Quantcast

Reason 4.0 Start problem

Black_star

Iskusan
Poruka
5.218
Jeste da imam zastareli model, ali pre finalne deinstalacije i ugradnje nove verzije,
moram da jos jednom pitam o cemu je ovde rec, jednostavno da shvatim problematiku, i da
vidim mogu li kao takvu da je resim, ako je ikako moguce.:)

Dakle, evo pitanja za vrhuske programere: imam problem sa 4-om da ga pokrenem.

Prosto, kada kliknem na ikonu, program se pokrene, ali se ubrzo pojavi obavestenje sledece sadrzine:
"ReWire installation failed because access to a file or directory was denied while installing the Rex DLL in the System directory."
(Sta je tacno Rex DLL i sta ga koci?)

Nesto sam malo preturao, trazio resenja na netu, po forumima, te treba da udjem u system32 da obrisem tu Rex.dll komponentu programa,
te ne da je obrisem nego da preimenujem ekstenziju u nesto fantomsko (tipa `.dll` u `.dl_`??), te nije ni to, nego da se ta komponenta zameni
svezijom verzijom iz nekog da li update-a, po sistemu copy-paste? Sve sam to probao, ali natpis i dalje iskace. Da ironija bude veca, desi se
da program ponekad i krene normalno, tad se obradujem, pomislim da se ta komponenta tek tad uglavila i proradila, kad ono, sledeci put:
opet ista prica - natpis i cvrc!:sad2: Kako da resim ovaj problem, pomagajte, treba nesto pod hitno da kompoTujem?:):lol:
BTW, koristim Windows 7-icu..

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
11.077
Jeste da imam zastareli model, ali pre finalne deinstalacije i ugradnje nove verzije,
moram da jos jednom pitam o cemu je ovde rec, jednostavno da shvatim problematiku, i da
vidim mogu li kao takvu da je resim, ako je ikako moguce.:)

Dakle, evo pitanja za vrhuske programere: imam problem sa 4-om da ga pokrenem.

Prosto, kada kliknem na ikonu, program se pokrene, ali se ubrzo pojavi obavestenje sledece sadrzine:
"ReWire installation failed because access to a file or directory was denied while installing the Rex DLL in the System directory."
(Sta je tacno Rex DLL i sta ga koci?)

Nesto sam malo preturao, trazio resenja na netu, po forumima, te treba da udjem u system32 da obrisem tu Rex.dll komponentu programa,
te ne da je obrisem nego da preimenujem ekstenziju u nesto fantomsko (tipa `.dll` u `.dl_`??), te nije ni to, nego da se ta komponenta zameni
svezijom verzijom iz nekog da li update-a, po sistemu copy-paste? Sve sam to probao, ali natpis i dalje iskace. Da ironija bude veca, desi se
da program ponekad i krene normalno, tad se obradujem, pomislim da se ta komponenta tek tad uglavila i proradila, kad ono, sledeci put:
opet ista prica - natpis i cvrc!:sad2: Kako da resim ovaj problem, pomagajte, treba nesto pod hitno da kompoTujem?:):lol:
BTW, koristim Windows 7-icu..
Tu u poruci kaze da ti fali taj"Rex dll nije uspesno instaliran,jer ti je direktorijum bio onemogucen tokom instaliranja.Evo odakle ces da ga skines i prebacis u folder "system 32"
https://fix4dll.com/rex_dll.Samo izaberi tvoj OS

Black_star

Iskusan
Poruka
5.218
Tu u poruci kaze da ti fali taj"Rex dll nije uspesno instaliran,jer ti je direktorijum bio onemogucen tokom instaliranja.Evo odakle ces da ga skines i prebacis u folder "system 32"
https://fix4dll.com/rex_dll.Samo izaberi tvoj OS
Odlicna ideja i sjajan program, ali nazalost, nije upalilo.:(
Da,na Win7 pored System32 postoji i SysWow64, i to je mesto
gde mi je sugerisano da instaliram rex.dll. Tacno tamo je i bio stari rex.;)
Ovaj je trebalo da ga zameni,sto je valjda i ucinjeno.Opet,bez promene..:confused:

Mada...u onoj poruci pise prve dve reci: "Rewire instalation..."
Fajl s nazivom `rewire.dll` nalazi se i u system32 i u syswow64...
Igra li i taj fajl neku ulogu, na nekom forumu pise da ide u paru sa rex.dll?

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
11.077
Ok.hvala,nego,sta predlazes,gde da instaliram,u sys32 ili syswow64? Mozda oba??
Otislo u syswow64 - nece.:(
Postoji i fajl REX Shared Library.dll. Ima li on neku vaznost u ovome?
U System 32 iz njega se pokrecu svi programi,Inace svi dll fajlovi treba da da dodju uz program koji si instalirao.Dodjavola kada bi svaki dll fajl trebao traziti i instalirati sam.Tako po neki prodju da ne odu u sistemski folder,zbog nekih problema u instalaciji samog.Vidi ti pre deinstaliraj taj program sto te zeza,pa pronadji latest verziju iste i instaliraj i nek butde isto bit-a koji ti je i Win.7.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.