Ram

I da - postoji jedna reč koja vrlo precizno opisuje situaciju u koju nas velike kompanije svesno guraju iz godine u godinu...

HYPE

Ko razume - shvatiće.

Pozdrav
 
Ako neko vidi veliku razliku ja je ne vidim.. imao sam masinu sa ECS K7S5A plocu koja podrzava ovje memorije, Athlon 1333 itd Kod mene je bilo 256 MB SDRAM PC133 133 MHz, razmisljo sam da kupim DDR pa sam od jarana doneo 256 MB PC2100 266 MHz. Racunar je radio isto. pri svemu sto sam koristio u to vrijeme, pa sam u nevjerici probao neke testove 3D MARK 2001 SE, Sisoft Sandru 2002, BMX 4.1, Winbench itd i na testovima je bilo malo ili nikako razlike. I dalje uvjeren da je to sve samo softwer pokrenuo sam neke igre koje su bile u to vrijeme popularne, a zahtjevali su kako se to kod nas kaze brdo od harwera, primjetio sam da je ulazak u igru nesto brzi, dok u igri nije bilo bas nikakve razlike...
E sad jedna korekcija... ja ne bih uporedjivao babe i zabe jer porediti PC400 na Dual Chanel-u sa SDRAM-om na PC133 nema nikakvog smisla. Tu je DDR itekako brzi u to sam licno uvjeren, mozda je to zbog brzih procesora ili HDD ili boljih chipseta, ali ja bih ipak rekao da ima razlike i da se to stvarno vidi..
Pa da nije bolja, mi bi i dalje u svojim racunarima imali SDR umjesto DDR.. industrija ide naprijed pa pokusajte je i vi pratiti.. SDR ostaje iza nas..
Inace zaboravio sam vam reci da kada sam dodao 64 MB PC133 svi testovi su prelazili one rezultate koje sam dobio, a i sve je radilo nekako brze... PoZ kako to vi pisete 8) :? 8)
 
Backy:
magična reč je RAMBUS

Daj ne zezaj, pa RAMBUS naspram DDR400 je ****!

RAMBUS ti je u rangu DDR333

RAMBUS je bio pojam dok je bilo doba DDR 200 i 266!

Sem tog podržava ga jako malo ploča i chipset-a a i jebeno je kompliciran naspram DDR samim tim i dosta skuplji.

To je promašen projekt Intela!
 
Ne lupaj, samo se koristi u razlichite primene...Tamo gde se trazi veliki strim podataka iz male kolichine memorije, RAMBUS je i dalje vrh...Ne znam chime podkrepljujete vashe tvrdnje kad ovako glasno lupate
 
Pa rembus je jos pre nekoliko godina imao memoriju (RDRAM) koja je radila na 800 MHZ!!!
To je verovatno u rangu onih 333 MHz (verovatno imaju neke "manje megaherce")!
Dakle kao sto rasta jednom prilikom rece: ako vec nemas sta pametno da kazes Start>Turn Off Computer>Turn Off
 
Rambus je vrh.. Ali (Uvijek ono ali) uporedi DUAL CHANEL DDR2 533, ne moze se usporedjivati, jer RAMBUS je proslost i o tome vise nema rasprave.. Mozda bi bolje bilo da usporedite DDR i DDR2 to je nasa sadasnjost i 70% racunara ih koristi.. Recimo DDR 400 VS DDR2 400... :? :P
 
prako:
sonne:
Pa rembus je jos pre nekoliko godina imao memoriju (RDRAM) koja je radila na 800 MHZ!!!
To je verovatno u rangu onih 333 MHz (verovatno imaju neke "manje megaherce")!
Dakle kao sto rasta jednom prilikom rece: ako vec nemas sta pametno da kazes Start>Turn Off Computer>Turn Off

Čitaj nešto, nemoj samo gledat sličice!

http://www.tomshardware.com/motherboard/20020501/

E skinite mi se vise sa ku**a vi sa tomshardware-a i pocnite da radite nesto, tako se stice znanje a ne sa "prepricavanja" prica ljudi koji rade za debele pare!
A i kada prepricavate te price prepricavajte to kako treba a ne kako vama dgovara!
A ti prako ti si iz ovoga rekao ko ovde gleda slike!!! Zato molim te nemoj da mi prosipas ovde neko znanje molim te!!!
I KOLIKO DA SE ZNA OD JUCE JE JEDAN INTEL I KOD NAS RADIO NA 5 GHz PA IPAK TO NISMO NAPLATILI KOD ASUSA I OSTALIH, A KAO STO SE VIDI NI NE REKLAMIRAMO SE!!!
 
Po vašoj priči znači da je proc 3.2G 4 puta brži od 800M (što delimično i jeste, neidealnost izrade)!? Eh, da je tako mi bismo do sada već bili van galaksije... I ne bismo imali max na 4 i kusur Giga već na 54G! Recimo FSB 100M naspram FSB 1000M (10X brže)ono što je nekad radio proc 20 min sada radi 2min. Brzina je sigurno povećana, ali ne baš toliko kao što piše u specifikaciji.
 
prako:
Backy:
magična reč je RAMBUS

Daj ne zezaj, pa RAMBUS naspram DDR400 je ****!

RAMBUS ti je u rangu DDR333

RAMBUS je bio pojam dok je bilo doba DDR 200 i 266!

Sem tog podržava ga jako malo ploča i chipset-a a i * je kompliciran naspram DDR samim tim i dosta skuplji.

To je promašen projekt Intela!
Da pa je zbog toga Intel vrlo brzo prešao na DDR i DDR2 platforme.
 

Back
Top