rad do smrti

okular

Obećava
Banovan
Poruka
87
Ima neki lik,u nekoj knjizi,znam samo da je u Sibiru,toliko je tih knjiga.
Uglavnom, on nece da radi.
Tuku ga, tuku,a on na kraju uvek kaze "Ipak necu da radim"
Na ovom forumu mozes naci svasta, a o radu,problemima na poslu,nista.
Zaposleni nemaju kad da kliknu.
I ja sve manje.Svakog petka,kad vide da sam jos u zivotu,dodaju mi jos po neku obavezu za sledecu nedelju.Tako moj fond obaveza postepeno,ali ipak osetno,raste.
Nisam bas sigurna da li planiraju da me oteraju, ubiju ili samo treba da cutim i radim za desetoro.
 
da budeš malo mudra i radiš sporije?

Ne postoji ta mogucnost.Skola je to.
Ako na casu nisi genije i atleta monstrumi te pojedu.
A kad te jos smaraju dezurstvom,ekskurzijama, dopunskom,dodatnom, pripremama za takmicenja,predstavama, proslavama dana skole,obezbedivanjem fizicke sigurnosti ucenika na putovanju na neki pedofilski festival,drzanjem uglednih casova,pa casova odeljenske zajednice,ucescem u projektima,komisijama i aktivima i da ne nabrajam sva ta sranja,jednostavno NE MOZES BITI GENIJE I ATLETA.
Mozda samo clan neke jebene partije.

Nedostaje mi vreme kad sam skupljala kese sa starim hlebom na Vozdovackim kontejnerima.
 
Ima neki lik,u nekoj knjizi,znam samo da je u Sibiru,toliko je tih knjiga.
Uglavnom, on nece da radi.
Tuku ga, tuku,a on na kraju uvek kaze "Ipak necu da radim"
Na ovom forumu mozes naci svasta, a o radu,problemima na poslu,nista.
Zaposleni nemaju kad da kliknu.
I ja sve manje.Svakog petka,kad vide da sam jos u zivotu,dodaju mi jos po neku obavezu za sledecu nedelju.Tako moj fond obaveza postepeno,ali ipak osetno,raste.
Nisam bas sigurna da li planiraju da me oteraju, ubiju ili samo treba da cutim i radim za desetoro.

Imaš temu o mobingu gde sam postavila sličan primer.
Pa istina je da danas kada tražiš posao, moraš da imaš znanje kao da će da te lansiraju u svemir a ne da konkurišeš, recimo na radno mesto kasirke u nekoj samoposluzi.A kada počneš da radiš- ne daju ti ni stolicu.I naravno, kada se zaposliš podrazumeva se da nećeš raditi samo to za šta si konkurisala, već sve živo što tvom gazdi padne na pamet- pa dokle izdržiš.I to sve za istu platu.
Jer ipak šrafovi su potošna roba i lako se zamenjuju.
Šef je šef- a šraf je šraf!
 
Ne postoji ta mogucnost.Skola je to.
Ako na casu nisi genije i atleta monstrumi te pojedu.
A kad te jos smaraju dezurstvom,ekskurzijama, dopunskom,dodatnom, pripremama za takmicenja,predstavama, proslavama dana skole,obezbedivanjem fizicke sigurnosti ucenika na putovanju na neki pedofilski festival,drzanjem uglednih casova,pa casova odeljenske zajednice,ucescem u projektima,komisijama i aktivima i da ne nabrajam sva ta sranja,jednostavno NE MOZES BITI GENIJE I ATLETA.
Mozda samo clan neke jebene partije.

Nedostaje mi vreme kad sam skupljala kese sa starim hlebom na Vozdovackim kontejnerima.

E pa ovo sam tek sada videla,znaš šta i ja sam radila u prosveti kada su plate bile jedna mizerija i kasnile po 3 meseca i kada se živelo od toplog obroka....A ti sada nemoj da se žališ, jer plata od preko 40.000 din. i nije tako loša s obzirom da ljudi rade za minimalac u dve pa i tri smene.Jako vam je loše:mrgreen:
Razmažena si.
To je jedino što sada mogu da ti kažem.

