Quantcast

Рециклирање

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.675
Сви већ знамо где у нашим крајевима постоје места где можемо правилно да оставимо пластику, папир/картон, конзерве, стакло.
Одлично је што то постоји, али то није све што бацамо.

Користимо велики број на струју, од телефона до замрзивача. Питање је - шта са њима када нам више не требају?
Да ли их просто бацити у контејнер, оставити поред истог, однети или позвати да однесу? Да ли могу бар неке паре да се добију, ако се даје нешто крупније?

Скоро сам отишао у једну фирму за рециклажу (мислим да су најпознатији у Београду), где су ми рекли да ситне електричне апарате више не примају јер су имали хаварију на машини па су ми саветовали да пробам да однесем на отпад као гвожђурију на кило, па шта добијем... За танки тв не дају ништа (то сам и на њиховом сајту видео).
Мене је свакако коштало да одем до тамо (аутом).
Ово ми је била отприлике пета посета истој фирми - раније сам увек добио бар нешто, нешто више него трошак за бензин.

Од пре пар дана имам једну покварену неонку и не знам где треба да је пошаљем на рециклажу.

Неки савет? Ваша искуства?

електрика

Zaslužan član
Poruka
102.968
Сви већ знамо где у нашим крајевима постоје места где можемо правилно да оставимо пластику, папир/картон, конзерве, стакло.
Одлично је што то постоји, али то није све што бацамо.

Користимо велики број на струју, од телефона до замрзивача. Питање је - шта са њима када нам више не требају?
Да ли их просто бацити у контејнер, оставити поред истог, однети или позвати да однесу? Да ли могу бар неке паре да се добију, ако се даје нешто крупније?

Скоро сам отишао у једну фирму за рециклажу (мислим да су најпознатији у Београду), где су ми рекли да ситне електричне апарате више не примају јер су имали хаварију на машини па су ми саветовали да пробам да однесем на отпад као гвожђурију на кило, па шта добијем... За танки тв не дају ништа (то сам и на њиховом сајту видео).
Мене је свакако коштало да одем до тамо (аутом).
Ово ми је била отприлике пета посета истој фирми - раније сам увек добио бар нешто, нешто више него трошак за бензин.

Од пре пар дана имам једну покварену неонку и не знам где треба да је пошаљем на рециклажу.

Неки савет? Ваша искуства?
Крупне апарате откупљује фирма "Кеш за треш" а имаш и друге.
https://www.facebook.com/otkupbeletehnike/

Ситан електронски отпад можеш однети у Трговачку школу (Хиландарска), тамо имају контејнер за све живо - батерије, слушалице, гајтане, тастатуре...

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.675
Крупне апарате откупљује фирма "Кеш за треш" а имаш и друге.

Ситан електронски отпад можеш однети у Трговачку школу (Хиландарска), тамо имају контејнер за све живо - батерије, слушалице, гајтане, тастатуре...
"Кеш за треш" је само име за акцију коју спроводи фирма Сет рециклажа.
Баш они су ми пре неки дан рекли да више не преузимају ситне апарате.

електрика

Zaslužan član
Poruka
102.968
"Кеш за треш" је само име за акцију коју спроводи фирма Сет рециклажа.
Баш они су ми пре неки дан рекли да више не преузимају ситне апарате.
Ми смо им пре две године увалили стари бојлер, шпорет и телевизор, добили смо око 2000 динара.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
227.367
vecina naseg naroda nema razvijenu svest o reciklazi, ekologiji.......
sve skupa bacaju u obican kontejner...a i inace bacaju u prirodu gde sta stignu
istina, samo sve bi bilo drugacije da gradska vlast i drzava to organizuju ..od selekcije , odvoženja do reciklaže..u Italiji se zna,
svakog cetvrtka na primer dolaze i mere selektovan otpad i prema tezini istog cela zgrada ciji su kontejneri, koji su pod kljucem dobija umanjenje placanja komunalija za taj mesec..nesto u tom smislu nisam ulazila u detalje ali se placa od strane grada to sto gradjani odvajaju otpad i sto ga stavljaju u specijalne kese koje su u boji .svaka za odredjeni otpad..jedino djubre od hrane, se ne racuna ..racuna se papir, plastika i staklo i gradjani to redovno i revnosno rade

Leonie Li

Obećava
Poruka
52
Još jedan predlog, stvari koje su vama nepotrebne, nekima mogu poslužiti makar za delove. Jdnom sam prodala neispravnu električnu kosilicu za 1500 dinara na limundu. Čovek se verovatno razume u popravku, jer su sve mane bile navedene. Veš mašina kojoj je crkao programator sam menjala za drugu (uz moju doplatu), polovnu ali ispravnu i koja me služi 7-8 godina.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.