Putovanje kroz vreme

Videti? Presresti svetlost koja je krenula u prošlosti? Kako je misliš stići?
Ciklusi nisu prošlost! Misliš npr. da 'sada' posetimo neku drugu planetu gde se upravo razvija kromanjonac?
Hoće li on biti k'o 'jaje jajetu' našem kromanjoncu?

- - - - - - - - - -



Ma kakva svetlost.
Sve informacije o prošlosti i budućnosti se nalaze u (tako ga neki zovu) "Jedinstvenom informacionom polju" (možda ima i neki drugi naziv).
Skladištu svih informacija - kako o dogadjajima, tako i o znanjima.
Samo se treba znati ( i moći) nakačiti na taj izvor ..................... i eto.



( a kromanjonac se nije razvijao - ta evolucionistička priča je totalna besmislica)

- - - - - - - - - -

Jel misliš na onu formulu po kojoj se putovanje u prošlost dešava pri kretanju brzinama većim od brzine svetlosti, pri čemu objekat ima beskonačnu masu i nema dužinu? Pa da, to doista deluje malo fizički nemoguće :D ali ta teorija nije jedina teorija koja objašnjava kako bi se moglo putovati u prošlost . Pored ove, postoje još neke teorije koje objašnjavaju putovanje u prošlost pomoću recimo crnih rupa ili kosmičkih struna, i koje ne zahtevaju kretanje nadsvetlosnim brzinama. Naravno, sve ove teorije verovatno nikada neće biti ispitane, a i ukoliko budu ispitane, ljudi verovatno neće moći da prežive takva putovanja, već će verovatno moći da se koriste samo za komunikaciju.



Postoji ta priča o beskonačnoj dužini i beskonačnoj masi.
Obzirom da u ovom Svemiru ne postoji ništa beskonačno - to znači da svaka teorija koja predvidja, ili dobija, beskonačno kao rezultat - nije tačna.
 
Videti? Presresti svetlost koja je krenula u prošlosti? Kako je misliš stići?
Ciklusi nisu prošlost! Misliš npr. da 'sada' posetimo neku drugu planetu gde se upravo razvija kromanjonac?
Hoće li on biti k'o 'jaje jajetu' našem kromanjoncu?

- - - - - - - - - -



Zar sada nisi potrebniji u Ukrajini?:lol:

Ma Staljingrad je moje mesto pod nebom plavim. Nisu me zvali u Ukrajinu, imaju valjda dovoljno doslednih meni :)
 
Ma kakva svetlost.
Sve informacije o prošlosti i budućnosti se nalaze u (tako ga neki zovu) "Jedinstvenom informacionom polju" (možda ima i neki drugi naziv).
Skladištu svih informacija - kako o dogadjajima, tako i o znanjima.
Samo se treba znati ( i moći) nakačiti na taj izvor ..................... i eto.

( a kromanjonac se nije razvijao - ta evolucionistička priča je totalna besmislica)

- - - - - - - - - -

Postoji ta priča o beskonačnoj dužini i beskonačnoj masi.
Obzirom da u ovom Svemiru ne postoji ništa beskonačno - to znači da svaka teorija koja predvidja, ili dobija, beskonačno kao rezultat - nije tačna.

Auu... Prirodni Veliki Brat koji na nama nezamisliv način skuplja SVE informacije?

Razvijao, postojao, sekundarno!

Kako znaš da je konačan? Bio si izvan njega i gledao kao što kozmonauti iz orbite gledaju 'konačnu' Zemlju?:rotf:

- - - - - - - - - -

Ma Staljingrad je moje mesto pod nebom plavim. Nisu me zvali u Ukrajinu, imaju valjda dovoljno doslednih meni :)

Hmm..Ko zna, možda se sada u 'Ukrajini' kroji i buduća sudbina Staljingrada!?:think:
 
Jel misliš na onu formulu po kojoj se putovanje u prošlost dešava pri kretanju brzinama većim od brzine svetlosti, pri čemu objekat ima beskonačnu masu i nema dužinu? Pa da, to doista deluje malo fizički nemoguće :D ali ta teorija nije jedina teorija koja objašnjava kako bi se moglo putovati u prošlost . Pored ove, postoje još neke teorije koje objašnjavaju putovanje u prošlost pomoću recimo crnih rupa ili kosmičkih struna, i koje ne zahtevaju kretanje nadsvetlosnim brzinama. Naravno, sve ove teorije verovatno nikada neće biti ispitane, a i ukoliko budu ispitane, ljudi verovatno neće moći da prežive takva putovanja, već će verovatno moći da se koriste samo za komunikaciju.

