.
Удари по реонима у позадини
Покровск (раније Красноармејск), Курахово и околина, Селидово, Мирноградскаја громада (раније Димитров) сваког дана по неколико пута градови Доњецке области подвргнути су ударима.
Значајно повећање броја удара на овом правцу могло би се повезати са заузимањем Маринке, али се не ради о томе. Сада већ може да се констатује да армија Русије примењује тактику удара по позадинским реонима.
Обратите пажњу, војска РФ не јуриша на позиције ВСУ већ наноси ударе у позадини. Њихова логика је наравно, да се смање губици.
Као што смо раније говорили, освојени квадратни километри сада нису главни приоритет. Они се сада баве избијањем резерви ВСУ. Уместо да се боре за утврђене позиције, они наносе губитке у позадини.
Ово је лош знак. Ова тактика не своди се на освајање градова и села или "ослобођење целокупне територије ДНР, како говоре у РФ. Њихов циљ је наношење стратешког удара противнику. Са појединачним операцијама сада је завршено и по свему судећи иде рат армијама дуж целог фронта.
Ово је врло лоше. Украјина са садашњим нивоом подршке партнера није спремна за овакав рат. Ми ћемо буквално да останемо без војника. Замрзавање/мир/примирје (назовите како хоћете) одавно су боље решење за Украјину и украјински народ. Али џабa, не и за Зеленског.
Сада нам је мир потребан не зато што је то најприхватљивија варијанта, већ што је то сада једина варијанта да се преживи. Алтернатива не постоји.
Jan 7 at 20:52
.