RASPUĆIN

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Truman

Elita
Poruka
22.709
Za početak...

Rođen je u nekoj selendri Pokrovsko u Sibiru 10. januara 1869. godine po Julijanskom tj. 22. januara po Gregorijanskom kalendaru. Zanimljivo je da je njegova majka rađala pre njega zdravu decu, ali su ona kasnije redom umirala ( isti slučaj i sa Hitlerovom braćom i sestrama )...

Njegovo prezime potiče od reči rasputa što znači - razvratan, bludan, nemoralan...

U tinejdžerskim godinama isticao se pijančenjem, bludničenjem i lopovlucima...Imao je veliku fizičku snagu koju nije znao kako da usmeri.

Do promene u njemu dolazi kada ga je nakon pokušaja krađe jedan meštanin izlemao. Nakon toga Raspućin se menja, počinje da se interesuje za duhovne stvari i postaje STRANSTVENIK - putujući monah koji posećuje svete manastire. Pre toga se u 20-oj godini oženio dve godine starijom devojkom ( čiji je najveći kvalitet bila fizička snaga što je u to vreme cenjeno u Rusiji na selu ) sa kojom je izrodio dva sina i jednu kćer. No, to ga nije sprečilo da krene na duhovni put. Tokom njegovih putešestvija doživljava vizije i daje proročanstva. Ljudi mu sve više veruju, a u svoje mesto dovodi monahinje...

Zanimljivo je da oni koji su ga poznavali različito ga opisuju. Neki kažu da je bio visok, neki da je bio nizak. Neki kažu da su mu zubi bili kao beli biseri, a neki da je umesto zuba ima crne ugarke. No svi se slažu u jednom - imao je strahovito prodorne, hipnotišuće svetle oči. Takođe, imao je izborano, od sunca opaljeno lice. Ličio je na tipičnog mužika. Autor Radzinski izvlači zaključak da je Raspućin zapravo menjao fiziči izgled.

http://img183.imageshack.us/i/rasputiny.jpg/
http://img246.imageshack.us/i/rasputin1.jpg/

Pišite o njemu, bio je veoma zanimljiva ličnost...
Tek sam počeo da čitam knjigu Radzinskog o njemu, tako da kad pročitam još nešto zanimljivo pišem ovde...
 
Bio je savetnik nekoj ruskoj kraljici
I kada su ga ubili pucali su vise puta na njega da bi ga oborili,znaci ta luda snaga
Mada se nezna gde mu je telo,dali spaljeno ili sta vec
I ja bi voleo da cujem vise o raspucinu :)
 
Велики светитељ, најбољи пример руског простодушног и ватреног сељака који је спреман и живот да жртвује за цара.
Лажи о њему нису вредне коментара. У Русији већ има много икона Светог Григорија Распућина које мироточе.
 
Ja sam gledao u diznijevom crtacu Anastazija gde je Raspucin prikazan kako crni mag, koji je kasnije umro i sklapa pakt sa demonskim svetom i vraca se na zemlju da progoni ostatak carske porodice...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top