Komunikacija preko crnih rupa?
Ne vidim baš neku prednost, koliko vremena treba našem signalu da stigne do najbliže?
Btw: Ne bi me čudilo da negde, bliže od najbliže rupe postoji neki oblik inteligentnog života!:hvala:
 
E i nasla si sta ces da me pitas :lol: Nazalost ne secam se svih detalja jer ja sam to ucio pre skoro 15 godina, a po struci nisam fizicar. Ali ako se dobro secam bilo je da se vreme, brzina i sl. mnozi sa nekim korenom, \sqrt{1 - \frac{v^2}{c^2}} gde je v brzina posmatranog tela, a c brzina svetlosti. Sto je v blize c tako je i ova konstanta manja i samim tim sve je "sporije", dok sto je v manje, sve je "brze" i tu ide ta caka sa putovanjem u buducnost i ne mogucnoscu putovanja u proslost jer ako je v>c onda je taj koren kompleksan broj i nema bas puno smisla. . . Sad mozda i ja malo lupetam, ali znam da cela tajna putovanja kroz vreme lezi u toj formuli.

Osim toga, ako uvažimo da je ta formula tačna, moglo bi se po njoj putovati u budućnost koja će onda i da postoji!
A prošlost više ne postoji!:hvala:
 
Pa ta formula ti direktno i kaze sta je vremeplov. Ako mozes da putujes brzinom koja je bliska (uporediva) sa brzinom svetlosti, vreme ce ti sporije teci i tako ces otici u buducnost. Recimo ako ti je v=c/2 dok tebi prodje godinu dana, na Zamlji su prosle dve godine. . .
 
Pa ta formula ti direktno i kaze sta je vremeplov. Ako mozes da putujes brzinom koja je bliska (uporediva) sa brzinom svetlosti, vreme ce ti sporije teci i tako ces otici u buducnost. Recimo ako ti je v=c/2 dok tebi prodje godinu dana, na Zamlji su prosle dve godine. . .

To nije baš 'pravo' putovanje u budućnost/prošlost?
Pravo putovanje u budućnost je da otputuješ, malo prošetaš i vratiš se u sadašnjost?:think:
 
Кад је већ тема повезана са временом:
Какав доказ постоји да време постоји?
Ја се не разумем најбоље у све то али знам да време није нешто што постоји у физичком тј, материјалном смислу.
 
Auu... Prirodni Veliki Brat koji na nama nezamisliv način skuplja SVE informacije?

Razvijao, postojao, sekundarno!

Kako znaš da je konačan? Bio si izvan njega i gledao kao što kozmonauti iz orbite gledaju 'konačnu' Zemlju?:rotf::



Ne sakuplja - nego ih poseduje.
Sve se vrti u ciklusima.


Nije sekundarno.
To je primarno pitanje.
Gde postoje dokazi za bilo kakav razvoj Kromanjonaca?
Ili Neandertalaca?
Uvek su isti.
Mogu i ja napisati da je šimpanza nastao od gorile, ali čime to potkrepiti?
Orangutanom? (on je negde imedju, po veličini, pa je zato prelazni oblik?)
Mislim - tako rade evolucionisti.

Bilo kakvo baratanje beskonačnošću je besmisleno.
To je osnovni postulat ovoga Svemira.
 
Ne sakuplja - nego ih poseduje.
Sve se vrti u ciklusima.


Nije sekundarno.
To je primarno pitanje.
Gde postoje dokazi za bilo kakav razvoj Kromanjonaca?
Ili Neandertalaca?
Uvek su isti.
Mogu i ja napisati da je šimpanza nastao od gorile, ali čime to potkrepiti?
Orangutanom? (on je negde imedju, po veličini, pa je zato prelazni oblik?)
Mislim - tako rade evolucionisti.

Bilo kakvo baratanje beskonačnošću je besmisleno.
To je osnovni postulat ovoga Svemira.
Nemaš pojma-sedi jedan!
Prelazni oblik između Neandertalca i Kromanjonca je Forumaš lično i to još najpre s religije!
(Msm,tamo ih najlakše pređem...te prelazne oblike...:hahaha:)
 

Back
Top