Rasa Psa??Pomoc

"Ženski pas"... ccc... Još ćeš reći da je usisavanje, pranje sudova, kuvanje - "ženski posao"... U kom veku ti živiš? (NHF)

a) Neprijatan miris - u učionici sigurno imaš kolege koji više smrde od bilo kog psa;
b) Bale - svaki pas balavi, a količina bala zavisi od veličine psa (kao i količina fecesa). Psi se ne znoje (pogledaj pod a) ), pa moraju preko jezika da vrše razmenu toplote;
c) Hrkanje - manje bi trebalo da te brine od drugih načina glasanja (konkretno, lajanja). Svi hrču, neki i kada šetaju, a neki kada spavaju posle fizičkih napora. Uostalom, kako kaže jedan grafit "I žene hrču!" :)

I, najvažnije od svega, nemoj da zanemarimo što "mama ne može da ih smisli". Ipak je to na prvom mestu, čak i ako je "tvojoj ličnosti teško da se prilagođava nečemu drugom".

Osim ovih "problema" koje si naveo, da li si razmišljao o stvarnim problemima, o obavezama koje dolaze sa novim članom porodice? Da li će tvojoj ličnosti biti teško da čisti iza psa, da brine da li ima hrane za sledeći obrok, da li je ta hrana dobra i prilagođena za njegov uzrast, da ga šeta i kada pada kiša, sneg, i kada je -15, i kada je +35, i da li će ti biti teško da ustaješ u 5 da bi ga pre škole nahranio i prošetao, da li je tvoja ličnost spremna da sakuplja sa tepiha povraćku... Ufff!

Slušaj ti mamu, za sada. NHF.
 
da li si razmišljao o stvarnim problemima, o obavezama koje dolaze sa novim članom porodice? Da li će tvojoj ličnosti biti teško da čisti iza psa, da brine da li ima hrane za sledeći obrok, da li je ta hrana dobra i prilagođena za njegov uzrast, da ga šeta i kada pada kiša, sneg, i kada je -15, i kada je +35, i da li će ti biti teško da ustaješ u 5 da bi ga pre škole nahranio i prošetao, da li je tvoja ličnost spremna da sakuplja sa tepiha povraćku... Ufff!
NHF, ali mozda i ne zasluzujes zivotinju pored sebe ako ti ove stvari predstvaljaju problem :)
 
No nebitno to, ne vidim poentu tvog odgovora koji ne nosi nijednu korisnu informaciju, nego brdo texta i nesto cinizma koji je ispao glup s obzirom da me ne poznajes uopste i da ti je moc procenjivanja ocigledno svedena na minimalni procenat...:hvala:

Koja je ovo rasa?

262108_2100902573004_1558644971_2347768_698217_n.jpg

Samo par postova nize i nadjoh ovu rasu :)

http://forum.krstarica.com/showthread.php/464064-Boo-najslađi-pas-na-svijetu

:heart::heart:

edit: my mistake, vidim da je pomeranac, osisani :)
 
Poslednja izmena:
NHF, ali mozda i ne zasluzujes zivotinju pored sebe ako ti ove stvari predstvaljaju problem :)

Moguće.

Međutim, retorički "o stvarnim problemima, o obavezama" zarez znači ispravku, ili pojašnjenje, ili naglašavanje već rečenog. Možeš izabrati.

Ali, da, stoji da ja možda ne zaslužujem životinju pored sebe.
 
Balave i hrcu a smrde samo ako se ne odrzava dlaka i narocito kozni nabori kako treba. A francuski buldog? Ili patuljasti pinc, westi, skotski terijer? Ili jednostavno manji mesanac iz azila, to je obicno najbolje resenje, ja ih imam dvoje trenutno, jedno je cerkina srodna dusa a drugo moja.
 
