Rat u Ukrajini (9)

Koji od tri ishoda vam je najverovatniji?


  • Ukupno glasova
    126
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

G7 i NATO će povećavati pritisak na Rusiju i Kinu

Čelnici Skupine sedam bogatih demokratija i NATO saveza radit će na povećanju pritiska na Rusiju zbog rata u Ukrajini sljedećeg sedmice, naglašavajući pritom svoju stalnu zabrinutost oko Kine, rekli su u visoki američki dužnosnici.

Predsjednik Joe Biden odlazi u subotu kako bi se sastao s drugim čelnicima G7 u južnoj Njemačkoj prije nego što se uputio u Madrid na samit na kojem će se NATO dogovoriti o novim obavezama o položaju snaga, a Washington će najaviti korake za jačanje evropske sigurnosti.

Uključivanje, prvi put, čelnika iz Australije, Japana, Južne Koreje i Novog Zelanda na samitu NATO-a imalo je za cilj pokazati da rat u Ukrajini nije umanjio fokus zapadnih zemalja na Kinu, kažu dužnosnici.
 

G7 i NATO će povećavati pritisak na Rusiju i Kinu

Čelnici Skupine sedam bogatih demokratija i NATO saveza radit će na povećanju pritiska na Rusiju zbog rata u Ukrajini sljedećeg sedmice, naglašavajući pritom svoju stalnu zabrinutost oko Kine, rekli su u visoki američki dužnosnici.

Predsjednik Joe Biden odlazi u subotu kako bi se sastao s drugim čelnicima G7 u južnoj Njemačkoj prije nego što se uputio u Madrid na samit na kojem će se NATO dogovoriti o novim obavezama o položaju snaga, a Washington će najaviti korake za jačanje evropske sigurnosti.

Uključivanje, prvi put, čelnika iz Australije, Japana, Južne Koreje i Novog Zelanda na samitu NATO-a imalo je za cilj pokazati da rat u Ukrajini nije umanjio fokus zapadnih zemalja na Kinu, kažu dužnosnici.
rusi i kinezi ne mog uzaspati sada
 

http://fakti.org/quo-vadis-orbi/za-...u-amerikanci-i-britanci-cine-sve-da-to-sprece

За Русе је најважније да узму Одесу, Американци и Британци чине све да то спрече​


ЦАРЈОВ: ЈА САМ ПРИСТАЛИЦА ОСЛОБАЂАЊА ЦЕЛЕ ТЕРИТОРИЈЕ УКРАЈИНЕ – ПРЕГОВОРИ У ДЕЦЕМБРУ
20130609111100_0.jpg

* Без Одесе, вредност Украјине за Запад је значајно смањена. Пројекат Intermarium није изводљив без Одесе. Taj пројекат је важан јер Запад са њим добија санитарни кордон између Азије и Европе, од Црног мора до Балтика који ће контролисати Британци
* Стари сан Велике Британије је одвајање Русије и Кине од Европе, са стицањем контроле над Русијом, Кином и Европом. Пре јесење-зимских преговора, за Велику Британију ће бити важно да одбрани Одесу. За Русију - да преузме контролу над Одесом
______________________________________________________

Аутор: Олег ЦАРЈОВ, посланик у последњем легалном сазиву парламента Украјине
УКРАЈИНА, иако има помоћ целог Запада, губи на свим фронтовима, али белу заставу, ако се изузме финале у Мариупољу, истичу само мање јединице.
Упркос томе, све до новембра, док се не одрже конгресни међуизбори у САД, са Запада неће бити предлога за мир. А потом - хоће.
Сада се за инфлацију и проблеме у економији САД и других западних земаља окривљује Путин. После новембра, то неће бити потребно.
Наставак конфронтације са Русијом донеће више проблема Западу него Русији.
То ће посебно бити јасно уочи зиме, када је улога Русије као добављача енергената посебно велика.
Највероватније ће уследити задржавање статуса кво. То јест: свако ће задржати територије које контролише.
Ја сам присталица ослобођења целе територије Украјине. Али, одлуку да ли ће преговарати или не донеће руководство Руске Федерације.
karta_0.jpg

Сматрам важним што се све стране спремају за преговоре у децембру.
Запад, чини све да Русија пре потписивања мировних споразума не заузме Одесу.
Без Одесе, вредност Украјине за Запад је значајно смањена. Пројекат Intermarium није изводљив без Одесе.
Taj пројекат је важан јер Запад са њим добија санитарни кордон између Азије и Европе, од Црног мора до Балтика који ће контролисати Британци.
Стари сан Велике Британије је одвајање Русије и Кине од Европе, са стицањем контроле над Русијом, Кином и Европом.
Пре јесење-зимских преговора, за Велику Британију ће бити важно да одбрани Одесу. За Русију - да преузме контролу над Одесом.
Британија ће за одбрану и деблокирање Одесе чинити буквално све.
Без Одесе, планови Лондона се неће остварити. Стога ће Уједињено Краљевство ради ње прећи сваку замисливу и незамисливу црвену линију.
 

