Rasizam Milice Dabović: Zašto Amerikanka u Srbiji, i to crnkinja?!

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.626
Rasizam Milice Dabović: Zašto Amerikanka u Srbiji, i to crnkinja?!

Odavno je Milica Dabović u ratu sa Marinom Maljković, iako su zajedno napravile velike uspehe za srpski nacionalni tim.

SSIZVOR: B92 PETAK, 13.11.2020. | 16:35 -> 16:51

Zato bivši kapiten koristi svaku priliku da kritikuje rad selektora i oglasila se povodom nove Amerikanke u reprezentaciji Srbije.

Maljkovićeva je u tim uvrstila Ivon Anderson, plejmejkera koji je doprineo pobedi nad Litvanijom rezultatom 82:71.

Nije prva Amerikanka, jer je baš u generaciji sa Milicom Dabović nastupala i Danijel Pejdž.

Međutim, Dabovićeva se putem Tvitera oglasila porukom koju su mnogi okarakterisali rasističkom, jer je aludirala na boju kože nove reprezentativke Srbije.

"Alo, pored toliko talenata u ovoj našoj Srbiji dovesti Amerikanku i to još crnkinju i to još na pleju pored žive Ane Dabović, za mene je van svake pameti. Selektorko, dokle ćes se još sprdati sa ljudima??? Možda sam ja luda, ali ne prihvatam!", napisala je Milica na Tviteru.

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2020&mm=11&dd=13&nav_id=1763431

Milica je sasvim u pravu, Pored toliko naše talentovane dece država troši pare na polovnjake.
 
Rasizam Milice Dabović: Zašto Amerikanka u Srbiji, i to crnkinja?!

Odavno je Milica Dabović u ratu sa Marinom Maljković, iako su zajedno napravile velike uspehe za srpski nacionalni tim.

SSIZVOR: B92 PETAK, 13.11.2020. | 16:35 -> 16:51

Zato bivši kapiten koristi svaku priliku da kritikuje rad selektora i oglasila se povodom nove Amerikanke u reprezentaciji Srbije.

Maljkovićeva je u tim uvrstila Ivon Anderson, plejmejkera koji je doprineo pobedi nad Litvanijom rezultatom 82:71.

Nije prva Amerikanka, jer je baš u generaciji sa Milicom Dabović nastupala i Danijel Pejdž.

Međutim, Dabovićeva se putem Tvitera oglasila porukom koju su mnogi okarakterisali rasističkom, jer je aludirala na boju kože nove reprezentativke Srbije.

"Alo, pored toliko talenata u ovoj našoj Srbiji dovesti Amerikanku i to još crnkinju i to još na pleju pored žive Ane Dabović, za mene je van svake pameti. Selektorko, dokle ćes se još sprdati sa ljudima??? Možda sam ja luda, ali ne prihvatam!", napisala je Milica na Tviteru.

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2020&mm=11&dd=13&nav_id=1763431

Milica je sasvim u pravu, Pored toliko naše talentovane dece država troši pare na polovnjake.
Dobro..djevojka se pokazala sposobnom.Hoce svi onu koja zna posao.Boja koze nema veze.
 
Rasizam Milice Dabović: Zašto Amerikanka u Srbiji, i to crnkinja?!

Odavno je Milica Dabović u ratu sa Marinom Maljković, iako su zajedno napravile velike uspehe za srpski nacionalni tim.

SSIZVOR: B92 PETAK, 13.11.2020. | 16:35 -> 16:51

Zato bivši kapiten koristi svaku priliku da kritikuje rad selektora i oglasila se povodom nove Amerikanke u reprezentaciji Srbije.

Maljkovićeva je u tim uvrstila Ivon Anderson, plejmejkera koji je doprineo pobedi nad Litvanijom rezultatom 82:71.

Nije prva Amerikanka, jer je baš u generaciji sa Milicom Dabović nastupala i Danijel Pejdž.

Međutim, Dabovićeva se putem Tvitera oglasila porukom koju su mnogi okarakterisali rasističkom, jer je aludirala na boju kože nove reprezentativke Srbije.

"Alo, pored toliko talenata u ovoj našoj Srbiji dovesti Amerikanku i to još crnkinju i to još na pleju pored žive Ane Dabović, za mene je van svake pameti. Selektorko, dokle ćes se još sprdati sa ljudima??? Možda sam ja luda, ali ne prihvatam!", napisala je Milica na Tviteru.

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2020&mm=11&dd=13&nav_id=1763431

Milica je sasvim u pravu, Pored toliko naše talentovane dece država troši pare na polovnjake.

