Rasizam modernog doba

Poruka
18.895
To je pojava koja je sve češća u Evropi i Svetu. Tu se ne smatra da je neko druge boje kože manje vredan, već ko nije tkz. ''lepotan''. Zbog takve diskriminacije sve su češća samoubistva, a i muškarci imaju sve manje hrabrosti da priđu nekoj devojci, jer nisu ''dovoljno lepi''. Šta vi mislite?

msm da se roditelji ne bave dovoljno decom kao i da je celokupno drustvo otislo u majcinu

- - - - - - - - - -

msm ko je taj koji odlucuje sta je lepo a sta ne? meni lep muskarac mnogima nije i obratno...i sta sad...msm muka da te uhvati od idiotluka

To se ne moze nazvati rasizam iz protog razloga sto je rasizam diskriminacija i rasna mrznja.....

Ovo je vise stvar standarda, koga kad razmislim postavljaju mediji zar ne? :think:

Itekako je ovo rasizam. Evo definicije:

Rasizam se odnosi na verovanja i praksu kod kojih se smatra da postoje urođene i karakteristične razlike između određenih grupa ljudskih bića koje se mogu meriti hijerarhijski. Posledica rasizma je socijalna, politička i ekonomska prednost jedne grupe ljudi u odnosu na drugu.

To je pojava koja je sve češća u Evropi i Svetu. Tu se ne smatra da je neko druge boje kože manje vredan, već ko nije tkz. ''lepotan''. Zbog takve diskriminacije sve su češća samoubistva, a i muškarci imaju sve manje hrabrosti da priđu nekoj devojci, jer nisu ''dovoljno lepi''. Šta vi mislite?

Kod muskaraca retko ko izgleda kao kvazimodo, a cak i oni ruznjikavi ne potpadaju pod ruzne ako nisu prasci od 150 kila tako da ta prica ne pije vodu.

Vise bi pila za manje lepe ili gojazne zene, mada se i ruznije lice i kod zena sasvim dobro prolazi ako je figura dobra tako da je ova prica bezveze.

Secam se reportaze na B92 gde je neki krezubi, prljavi Ciganin, pricao o tome kako bi on voleo neku lepu, plavu, zgodnu.:roll::lol:
I retardirani B92 objavio tu reportazu.:roll:

E ova tema me podseca bas na to.

sta lep, de si vido da dobra riba seta dobrog fraera,sto lepsa to grdja u mozak

Ne bih isao toliko da nazovem to rasizmom, ali da diskriminacija na osnovu fizickog izgleda, tj. lepote, postoji - postoji itekako.
Kolko cujemo puta, "gle kakva je, ni stapom je ne bi pipno" ili neke slicne izraze? I za muskarce isto.

Ali takvi smo kakvi smo, nekome se svidja nekome ne, ne treba se opterecivati time sta drustvo ili neko peti misli o nasem fizickom izgledu i jesmo li mi tome nekom lepi. Bitno je da se mi osecamo ok u svojoj kozi, a ne da nabijamo komplekse jer je tamni ten, ravan stomak, polocice ili sta znam u modi.

Uvek se na lepotu gledalo sa divljenjem, ranije su za lepe ljude stajali na ulici i divili im se dok prolaze, samo što vi danas u mraku sobe masturbirate na njih pa glumite veći moral.

Uostalom, ljudi su ti koji su naseli na ono "sex sells" o čemu sa ja i imao temu, tako da ne vidim zašto se to čudite?

Istina, imam nekoliko prijatelja Azijata koji razmisljaju na ovaj nacin...

Sta bi sa onim: "Lepota je u oku posmatraca"?

Ako neko pokusa samoubistvo jer nije "dovoljno lep" i ne uspe treba mu pomoci u tome.

Sta bi sa onim: "Lepota je u oku posmatraca"?

Ako neko pokusa samoubistvo jer nije "dovoljno lep" i ne uspe treba mu pomoci u tome.

Onda imaš belosvetske pevaljke poput Lejdi Gage koja napravi album podrške "little monsters" svima nesigurnima, da bi bili sigurni u njenu lepotu i i vrhovnu moć nad novoformiranom sektom.

A imaš i legiju potrošača sredstava za ulepšavanje,kozmetike,garderobe i slično.

Samo pare da se vrte,to je imperativ. Reci drugačije i bićeš streljan.

Onda imaš belosvetske pevaljke poput Lejdi Gage koja napravi album podrške "little monsters" svima nesigurnima, da bi bili sigurni u njenu lepotu i i vrhovnu moć nad novoformiranom sektom.

A imaš i legiju potrošača sredstava za ulepšavanje,kozmetike,garderobe i slično.

I ovo je tačno. Kao "volim vas moja mala čudovišta i nakaze" a onda zgrne stotine miliona eura, dok oni i dalje nemaju ništa i u depresiji su. Ja sve te kao "borbe", ali baš sve, počevši od nacizma, šovinizma kao i feminizma vidim samo kao lični pokušaj ostvarenja, ništa drugo.

Iživljavanje na tuđoj muci.

Pa se ti čudi što su ljudi poluporemećeni i zadovoljni mrvama s interneta.
Bitno je da se svi smeju na pomen etike i morala , jer to je tako out. A ne znaš kome od njih duša više krvari. :(

Video sam par njenih spotova i nije mi jasno cemu tolika galama oko nje.

Nije mi najjasnija ni sva ta pomama za sredstvima za "ulepsavanje".
Znam da treba nekako skrenuti paznju suprotnog pola na sebe ali to se nece postici ako sve devojke lice jedna drugu i momci lice jedan na drugog.
Neka svi budu ono sto jesu i bice bolje za sve, ovako svako ko odudara od vecine strci i ljudi ga posmatraju kao cudaka.

Kad si vec spomenula Lejdi Gagu, ovo je njena muska verzija iz 80-ih koja nije imala pesme za "cudovista".

twisted%2520sister-1.jpg

Kad vidim neke stare rok spotove 70-80-tih,blenem i ne verujem kako su žene lepe u svoj svojoj prirodnosti. Pojava fotošopa i 3d animacije je počela da unazađuje standarde. Mediji vrte svoje pa neko će se time povući a neko drugi izvući.
Ali svo to njihovo đubrenje donosi i dobru žetvu,ne može se poreći. Ulaganje u industriju uvek donosi profit.

Kad vidim neke stare rok spotove 70-80-tih,blenem i ne verujem kako su žene lepe u svoj svojoj prirodnosti. Pojava fotošopa i 3d animacije je počela da unazađuje standarde. Mediji vrte svoje pa neko će se time povući a neko drugi izvući.
Ali svo to njihovo đubrenje donosi i dobru žetvu,ne može se poreći. Ulaganje u industriju uvek donosi profit.

Lepe su i sada ali to kriju.
Fotosop je dobar program ali se danas koristi uglavnom da bi neko izgledao lepse na slici nego sto zaista izgleda.
Mediji forsiraju ideal lepote od koga najvise imaju koristi a to su reklame za razlicite preparate.
Kada bi svi ili vecina prestali da se ponasaju kao ovce koje prate ovna predvodnika vec poceli da razmisljaju svojom glavom videli bi lepsu stranu zivota.

Back