G7 i NATO će povećavati pritisak na Rusiju i Kinu

Čelnici Skupine sedam bogatih demokratija i NATO saveza radit će na povećanju pritiska na Rusiju zbog rata u Ukrajini sljedećeg sedmice, naglašavajući pritom svoju stalnu zabrinutost oko Kine, rekli su u visoki američki dužnosnici.

Predsjednik Joe Biden odlazi u subotu kako bi se sastao s drugim čelnicima G7 u južnoj Njemačkoj prije nego što se uputio u Madrid na samit na kojem će se NATO dogovoriti o novim obavezama o položaju snaga, a Washington će najaviti korake za jačanje evropske sigurnosti.

Uključivanje, prvi put, čelnika iz Australije, Japana, Južne Koreje i Novog Zelanda na samitu NATO-a imalo je za cilj pokazati da rat u Ukrajini nije umanjio fokus zapadnih zemalja na Kinu, kažu dužnosnici.
Pritisak = Sila / Površina, mala sila kroz velika površina -> još jedan skup želja i čestitki.
 
Očekujemo ruski izvještaj da je poginulo 278 stranih plaćenika iz Srbije
За сада је бројка нула, али нема разлог да ми буде тешко ако буде испало тако.

Слао сам ти клипове како гађају цивиле у Доњецку без обзира што немају довољно муниције за борбу.
 
Американац ЗАПЛАКАО када је видео шта Руси раде његовим саборцима
Џејмс Васкез сматра да је ситуација алармантна

Амерички плаћеник Џејмс Васкез (47), који се у априлу прославио снимком поред олупина, наводно руских, оклопних транспортера у близини Кијева, недавно је објавио на Твитеру како је заплакао због тешких губитака које трпе украјинске снаге.

Бивши штабни наредник из Конектиката већ неко време није на фронту, али је обећао да ће се вратити чим прода своју кућу у САД. У међувремену објављује потресне коментаре и снимке у којима жали над судбином војника које је тренирао.

– Знам да сам био у радио тишини неко време, углавном зато што смо прошле недеље имали велике губитке и осец́ам се беспомоц́но што сам код куц́е. Мој дом излази на тржиште овог викенда и чим то решим, врац́ам се у Украјину већ сутрадан. Боли ме срце због мојих људи које сам изгубио ове недеље – написао је Васкез 16. јуна.

У једној од новијих објава на Твитеру коментарисао је снимак рањеника на носилима са тешким ранама, који је касније наводно подлегао повредама.

– Још један од мојих људи је тешко рањен. Изгубио сам много добрих људи прошле недеље. Морам да се вратим што пре – написао је он и додао да су украјински губици алармантни.

Ово иначе није први пут да ветеран америчке војске запомаже због ситуације у Украјини. Он се претходно средином априла жалио на лош квалитет и недостатак оружја, рекавши да би боље било да им одмах пошаљу вреће за лешеве.
https://objektiv.rs/vest/1165367/am...aborcima-gleda-jezive-scene-i-zapomaze-video/
 
Interesantno je da su Francuzi, pre nego šta su poslali haubice, ultimativno zahtevali od Rusa, u slučaju da ih Rusi zarobe, vrate u Francusku, neoštećene.
Pošto su ih Rusi odvezli u Uralzavod, pretpostavljam da će ići protestna nota :zblesav:
Sad te Francuske haubice Cezar imaju drugo ime..... гаубица «Цезарь»..... z:mrgreen:
 
Американац ЗАПЛАКАО када је видео шта Руси раде његовим саборцима
Џејмс Васкез сматра да је ситуација алармантна

Амерички плаћеник Џејмс Васкез (47), који се у априлу прославио снимком поред олупина, наводно руских, оклопних транспортера у близини Кијева, недавно је објавио на Твитеру како је заплакао због тешких губитака које трпе украјинске снаге.

Бивши штабни наредник из Конектиката већ неко време није на фронту, али је обећао да ће се вратити чим прода своју кућу у САД. У међувремену објављује потресне коментаре и снимке у којима жали над судбином војника које је тренирао.

– Знам да сам био у радио тишини неко време, углавном зато што смо прошле недеље имали велике губитке и осец́ам се беспомоц́но што сам код куц́е. Мој дом излази на тржиште овог викенда и чим то решим, врац́ам се у Украјину већ сутрадан. Боли ме срце због мојих људи које сам изгубио ове недеље – написао је Васкез 16. јуна.

У једној од новијих објава на Твитеру коментарисао је снимак рањеника на носилима са тешким ранама, који је касније наводно подлегао повредама.

– Још један од мојих људи је тешко рањен. Изгубио сам много добрих људи прошле недеље. Морам да се вратим што пре – написао је он и додао да су украјински губици алармантни.

Ово иначе није први пут да ветеран америчке војске запомаже због ситуације у Украјини. Он се претходно средином априла жалио на лош квалитет и недостатак оружја, рекавши да би боље било да им одмах пошаљу вреће за лешеве.
https://objektiv.rs/vest/1165367/am...aborcima-gleda-jezive-scene-i-zapomaze-video/
dođe i da zaplačem na sudbinu safari boraca...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top