Jos jedan tuzni primjer gdje veliki sportista ispada mali covjek, ljudi nikako da shvate kako te dve stvari nisu uslovljene :D
 
Ne nego ti namerno lažeš i pokušavaš da podmuklim manipulacijama podržavaš uništavanje srpske košarke što je tipično za vas izdajnike.

uu sto me razotkri, evo sramota me :rumenko:

Btw, nista mi nije tragikomicnije od pozivanja na rusenje narodnosti i izdaju kad hoce covjek da se stavi u poziciju pravde ....kao da je taj imaginarni plast dovoljno velik da se svaki nedostatak sakrije ispod njega.

Al to je druga tema, svakako, i svaka slicnost sa stvarnim slucajem je namjerna :D
 
uu sto me razotkri, evo sramota me :rumenko:

Btw, nista mi nije tragikomicnije od pozivanja na rusenje narodnosti i izdaju kad hoce covjek da se stavi u poziciju pravde ....kao da je taj imaginarni plast dovoljno velik da se svaki nedostatak sakrije ispod njega.

Al to je druga tema, svakako, i svaka slicnost sa stvarnim slucajem je namjerna :D

Milica je primetila "da je car go" i to javno rekla. Rekla je ono što velika većina misli, ali samo se ona usudila da to kaže.
I stvarno šta će nam strani igrači kada imamo najtalentovaniju omladinu ovde u Srbiji?

Milica je legenda, a ti ćeš biti samo jedan bedni izdajnik.
 
Milica je primetila "da je car go" i to javno rekla. Rekla je ono što velika većina misli, ali samo se ona usudila da to kaže.
I stvarno šta će nam strani igrači kada imamo najtalentovaniju omladinu ovde u Srbiji?

Milica je legenda, a ti ćeš biti samo jedan bedni izdajnik.
Milica je kur.vetina koja zna da igra košarku, a koja se sa tri ili četiri razreda osnovne škole našla pozvana da nešto komentariše.
To je otprilike i tvoj nivo razumevanja i komentarisanja
 
Tvoj IQ je ispod proseka.

Ništa gore nego kada o košarci komentarišu oni koji se nisu ni očešali o košarkašku loptu, ili koji su tolikih mentalnih kapaciteta da je najveći problem koji su rešili odlazak do toaleta bez da promaše prostoriju.
Ti i Milica Dabović ste negde u tim kategorijama, s tim što ona možda ima i opravdanje da je debitovala u prvoligaškoj košarci sa 14 godina, pa je jedva naučila da čita i piše, dok je to kod tebe ozbiljan poremećaj.

Jedna od najpozitivnijih stvari koje je FIBA napravila poslednjih 50 godina je dozvola da u svakoj reprezentaciji moiže da igra samo jedan naturalizovan stranac..
Sa stanovišta malih reprezentacija dolazak jednog kvalitetnog igrača može da učini veliki korak ka popularizaciji košarke u toj zemlji , i samim tim sa napretkom iste, a ne propašću.
Sa stanovišta jakih reprezentacija, jedan igrač koji popunjava poziciju koja fali je odlično pojačanje koje će pojačati konkurenciju za medalje na svakom takmičenju.
Ograničenje je predupredilo cirkus koji je počeo devedesetih godina sa egzodusom igrača iz bivše SFRJ i SSSR u Grčku, Italiju,Izrael, gde su masovno falsifikovana rodoslovlja, sve sa ciljem dobijanja košarkaškog državljanstva nauštrb matične države.
Ovom odlukom to je na neki način ozvaničeno, ali i ograničeno, da to ne postane cirkus kakav je danas u rukometu, vaterpolu isl...
I samo neko sa malo moždanih ćelija može da tvrdi da angažovanje JEDNOG igrača u reprezentaciji od njih 12 uništava srpsku košarku.
To je toliko nebulozno da je nepotrebno komentarisati.
Srpsku košarku uništavaju državni klubovi svojim kupovinama, uništavaju treneri koji su prisiljeni da drže privatne treninge te one koji mogu da ih plate forsiraju na utakmicama, uništava država nesrazmerno pomažući amaterski i profesionalni sport, roditelji treba da finansiraju treninge nekog kluba kroz članarine pa ih na treningu bude 30, a rada nigde, dok su talenti zatrpani mnoštvom koje plaća.
Ne mislim da ovo može dospeti do tvog mozga, ali sam eto napisao zbog onih koji mogu da razumeju
 

Back
Top