RAM memorija, razvitak, objasnjenja.

Uzimam novu konfiguraciju i trenutno imam kinte samo za 512MB DDR2, ali cu cim budem mogao uzeti jos 512 (ili giga). Da li mi se isplati da trazim memoriju na 667MHz (i dajem vise para), odnosno da li ce ona raditi kao 533MHz kad uzmem jos jedan modul (ploca je ASUS P5ND2-SLI , 1066Mhz, DualChannel) ?
 
ksauyit:
koliko koshta i gde da se kupi?

Ne znam da li mozes da nadjes radnju koja nema Kingston memoriju.
Ja licno imam losa iskustva sa njom.2 modula su mi vrisnula u kratkom vremenskom periodu pa sam ih batalio.U poslednje vreme i za sebe i za sve ljude kojima odrzavam racunare uzimam ili Transcend ili Geil memorijske module.Doduse 1 Transcend je veoma brzo otisao u vecna lovista,ali to je jedan od tridesetak.Nije los prosek.U principu u toj ekonomskoj klasi svi modeli imaju slicne performanse i vecina proizvodjaca daje dozivotnu garanciju.Sta god da uzmes neces mnogo pogresiti.
Poz.
 
zdravo svima....imam jedan problem sa RAM memorijom,kada sam kupio komp imao sam ugradjen DDR RAM od 256mb kingston,kasnije sam kupio i jedan od 512mb DDR isto kingston,sve je normalno radilo bez ikakvih problema.A sada radi samo ovaj od 512mb a drugi ne,kada stavim 256 komp nece da se pali tj.kuciste se pali a monitor ne,valjda nece da digne sistem,a kad stavim 512 radi OK,a kad stavim oba ponovo nece da se pali.Probao sam 256 da stavim kod druga i radi bez problema a kod mene nece....A ploca je MSI KT4AV,graficka FX 5500,procesor 2,2... POMAGAJTE MOLIM VAS.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Unapred se zahvaljujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top