Kiki63
Iskusan
- Poruka
- 5.533
Covek bio vidovitМој покојни отац је споменик на Калемегдану "Волимо Француску као што је она нас волела" је звао "виц у камену".
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Covek bio vidovitМој покојни отац је споменик на Калемегдану "Волимо Француску као што је она нас волела" је звао "виц у камену".
Novi bez modernog oružja su qurac od ofceNovi Rafali su bolji od polovnih
Не, него је био сведок и познавалац историје.Covek bio vidovit
Изводили су кобру под ручном.12 minuta![]()
Додуше, чак и са њиховом модерном опремом. Кратки индијско-пакистански ваздушни рат је то показао.Novi bez modernog oružja su qurac od ofce
I zastarjeli sa oružjem su quchich od ovceNovi bez modernog oružja su qurac od ofce
Nisu Indijci krivi što Kinezi prave puno bolje avione od FrancuzaДодуше, чак и са њиховом модерном опремом. Кратки индијско-пакистански ваздушни рат је то показао.
Samoubistvo iz zasjede
FSB više ne preferira čaj uz prozor..
strasno su nas voleli. cak su poslali i municiju za artiljeriju (doduse ne odgovarajucu)Мој покојни отац је споменик на Калемегдану "Волимо Француску као што је она нас волела
Криви су што купују од погрешног добављача. Као и АВ.Nisu Indijci krivi što Kinezi prave puno bolje avione od Francuza
Ne bih baš rekao, o tome za medije daju izjave oni isti eksperti koji su nas uveravali i da “ne možemo ništa ni da uvezemo”, a onoliki PULS se šeta po BG.За запрашивање поља без наоружања и опреме које никада нећемо моћи да добијемо.
Tu je problem nešto drugo…Криви су што купују од погрешног добављача. Као и АВ.
Ali bar imaju i ruskeКриви су што купују од погрешног добављача. Као и АВ.
Nisu bile u pitanju granate, kupljeni su brdski topvi sa nestandardnom municijom (kratka čaura) za koje su sami Francuzi imali veoma malo spremne municije pa su nam poslali onu sa većom dužinom čaure za koju se unapred znalo da mora da ide na delaboraciju - u Kragujevcu su već bili spremni za to. U onoj drami je prikazano malo dugačije.Као што смо у Великом рату по цену живота радника стругали француске гранате да би могле да стану у наше топове.
Rafali su ionako kupljeni kao lovci-bombarderi, za napade na ciljeve na zemlji, i vojska i AV su već tada znali da će nam trebati i čisto lovačka eskadrila, već se pisalo o tome.Ali bar imaju i ruske
Još ima nade za njih
Ali vi ste se grdno zaje8ali kupovinom tih aviona
1. Kupovina bilo čega od NATO zemalja je katastrofa
2. Za te pare mogle su se kupiti najmanje 2 eskadrile daleko boljih kineskih aviona
3. Rafal se u borbi pokazao kao najveća kanta
4. Francuzi su poznati kao krajnje nepouzdan partner, povećavaju cijene, odugovlače isporuku, često uopće ne isporuče, a pare zadrže.
Više je nego vjerovatno da vam uopće neće isporučiti avione jer nemaju te kapacitete da ih proizvedu kolike su narudžbe, a većina je naručila prije vas.
Jedina nada je da neki odustanu od Rafala sad kad se zna da su u borbi protiv drugih aviona totalno inferiorni.
A pare vam neće vratiti šta god bude.
Glavni problem tada je bio u tome što posle Drugog balkanskog rata nije dokupljena ni municija, ni nova oruđa da zamene istrošene topove i haubice: i tada je partijski interes bio ispred državnog pa Pašić nije mogao da natera Skupštinu da odobri kupovinu, zbog partijskih borbi se u Prvi svetski rat ušlo samo sa onim što se imalo pre Balkanskih ratova, minus ono potrošeno u borbama.Као што смо у Великом рату по цену живота радника стругали француске гранате да би могле да стану у наше топове.
Glavni problem tada je bio u tome što posle Drugog balkanskog rata nije dokupljena ni municija, ni nova oruđa da zamene istrošene topove i haubice: i tada je partijski interes bio ispred državnog pa Pašić nije mogao da natera Skupštinu da odobri kupovinu, zbog partijskih borbi se u Prvi svetski rat ušlo samo sa onim što se imalo pre Balkanskih ratova, minus ono potrošeno u borbama.
@Muad'Dib, @krinka5, @Emihs, @Bren, @Enigma, @dragon x, @Watchman, @psssst!, @Kiki63, @KESH