Razlozi usamljenosti

sinnke:
Razloga ima dosta. Najveci je zato sto tipovi nemaju kesha koliko zene ocekuju. Sve vole princa na belom konju koji se beli ko rafaelo kugla.
A taj princ zenu asocira na bezbrizan zivot s puno para i bez rada. Princ koji je resio sve njene muke.
Lenjost je gora od zalosti.

E sad pises kao Aca pre par dana.
 
sinnke:
Razloga ima dosta. Najveci je zato sto tipovi nemaju kesha koliko zene ocekuju. Sve vole princa na belom konju koji se beli ko rafaelo kugla.
A taj princ zenu asocira na bezbrizan zivot s puno para i bez rada. Princ koji je resio sve njene muke.
Lenjost je gora od zalosti.

:D :D :D
 
Ja sam usamljena onda kada mi mehanizmi sna rade na javi, potrcala bih ali ne mogu, vristala bih ali mi ne izlazi glas, razgovaram sa ljudima a oni me ne razumeju, meni je do zezanja a svi su ozbiljni....
 
ljudi se osecaju usamljenima jer nisu u stanju da se osecaju ok ni sami sa sobom , a kamoli sa drugim ljudima
svi ochekuju od nekog drugog da ih zabavlja i da im popunjava rupe u emotivnom zhivotu, jedini problem je u tome shto stvari ne funkcionishu na taj nachin....
 
Kedi:
Sta je tema: biti sam ili biti usamljen?
Naravno da tema nije"biti sam"to si i sama shvatila :) Naravno da čovek može biti usamljen i u gomili ljudi,staviše naj usamljeniji su ljudi u velikim gradovima,naj preplašeniji,napeti,iritirani-"oboleli od metropole"Naravno da prija imati svoj prostor,raspolagati svojim vremenom-no,puno toga,te slobode,ne prija ni mušarcima ni ženama(koliko vidim)Usamljenost-to je biti sam u shvatanjima,radostima,tugi,želeti podeliti to, a nemati s kime.U takvoj situaciji imamo puno pripadnia oba pola.Koji su razlozi,pitam se?
 
raindog:
ljudi se osecaju usamljenima jer nisu u stanju da se osecaju ok ni sami sa sobom , a kamoli sa drugim ljudima
svi ochekuju od nekog drugog da ih zabavlja i da im popunjava rupe u emotivnom zhivotu, jedini problem je u tome shto stvari ne funkcionishu na taj nachin....
Ne govorim o egoistima koji žele sve za sebe,uvek gladni ljubavi,pažnje,ugođaja...ni o namćorima koji ne mogu sami sa sobom.
Doista, oni koji su u vezi ne znaju (na njihovu sreću)ni prave razloge usamljenosti,verovatno
 
Strah od toga da ta(j) druga(i) nece voleti "To kraljevsko visocanstvo-mene" vise od mene("ma ko je on(a), da ja...)
Nepoverenje
Predrasude("zasto bi on(a) bila drugaciji(a), ma svi su oni(e) iste")
Jurnjava za existencijom("nemam-posao, stan, auto, lovu...)
Manjak vremena i lenjost( "jer zaboga, tako sam umoran od predhodne jurnjave")

oces jos.....

Previse izbora i povrsnost u odnosima(" ih, toliko je riba i frajera na ovom svetu, pa nije on(a) jedini(a), ako hoce-hoce sad, a ako nece, ima ko ce...")

Odbijanje odgovornosti i odlaganje istih("ma hocu ja, ALI ne mogu, JER..., a kad jednoga dana...")
Opsta depresija u drustvu ("ma sta mi vredi da se trudim, kad ...")

Mislim da je dosta. Kraj.




PLESsitnihDEMONA:
Covece,meni usamljenost vrlo cesto toliko prija i odgovara da to nije normalno.
Cak mi se desava da pocnem da histerisem kada neko samnom provodi malo vise vremena,u kuci npr.
Po sistemu,hocu da se druzim samo kada meni to odgovara.
Ako neko uopste kapira sta sam hteo da kazem. hehehehe!