Balave i hrcu a smrde samo ako se ne odrzava dlaka i narocito kozni nabori kako treba. A francuski buldog? Ili patuljasti pinc, westi, skotski terijer? Ili jednostavno manji mesanac iz azila, to je obicno najbolje resenje, ja ih imam dvoje trenutno, jedno je cerkina srodna dusa a drugo moja.
Pao mi je napamet francuski ;) Bas sam ih gledao, ali nisam stigao da iscitam temu o njemu i razlike. O engleskom sam danas (cini mi se vec po 2. put :) ) iscitao celu temu i vidim cene su bile do pre par godina od 800e pa nadalje. Koliko se sad krecu? Mada, bice da je i on prevelik za stancic :( Odrzavanje nije problem, vise bi paznje poklonio ljubimcu nego sebi
hahaha.gif
...

neverovatni su :)
 
EEE poz svima nisam bio tu tj aktivan ovih dana imao sam neku guzvu a i bluetooth mi zakucavao al sad sam sredio ovo i evo vam slike Linde........ http://www.dodaj.rs/f/25/f5/3VW4hDik/08062011010.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2x/zG/2KtFgthE/08062011011.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3u/5F/2wLw9zsm/1/08062011012.jpg
http://www.dodaj.rs/f/u/vQ/guFgumX/08062011014.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2Z/wd/4AmesnyH/08062011016.jpg
http://www.dodaj.rs/f/12/54/rqUg1DT/08062011017.jpg
P.s. nisu ovo najnovije slike al sta je tu je bice jos slika........Vidim tema se prosirila ako ako samo neka napreduje..........Pozdrav svima...........Who let the dogs out...Ask Chuck Norris................
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
Ukucani su navalili da uzmemo psa. Cerkica mi ima 7,5 godina, a sin 6 tako da nisu vise mali za psa.
Potreban mi je pas koga bi drzali iskljucivo u dvoristu (mada sam i sve ranije pse zimi pustao da prespavaju u kuci). Volim kratkodlake pse. Hteo bih da pas bude dobar za decu, tj. da bude ujedno i porodicna maza, a opet i da cuva kucu.
Do sada smo imali rota (fenomenalan pas, obozavao je klince), haskija (nisam toliko zadovoljan. Preskace ogradu kao kengur, nedovoljno privrzen i tvrdoglav) i vise mesanaca od kojih sam najzadovoljniji bio sa zenkicom mesanca balkanskog gonica i nekog terijera.
Hteli bi da uzmemo iskljucivo rasnog psa sa pedigreom. Ne mislim da vodamo psa po izlozbama. Volimo da setamo i da idemo na izlete oko Beograda pa bi voleli da vodimo i psa sa sobom. Zbog transporta psa smo poceli da se razmisljamo oko psa srednje velicine.
Trenutno se razmisljamo oko Labrador retrivera- mislim da je fenomenalan pas za porodicu, koliko znam moze da bude u dvoristu i nije puno bolesljiv. Mana mu je sto nije bas pas cuvar.
Rota- prelepa iskustva sa ovom rasom psa. Mana sto je malo veci pa je i prevoz otezan stim da imam i dvoje male dece voleo bih da pas svoje mesto u kolima ima u gepeku. Imam auto sa petim vratima pa bih skinuo policu i pas moze fino da sedi u kolima. Malo mi je problem da me ne podseca na Rokija. Nekako ga jos nisam preboleo iako je uginuo pre 3 godine.
Cane corso- prelep je nemamo iskustva sa ovom rasom. Takodje je velicina malo problem.
Staford- nikada nisam razmisljao o ovoj rasi zbog stereotipa o njima. Malo sam promenio misljenje kada su se deca igrala sa komsiskim AST-om. Odgovara nam po velicini, cuvar je i voli decu. Malo je problem sto ne bi voleo da svi pobegnu iz parka kada ga dovedemo :). No i za rotove svasta pisu, a moj je bio totalna maza. Pravi porodicni pas.
Misljenja o ovim rasama sem o rotu su bazirana najvise na osnovu iskustva sa interneta. Naravno Ast-a imamo u komsiluku pa smo imali kontakt sa njima.
Ako neko ima da me ispravi nesto po pitanju ovih rasa, ili da predlozi neku drugu rasu bio bih mu zahvalan. Svaki predlog je dobr odosao.
Da li mislite da je pametno da za kupovinu psa sacekam prolece pa da pas malo poraste i ojaca do zime?
Unapred hvala na predlozima.
 
