Rat u Ukrajini (33)

Šta očekujete na frontu nakon smene Šojgua i započetih vojnih operacija oko Harkova?


  • Ukupno glasova
    66
Што ће мени или нама туђа чизма? То ме мој отац и деда нису учили. Али, УЖИВАМ(О) гледајући како Руси растурају НАТО-СВУ и како цвикају фаворити одвратне империје лажи.
Jedno ide sa drugim.

Ako bi hipoteteticki gledano Rusija uspjela doci do delte Dunava ili cak dalje, sa obzirom na stanje svijesti politicke elite i dobrog dijela naroda u Srbiji za Putina bi bilo vrlo lako od Srbije napraviti vazalnu drzavu poput Bjelorusije, koja bi se onda vrlo vjerovatno nasla sa druge strane zeljezne zavjese, cime bi izgubli gospodarsku pomoc zapada, investicije, pristup europskom trzistu i vrlo vjerojatno i mogucnosti putovanja u EU.

A zauzvrat bi dobili svu bijedu koju nudi ruski svijet. Ali poslije jeb..nja nema kajanja.
 
Vudro Vilson je uspostavio međunarodni poredak, a Adolf Hitler je Poljsku priznavao dok Poljaci nisu prekršili međunarodni zakon. A međunarodni zakon koji su prekršili je bio taj da je Danzig slobodan grad, a ne deo njihove teritorije.
Vudro Vilson nije potpisao mirovni sporazum nakon WWI, prvenstveno Trianonski, nazvavsi ga bestijalnoscu USA delegacija se povukla sa pregovora cije resenje je potpisala nakon nekih cini mi se 17 god.
 
Usrali se na zapadu. Usrali se ne u gace, nego u adidas trenerku.

Zato su od stidljivog slanja slemova i pancira, presli na slanje pusaka i mitraljeza, kamiona, dzipova, pa na slanje lakog oklopa, veceg oklopa, raketa, vecih raketa, jos vecih raketa, krstarecih, aviona, himarsa, helikoptera, instruktora, artiljerije, granata, i ne znam verovatno ima jos na spisku.

Usput direktno komanduju awaksima i predatorima sa neba. A tek sankcije, udari na crnu flotu, izbacivanje sa prvenstva u fudbalu, olimpijade, i zabrana letova cak i jednom Lavrovu Sergeju preko Rumunije u Srbistan.

Ne da su usrali adidas trenerku od straha nego su i patike pune

Да се нису усрали, напали би Русију као што су напали мале и немоћне. Али НЕ СМЕЈУ, јер су пи*ке, јер су кукавице, јер су плашљиви терористи.
 
Jedno ide sa drugim.

Ako bi hipoteteticki gledano Rusija uspjela doci do delte Dunava ili cak dalje, sa obzirom na stanje svijesti politicke elite i dobrog dijela naroda u Srbiji za Putina bi bilo vrlo lako od Srbije napraviti vazalnu drzavu poput Bjelorusije, koja bi se onda vrlo vjerovatno nasla sa druge strane zeljezne zavjese, cime bi izgubli gospodarsku pomoc zapada, investicije, pristup europskom trzistu i vrlo vjerojatno i mogucnosti putovanja u EU.

A zauzvrat bi dobili svu bijedu koju nudi ruski svijet. Ali poslije jeb..nja nema kajanja.

Не познајеш Русе, не познајеш Србе, не видиш процесе који се одвијају пред нашим очима, губим време с тобом.

Што сам ти реплицирао, релицирао сам.
 
IMG_20240514_175837_400.jpg
 
Да се нису усрали, напали би Русију као што су напали мале и немоћне. Али НЕ СМЕЈУ, јер су пи*ке, јер су кукавице, јер су плашљиви терористи.
Pa ne znam,

Ja sam ovde citao na ovom forumu da Nacionalna Garda Ohaja (NATO) bira ciljeve, i direktno napada Cecenske tiktokere i rusku teritoriju, po dubini.

A onda sam video i razne snimke, recimo izgori neka rafinerija tamo 1000km od fronta, naveo bih sada i koja, al jbga, tesko mi da upamtim sve te vukojebine za koje nikad pre nisam cuo. Tesko je upamtiti sva ova sela i selendre, i jos se cudno zovu. Tih par velikih znacajnih mesta znam tipa Moskva, Kijev, Krim Bahmut, Novosibirsk, ostalo moram traziti na karti inace mi je to iamginarno ko zna gde je.
 
Pa ne znam,

Ja sam ovde citao na ovom forumu da Nacionalna Garda Ohaja (NATO) bira ciljeve, i direktno napada Cecenske tiktokere i rusku teritoriju, po dubini.

