R.I.P. Borac Cacak (1926 - 2019)

Smartanabil

Buduća legenda
Poruka
29.391
582161


Umro je još jedan velikan jugoslovenskog fudbala.

Čačanski Borac, klub duge, slavne i bogate tradicije, naš najdugovečniji drugoligaš, prvi na večnoj listi jugoslovenske Druge lige, ugašen je nakon 93 godine postojanja, a njegovo mesto zauzeće novoformirani Borac 1926, kojeg navijači čačanskih zebri ne doživljavaju kao svoj klub i legitimno naslednika. Još jedna žrtva pljačkaške privatizacije i demokratskih prosperiteta...
 
Pogledajte prilog 582161

Umro je još jedan velikan jugoslovenskog fudbala.

Čačanski Borac, klub duge, slavne i bogate tradicije, naš najdugovečniji drugoligaš, prvi na večnoj listi jugoslovenske Druge lige, ugašen je nakon 93 godine postojanja, a njegovo mesto zauzeće novoformirani Borac 1926, kojeg navijači čačanskih zebri ne doživljavaju kao svoj klub i legitimno naslednika. Još jedna žrtva pljačkaške privatizacije i demokratskih prosperiteta...
Ko je tu opljačkao Borac?
I kako?
Šta, tu su ležali neki milioni evra u kešu, silne nekretnine, ogromne zalihe, pokretnosti, pa je to neko razuzeo?
Ili je reč o livadi ograđenoj betonskim tribininama na kojoj trenira i igra nekih 50ak fudbalera svih uzrasta?
 
Kolega,

Toliko duga istorija .. bez obzira na sve.

Gre'ota da se gasi.
Ja sam Čačanin.
Bio sam na onoj čuvenoj utakmici sredinom devedesetih nakon koje je Borac ušao u Prvu ligu posle 2-3 decenije drugoligašenja.
Sećam se tog slavlja.
Sećam se i kada je Borac igrao kvalifikacije za Ligu Uefa pre koju godinu.
Dakle, imam sentiment za Borac.
Ali, propast Borca...tu nije o pljački.
Borac nije imao stalni izvor prihoda od sponzora, a imao je stalne rashode.
Dugovi narastaju.
I tu nema mnogo metafizike.
Samo je pitanje trenutka kada muzika prestaje da svira
 
Koliko smo mi nenormalna država, vidi se i na ovom primeru. Ne u smislu gašenja Borca, pošto je to logičan sled događaja ako se ima u vidu poslovanje tog kluba, nego što u istom slučaju, ali kada je reč o većem klubu, ova smejurija od države interveniše svim sredstvima da taj klub spasi gašenja, odnosno ispadanja u beton ligu. Ako treba da navodimo drugačije primere, iz ozbiljnih država, videćemo da su u ligu bez briga ispadali Napoli, Fiorentina, Glazgov Rendžers, čak i ljubljanska Olimpija, dok je recimo Juventus zbog drugih optužbi preseljen u Seriju B...
 
Ja sam Čačanin.
Bio sam na onoj čuvenoj utakmici sredinom devedesetih nakon koje je Borac ušao u Prvu ligu posle 2-3 decenije drugoligašenja.
Sećam se tog slavlja.
Sećam se i kada je Borac igrao kvalifikacije za Ligu Uefa pre koju godinu.
Dakle, imam sentiment za Borac.
Ali, propast Borca...tu nije o pljački.
Borac nije imao stalni izvor prihoda od sponzora, a imao je stalne rashode.
Dugovi narastaju.
I tu nema mnogo metafizike.
Samo je pitanje trenutka kada muzika prestaje da svira

Kolega, sve te razumem i slazem se sa ovim sto si rekao ... ali ...

Koliko smo mi nenormalna država, vidi se i na ovom primeru. Ne u smislu gašenja Borca, pošto je to logičan sled događaja ako se ima u vidu poslovanje tog kluba, nego što u istom slučaju, ali kada je reč o većem klubu, ova smejurija od države interveniše svim sredstvima da taj klub spasi gašenja, odnosno ispadanja u beton ligu. Ako treba da navodimo drugačije primere, iz ozbiljnih država, videćemo da su u ligu bez briga ispadali Napoli, Fiorentina, Glazgov Rendžers, čak i ljubljanska Olimpija, dok je recimo Juventus zbog drugih optužbi preseljen u Seriju B...
...upravo ovo sto je krang rekao je ono sto sam i ja hteo reci ; znaci ako su mogli mnogi timovi da se vrati, zasto drzava nije pomogla i ovom klubu bez obzira na situaciju u kojoj se klub nalazi.
 
Koliko smo mi nenormalna država, vidi se i na ovom primeru. Ne u smislu gašenja Borca, pošto je to logičan sled događaja ako se ima u vidu poslovanje tog kluba, nego što u istom slučaju, ali kada je reč o većem klubu, ova smejurija od države interveniše svim sredstvima da taj klub spasi gašenja, odnosno ispadanja u beton ligu. Ako treba da navodimo drugačije primere, iz ozbiljnih država, videćemo da su u ligu bez briga ispadali Napoli, Fiorentina, Glazgov Rendžers, čak i ljubljanska Olimpija, dok je recimo Juventus zbog drugih optužbi preseljen u Seriju B...
Tako je.
Taj argument "klub od nacionalnog značaja"...
Debilno potpuno
 
Tuga. Klubovi koji su stari 80, 90, 100 godina se gase kao od šale, dok klubovi pojedini klubovi koji od početka svog postojanja imaju podršku države mogu da duguju bez problema i desetine miliona evra i da opet dovode pojačanja koja pojedinačno imaju godišnju platu veću nego što većina klubova u ligi imaju budžete.
Sve je naopako u ovoj državi.
 
Koliko smo mi nenormalna država, vidi se i na ovom primeru. Ne u smislu gašenja Borca, pošto je to logičan sled događaja ako se ima u vidu poslovanje tog kluba, nego što u istom slučaju, ali kada je reč o većem klubu, ova smejurija od države interveniše svim sredstvima da taj klub spasi gašenja, odnosno ispadanja u beton ligu. Ako treba da navodimo drugačije primere, iz ozbiljnih država, videćemo da su u ligu bez briga ispadali Napoli, Fiorentina, Glazgov Rendžers, čak i ljubljanska Olimpija, dok je recimo Juventus zbog drugih optužbi preseljen u Seriju B...
Tuga. Klubovi koji su stari 80, 90, 100 godina se gase kao od šale, dok klubovi pojedini klubovi koji od početka svog postojanja imaju podršku države mogu da duguju bez problema i desetine miliona evra i da opet dovode pojačanja koja pojedinačno imaju godišnju platu veću nego što većina klubova u ligi imaju budžete.
Sve je naopako u ovoj državi.

Ali 90 posto naroda navija za Zvezdu i Partizan.
 
a sta je onda problem?
promena naziva ili sto je prebacen u najnizi rang?
Борац се угасио, ФК Промо су преместили из Шапца у Чачак и преименовали га у Борац 1926, тако не морају да враћају направљене дугове Борца, а играју ранг такмичења у коме се такмичио ФК Промо.Тако да овај клуб нема везе са Борцем.
 

Back
Top