A tebi ako je lepše da bunariš po kontejneru ti navali ima i onih koji bi se rado menjali sa tobom i tvojom navodnom ‚‚mukom‚‚.:mrgreen:
 
Imaš temu o mobingu gde sam postavila sličan primer.
Pa istina je da danas kada tražiš posao, moraš da imaš znanje kao da će da te lansiraju u svemir a ne da konkurišeš, recimo na radno mesto kasirke u nekoj samoposluzi.A kada počneš da radiš- ne daju ti ni stolicu.I naravno, kada se zaposliš podrazumeva se da nećeš raditi samo to za šta si konkurisala, već sve živo što tvom gazdi padne na pamet- pa dokle izdržiš.I to sve za istu platu.
Jer ipak šrafovi su potošna roba i lako se zamenjuju.
Šef je šef- a šraf je šraf!

Ovo je potpuno tacno!
 
U vezi nasih firmi: postoji ogromna razlika izmedju nasih firmi i firmi iz inostranstva. Nase firme su vrlo malo zahtevne u pogledu kvaliteta, ali zato traze ogroman kvantitet i siroku pokrivenost. Firme iz inostranstva traze usko specaijalizovanu strucnost, konstantnu nadogradnju i usavrsavanje. Domace firme zato vrlo malo placaju, pa je i kvalitet koji zahtevaju los, strane dobro placaju, ali moras konstantno da radis na kvalitetu. Tako je u IT-u, tako je verovatnu i svuda...
 
U vezi nasih firmi: postoji ogromna razlika izmedju nasih firmi i firmi iz inostranstva. Nase firme su vrlo malo zahtevne u pogledu kvaliteta, ali zato traze ogroman kvantitet i siroku pokrivenost. Firme iz inostranstva traze usko specaijalizovanu strucnost, konstantnu nadogradnju i usavrsavanje. Domace firme zato vrlo malo placaju, pa je i kvalitet koji zahtevaju los, strane dobro placaju, ali moras konstantno da radis na kvalitetu. Tako je u IT-u, tako je verovatnu i svuda...

da tako je u IT-u

:ok:
 
Jeste - imas svoje radno vreme, koliko si sposoban toliko ces imati.
Downside je da - obicno treba pocetni kapital, znanje, autoritet & da mozes da radis pod pritiskom (mogucnost da sve ode u hell je uvek prisutan).
 
Svakog petka,kad vide da sam jos u zivotu,dodaju mi jos po neku obavezu za sledecu nedelju.Tako moj fond obaveza postepeno,ali ipak osetno,raste.
Nisam bas sigurna da li planiraju da me oteraju, ubiju ili samo treba da cutim i radim za desetoro.

......počnem ja da radim u Grkoj u taverni kao konobar.....
Dogovorimo se za sve uslove ALI !!! Kao što kažeš stalno još neki novi zadatak...

Posle dva dana ....da ujutro izravnam pesak na plaži ispred.
Posle još pet dana da predveče sa specijalom spravom očistim dno bazena.
Posle sedam dana počinjem da idem kombijem u nabavku hrane...NARAVNO u slobodno vreme...PRE početka mog radnog vremena.

ITD....ITD....

Jedino...gazda je bio dovoljno pošten i prvog dana je rekao da će neko od nas dvojice pre kraja sezone završiti u bolnici od premora.

SREĆA...ipak je to bio ON !
 
NE...iskreno.

Ali...radili smo obojica od 11 - 03 bez dana odmora.
Bilo je tu još zaposlenih... kuvari...konobari...spremačice....ali samo nas dvoje smo radili SVAKI DAN, ostali su se menjali,....naravno zbog toga imali i manju platu....

Sećam se ... bio je 161-vi dan takvog rada uzastopce, kada je pao u nesvest na poslu i bio u bolnici 10 dana.
 

Back
Top