To o cemu ti pricas PsD, zove se samoca.
 
lady x:
Strah od toga da ta(j) druga(i) nece voleti "To kraljevsko visocanstvo-mene" vise od mene("ma ko je on(a), da ja...)
Nepoverenje
Predrasude("zasto bi on(a) bila drugaciji(a), ma svi su oni(e) iste")
Jurnjava za existencijom("nemam-posao, stan, auto, lovu...)
Manjak vremena i lenjost( "jer zaboga, tako sam umoran od predhodne jurnjave")

oces jos.....

Previse izbora i povrsnost u odnosima(" ih, toliko je riba i frajera na ovom svetu, pa nije on(a) jedini(a), ako hoce-hoce sad, a ako nece, ima ko ce...")

Odbijanje odgovornosti i odlaganje istih("ma hocu ja, ALI ne mogu, JER..., a kad jednoga dana...")
Opsta depresija u drustvu ("ma sta mi vredi da se trudim, kad ...")

Mislim da je dosta. Kraj.


Iz koje si knjige ovo prepisala??
 
lady x:
Strah od toga da ta(j) druga(i) nece voleti "To kraljevsko visocanstvo-mene" vise od mene("ma ko je on(a), da ja...)
Nepoverenje
Predrasude("zasto bi on(a) bila drugaciji(a), ma svi su oni(e) iste")
Jurnjava za existencijom("nemam-posao, stan, auto, lovu...)
Manjak vremena i lenjost( "jer zaboga, tako sam umoran od predhodne jurnjave")

oces jos.....

Previse izbora i povrsnost u odnosima(" ih, toliko je riba i frajera na ovom svetu, pa nije on(a) jedini(a), ako hoce-hoce sad, a ako nece, ima ko ce...")

Odbijanje odgovornosti i odlaganje istih("ma hocu ja, ALI ne mogu, JER..., a kad jednoga dana...")
Opsta depresija u drustvu ("ma sta mi vredi da se trudim, kad ...")
Na ovo mogu samo da dodam još jednu stvar koja sve ovo prethodno može da ubrza: povređenost i pravljenje zidova oko sebe. ("On(a) me je zeznuo za ... i povredio. E neće mi se to ponovo desiti!").

I onda kada pogledaš oko sebe, prepuno ljudi, a svi usamljeni.
 
Prvo mora da upoznaš sebe i da znaš koje su ti to zvezde vodilje u životu a onda ćeš moći da upoznaješ druge , da ih shvataš na pravi način i da ih se ne plašiš- da su bolji, vredniji, pametniji, lepši, duhovitiji...Na taj način upoznaješ ljude, propuštaš ih kroz svoje "sito" i oni koji ostanu- zavređuju da budu tvoji:prijatelji,momci(devojke), ljubavnici(ce), bračni partneri...I onda nećeš biti usamljen.
Ja nisam. Pozz
 
Lady slazem se sa tobom, ali nista ne bi bilo tako strasno da se ne bojimo...Strah je uzrok a posledica je sve ono sto si navela.
Ne mislim da nas bas svi zivotni problemi teraju u usamljenost, oni su normalni...Zivot bi bio suvise jednolican, prestali bismo da osecamo...
Ovo vazi za one koji se nisu rodili kao naslednici...
 
Lady,sjajna si,u pravu si sve,bas sam uzivao u tvom post-u.
calendar2001.jpg
 
Prvo napravi razliku izmedju toga "biti sam" i "biti usamljen" ... Drugo,zasto mislis da je uslov srece prekid samoce?
- Pitas ljude koji su preziveli gomilu sranj.a za kratko vreme zasto su postali asocijalni i nepoverljivi i to povezujes sa zapadnjackim sindromom otudjenja u savremenom drustvu - mesas pojmove batice...
 

Back
Top