sklekove svako veče, trbušnjake i tako te glooposti za oblikovanje i neku snagu, treba danas to čoveku...
Jedino što ovih dana pešačim nekoliko kilometara skoro svaki dan, silom prilika... Inače ne bih izbijala iz qće.
 
Pa ni ja nisam do pre godinu dana... i kajem se zbog toga. Jos sam bila i oslobodjena fizickog.. i nije to vezano za izgled, da sam imala takvih problema, vezbala bih ja, nego dodjem u situaciji da me sve boli zato sto sam neaktivna, a imam 21 godinu.
I sada hocu da nadoknadim :mrgreen:
Uz sve to, naravno zatezanje odredjenih delova tela nikako nije na odmet ;)
 

Back
Top