РАДИКАЛНИ ШТРАЈК: Просветни радници потпуно обустављају рад!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

комшија

Stara legenda
Poruka
96.548
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/521020/RADIKALNI-STRAJK-Prosvetni-radnici-potpuno-obustavljaju-rad

Prosvetni radnici će danas potpuno obustaviti rad i neće držati časove u školama, već će organizovati proteste u Beogradu i svim većim gradovima u zemlji.


552722_matematicka-gimnazija171114ras-foto-goran-srdanov-018_f.jpg


Sindikati očekuju da se nastava ne održi u oko 1000 škola u Srbiji


Predstavnici reprezentativnih sindikata prosvete najavili su da će protest u Beogradu početi u 12.05 okupljanjem na Trgu Nikole Pašića i da će zatim uslediti šetnja do Vlade Srbije i Ministarstva prosvete.

"Očekujemo da se nastava ne održi u oko hiljadu škola u zemlji", rekao je predsednik Unije sindikata prosvetnih radnika Srbije Dragan Matijević.



Prosvetni radnici počeli su štrajk 17. novembra, a od tada se u većini škola nastava odvija skraćeno. Oni zahtevaju da budu izuzeti iz smanjenja plata u javnom sektoru i da budu uvedeni platni razredi.



"Odlučili smo se za radikalizaciju štrajka, jer smatramo da su pregovori sa Ministarstvom prosvete oko štrajkačkih zahteva zapali u debeo ćorsokak i nadamo se da ćemo na ovaj način osvežiti pregovore", kazao je Dragan Matijević



On je naveo da će poptuna obustava rada biti samo u ponedeljak, a da će se posle toga nastava održavati u trajanju od pola sata.



"Planiramo da tokom nedelje donesemo odluku da se prvo polugodište ne završi, odnosno da se ne održe sednice odeljenskih veća i na taj način đacima zvanično ne verfikuje postignuti uspeh, ali će oni biti upoznati sa ocenama koje su zaključene" rekao je Matijević.



On nije mogao da precizira da li to znači da će biti odložen početak drugog polugodišta.



"To je poruka za Ministarstvo prosvete da mora da se bavi obrazovanjem, da mora da vodi računa da ono bude kvalitetno, a ne da se bori protiv prosvetnih radnika", kazao je predsednik Unije sindikata.




Ministarstvo: Kršenje zakona
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja pozvalo je danas prosvetne radnike da nezadovoljstvo iskažu poštujući zakon, jer, kako su naveli, potpuna
obustava rada najavljena za 22. decembar predstavlja kršenje prosvetnih zakona, kao i Zakona o štrajku.

Kako se navodi u saopštenju Ministarstva, škole su u obavezi da obezbede minimum procesa rada, odnosno časove u trajanju od 30 minuta, te su direktori škola u obavezi da zaštite učenike, kao i da pokrenu disciplinski postupak protiv onih koji krše zakon.

Iz Ministarstva navode da su sindikati odbili ponudu Vlade da okončaju štrajk, a da se nastavnicima isplati jednokratna novčana pomoć iz sredstava koja su obezbeđena budžetskim uštedama u poslednjem kvartalu 2014.

Kako se ističe, svi ostali zahtevi sindikata, a koji se tiču usaglašavanja kolektivnog ugovora, rada na izmeni krovnog zakona u prosveti, kao i saradnje sindikata i Ministarstva tokom uvođenja platnih grupa i razreda su već usaglašeni.

"U Vladi Srbije postoji puno razumevanje za veliki broj problema sa kojima se susreću prosvetni radnici, koji rade veoma značajan i odgovoran posao. Takođe, postoji i velika zabrinutost za štetu koja se, naročito kroz nezakoniti štrajk, nanosi učenicima u Srbiji", dodali
 
Poslednja izmena:
svake godine se izgubi po par meseci na strajkove a skolstvo nam ionako propada.

neka smisle neki sistem neka plate budu recimo polovina plate predsednika drzave.

treba mi roditelji da tuzimo skole za lose obrazovanje.

nastavnici su nezainteresovani , roditelji zele da vide PETICE a da li dete stvarno zna i kakvo je ih NE ZANIMA.

MNOGO TOGA JE TRULO U DRZAVI SRBIJI
 
Сви штрајкови и протести се морају објединити у један велики.
И медицинари требају да изађу на улице, да се направи велика гужва, да дођу и навијачи Звезде и Партизана и режим Александра Вучића пада за један дан.
Немојте да вас чуди ово "један дан" јер такви диктаторски односно [прото]фашистички режими и падају за један дан или не падају уопште.
 
Сви штрајкови и протести се морају објединити у један велики.
И медицинари требају да изађу на улице, да се направи велика гужва, да дођу и навијачи Звезде и Партизана и режим Александра Вучића пада за један дан.

ОК...... Добрим делом се слажем..

Али реци кога би тим протестом довели на власт?
Кога ко би био бољи или мање лош од садашњих, претходних, црвених....?



П.С.

Зовеш навијаче у помоћ а раније си их пљувао?
 
А зашто просветари нису штрајковали летос од средине Јуна до 1 Септембра?
Могли су да се сви просветари (масовка) окупе у Београду испред Владе Србије и реше своје питање.
Зашто сада малтретирају децу, родитеље, ....... глупим уценама да неће закључити деци оцене а можда и неће завршити школску годину. Уче ли то они децу да се од малена служе ,,Грађанском непослушношћу'', изуму Зорана Живковића.
 
Зашто сада малтретирају децу, родитеље, ....... глупим уценама да неће закључити деци оцене а можда и неће завршити школску годину. Уче ли то они децу да се од малена служе ,,Грађанском непослушношћу'', изуму Зорана Живковића.


E naša deca. Čemu uh uče, a od čega da im te knjige plaćamo, npr.??? Mi neprosvetari?
 
А зашто просветари нису штрајковали летос од средине Јуна до 1 Септембра?
(...)

НАПРЕДЊАК КАКО СИ ПАМЕТАН ПА ЗАТО ШТО СУ ИМ ПЛАТЕ УМАЊЕНЕ У НОВЕМБРУ.
 
НАПРЕДЊАК КАКО СИ ПАМЕТАН ПА ЗАТО ШТО СУ ИМ ПЛАТЕ УМАЊЕНЕ У НОВЕМБРУ.

ОК...... Добрим делом се слажем..

Али реци кога би тим протестом довели на власт?
Кога ко би био бољи или мање лош од садашњих, претходних, црвених....?


П.С.

Зовеш навијаче у помоћ а раније си их пљувао?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top