A onda sam video i razne snimke, recimo izgori neka rafinerija tamo 1000km od fronta, naveo bih sada i koja, al jbga, tesko mi da upamtim sve te vukojebine za koje nikad pre nisam cuo. Tesko je upamtiti sva ova sela i selendre, i jos se cudno zovu. Tih par velikih znacajnih mesta znam tipa Moskva, Kijev, Krim Bahmut, Novosibirsk, ostalo moram traziti na karti inace mi je to iamginarno ko zna gde je.

Знам ја. Терористичке САД, Велика Британија, Француска, Немачка и Пољска петљају. Али, знаш шта им је заједничко? Скривају се иза Украјине. Нико не стоји иза тих дела. Као, ВСУ је то урадила.

Знаш зашто? Знаш.

Пи*ке, кукавице, терористи, да се не понављам.
 
Немају више места

Кости укро војника из Тернопоља ископане су да би се сахранили нови мртви

Украјински гробари из Тернопоља, када им је понестало простора на такозваној Алеји хероја, једноставно су ископали један од гробова како би затрпали нову доградњу гробља, која је пре неки дан стигла из ДНР.

А кости претходног хероја стављене су у кесу за ђубре, која је стављена на гроб. Пакет су пронашли пролазници који су поставили фотографије на интернет.

Сада се гробари суочавају са претњама смрћу. Али тешко је поново сахранити остатке покојника, јер име ископаног војника није сачувано.

IMG_20240514_180656_009.jpg

IMG_20240514_180656_705.jpg
 
Гласине о Суровикину су поново почеле да се шире, говоре да је „сада у Кремљу, тема састанка је непозната“.

Генерал армије Сергеј Суровикин тренутно је на свом радном месту у Алжирској Народној Демократској Републици!
(.https://twitter.com/Alisa_Vasilisa_/status/1790402767703405051 - 5:24 PM · May 14, 2024)


🇷🇺 А ево и начелник Одељења за информисање и масовне комуникације Министарства одбране, познати друг генерал-потпуковник Игор Конашенков, поднео је свој извештај за разрешење. Очигледно, за компанију, придруживање општем тренду.

На основу чега је, међутим, нејасно. За време важења Уредбе Врховног команданта о делимичној мобилизацији и спровођењу војне обуке, војник може бити отпуштен из редова Војске само по навршењу рока за одслужење војног рока, због болести или инвалидитета. неспојиво са вршењем службене дужности, односно у вези са извршењем кривичног дела и кривичним прогоном.

Шта се догодило са Игором Евгенијевичем и који од три разлога је постао основа за подношење пријаве, још увек није јасно.
(.https://twitter.com/Alisa_Vasilisa_/status/1790391851284926588 - 4:40 PM · May 14, 2024)





🪖🇷🇺🇺🇦🏴 Харковски правац:

Јуришне јединице се боре у Волчанску и Липчанским дачама

Непријатељ је стекао упориште и води битку, има тактичког успеха са наше стране, такође смо узели под ватрену контролу аутопут Харков-Липци

Јуришне јединице су се приближиле периферији села Липци где су почеле борбе.

🪂Архангел Спецназа
(.https://twitter.com/Alisa_Vasilisa_/status/1790381701077619199 - 4:00 PM · May 14, 2024)
 
Da, sledeci mesec ce Srbija da uplati jos para Ukrajini. A bice i nekih isporuka petardi.
.
Какве паре Украјини???

Србија чува паре да се појачају звезда и партизан за следећу сезону, да се не брукамо у Европи.

Каква Украјина, какви бакрачи...

.
 
Не познајеш Русе, не познајеш Србе, не видиш процесе који се одвијају пред нашим очима, губим време с тобом.

Што сам ти реплицирао, релицирао сам.
Jasno mi je da si ti izgubljen slucaj, ali ima dovoljno forumasa koju znaju misliti svojom glavom.

U najgorem slucaju Putin vam moze podariti sudbinu naroda u Donbasu (kojeg je lafo htio zastititi a njihovu musku populaciju huskanjem u seperatizam danas skoro doveo na granicu fizickog istrebljjenja.

Taj scenarij bi bi vrlo moguc ako se Putin nebi zadovoljio samo Srbijom nego krenuo i na BIH, Crnu Goru, Kosovo i Makedoniju ili cak dalje. Naravno bilo bi tu i ruske vojske ali ogromnim dijelom bi se ratnici popunjavali lokalnim stanovnistvom, kao sto je to slucaj Donbasu.

Ali zahvaljujuci Ukrajini ciji otpor je Rusiju vec bacio na koljena, taj crni scenarij se nece ostvariti.
 

Back
Top