Samo nisam sigurna koliko bi AST podneo hladnocu ali neka me slobodno neko ispravi ako gresim. Labradorima je jedina mana sto bi ih ukrali zajedno sa kucicom, slicna varijanta ali ozbiljniji cuvari bi bili svajcarski psi tipa bernskog planinskog, ili njufaundlenderi (mada su obe rase dugodlake). I moj izbor sledeceg psa, mada priznajem, to je subjektivno, malinoa.
 
I ja se plasim zimi za AST-a. Neki ljudi kazu da mu samo malo bolje ususkaju box. Ne znam. Verovatno bi zimi zavrsio u predsoblju. Labrador je stvarno super za porodicu ali def. nije cuvar. Malo me plasi i kod AST-a socijalizacija sa drugim psima. Mada je to problem i kod rota. Znaju da su jaki i ne vole bas druge pse. Ove druge predlozene rase mi otpadaju zato sto nisu kradkodlake.
 
Pokazao sam ukucanima sliku malinoa i nije nam se nesto svideo. Poceli su da vrse pritisak da uzmemo labradora. No onda nema nista od cuvanja kuce. Malo me plasi displazija kukova. Da li mislite ako uzmemo labradora da je bolje ici u odgaivacnicu nego ovako po oglasima. Nadam se da u odgaivacnicama garantuju za kukice.
 
Богами, ја сам видео да и лабови могу да буду чувари... Добро, више аларми него чувари... Али треба се сетити да "страх чува стражу", чик безбрижно уђи у двориште где видиш керу од цца 50 кила и 60 цм.
(Још ако је црна кера... Их!)
Да имам двориште, малина би био мој избор, дефинитивно.
Добро је да си се распитао о лабу и могућим проблемима са куковима. Тражи УЗ снимак кукова, обавезно.
Вероватно већ имаш овај линк: http://www.labrador.rs/ прегледај, има врло корисних савета.
Честитам на одлуци, и желим вам срећно и дуго дружење са новим чланом породице!
(слике су обавезне!)
 
Moze li neko meni pomoci u otkrivanju vrste psa??? Ovako stoje stvari : nemam njegovu sliku,znam da je priznata rasa koristi se za lov,krupnije je gradje,dlaka poduza ali ne mnogo,poduze klempave usi,boje je crno-bele sa malo braon boje... ?
 
Prvo mi na pamet pada bretonac, ali kažeš da je krupniji, pa mi se javlja gordon seter (ali on nije crno-beli sa malo braon)...
Klempav, lovački, neki krvoslednik - ali oni su kratkodlaki, tako da ne upadaju u profil...
Trikolor može biti neki od goniča (ali oni su manje građe), i neki iz I grupe (npr škotski ovčar - ali oni nisu klempavi, a nisu ni lovački)...

Nemam pojma. :(
 
:cool:

ako smo pogodili oblik, onda je to to. boja i kombinacija boja, koliko razumem, imaju u izobilju.

e sad, setila sam se jos jednog, ali je pitanje da li je taj u pitanju, posto ne znam da li ih ima kod nas- grifon. to je valjda neki veliki francuski lovni pas, isto trsav, glomazan i klempav, ali sumnjam da je to
 
Hvala na ponudjenim odgovorima i na trudu trazio sam na netu ali nazalost ni jedna od navedenih vrsti nije ona koju trazim...posumnjao sam na grifona i jos si rekla da je iz francuske ali nije ni malo sličan... Tu vrstu koju trazim sam video na programu Hunting&Fishing a nazalost nisam stigao da uslikam,a nije bilo ni prevoda na naš jezik(već francuski) pa da znam o kojoj je vrsti reč... Ipak hvala vam na ponudjenim odgovorima i slici !!!
 

Back
Top