Путин: Време је за крипторубљу!

koje pravoslavlje, ti si poturica janicarska smradino

uzeo si znak zveri i jednu svetsku valutu prodajes ovde


Haha ovaj prolupao nacisto :rotf:

Nema znaka zveri nema jedne ssvetske kriptovalute ima OBILJA MNOGO NJIH :super:

Svaka imaju svoju cenu vrednost, pokrice, trzisnu i marketinsku zastupljenost. GLUP si ti ovo da shvatis.

A sujeta te jede jer svaki dan pokazuje koliko.

Jer si koliko jos pre mesec dana pisao ovde kako je to balon samo sto nije pukao i kako cemo svi da izgubimo sve sto imamo z:D

Kad ono medjutim....
 
ja ne mogu da razumem kako moze opstati. moji sinovi su pre nekoliko godina ulozili po 2o eura i pre izvesnog vremena podigli po 187.000. da su pricekali sada bi bilo preko miliona. znam da ih ima mnogo vise koji su tako profitirali. DOKLE?

dokle god novi investitori ulaze na trziste i ulazu u to svoj kapital

To je cista matematicka relacija

Na pijaci postoji 100 kg jabuka

Nas 10 hoce da kupi po 1 kg jabuka . Cena je kazi 20 dinara za kilo

A ako se na pijaci pojavi nas 100.000 koji zelimo da kupimo tih 100 kg jabuka po svaku cenu, makar delic jedne, cena mora da skoci 1000 puta

Zato ti je bitkoin vredeo pre 5-6 godina 15 dolara a danas 1000 puta vise. Jer je 1000 puta porastao broj ljudi koji zele da ga imaju.

A ako se taj broj ljudi uveca za jos npr 1000 puta , toliko odprilike ce mu jos i porasti vrednost.

Cista matematicka korelacija tj odnos ponude i traznje . Poenta je da je ponuda uvek ista. Tj traznja daleko nadmasuje ponudu otuda cena konstantno raste dok ulaze novi igraci na trziste.
 
ja ne mogu da razumem kako moze opstati. moji sinovi su pre nekoliko godina ulozili po 2o eura i pre izvesnog vremena podigli po 187.000. da su pricekali sada bi bilo preko miliona. znam da ih ima mnogo vise koji su tako profitirali. DOKLE?

Svaka čast. To sam i hteo da napišem. Svako ko može da kupi bilo šta za kriptovalutu od nekretnina, onda neka kupuje. Sve se to dešavalo sa Jezdom i Dafinom. Samo što je ovo danas, mnogo veća igra nego sa Jugoslavijom. Nekoliko miliona puta veća igra. Ali Bože moj, to su moje pretpostavke. da će sve odjednom puči i da će mnogi ostati kratkih rukava.

Inače, ovo bez šale govorim. Moj deda je uložio kod Jezde ili Dafine, 1200 maraka, posle nekoliko meseci dobio je 2400 maraka, duplo više. Uzeo je 1200 a drugu polovinu opet stavio u obrt. Srećom izvukao je osnovicu, ostali deo nikada nije video :)
 
Будућност је већ почела :konfete:

bitcoin-accepted-e1487296299582.jpg


USA :heart:
bitcoin-usa-10c18b662cf85b3594884f83b066ec11.jpg


И у Београду у једном ресторану можете платити виртуелним новцем z:)

http://usebitcoins.info/index.php/b...0;13;17;20;15;16;9;4;11;6;18;1;14;25;24;23;19
 
Poslednja izmena:
Nisi ti citao moj post, zato tako pises...
Ustvari niko ga sem kineske obavestajne sluzbe i ne cita...

.............. bona........:zelenko2:


...al čitam i ja ponekad ....:deda:

- - - - - - - - - -

Svaka čast. To sam i hteo da napišem. Svako ko može da kupi bilo šta za kriptovalutu od nekretnina, onda neka kupuje. Sve se to dešavalo sa Jezdom i Dafinom. Samo što je ovo danas, mnogo veća igra nego sa Jugoslavijom. Nekoliko miliona puta veća igra. Ali Bože moj, to su moje pretpostavke. da će sve odjednom puči i da će mnogi ostati kratkih rukava.

Inače, ovo bez šale govorim. Moj deda je uložio kod Jezde ili Dafine, 1200 maraka, posle nekoliko meseci dobio je 2400 maraka, duplo više. Uzeo je 1200 a drugu polovinu opet stavio u obrt. Srećom izvukao je osnovicu, ostali deo nikada nije video :)


Ovo je upravo to.

Sve su izeksperimentisali na malom stadu i sad primenjuju na velikom
 
Bas me zanima ko ovde od forumasa misli da vezano za ovu temu - je pametniji i da vise zna od Vladimira Putina

sve sto limitira, slabi ili zamjenjuje dolar je Rusiji dobrodoslo...pogotovo sto sve ide postepeno, bez lomova...ono sto je meni zanimljivo, je upliv vlade jedne znacajne zemlje, jer dosad je odlika kriptovaluta bila da iza njih ne stoje vlade i zvanicne drzavne institucije...to su igre koje znacajno nadilaze nasa znanja, ali ne sumnjam da postoje ljudi koji suvereno vladaju problematikom...
 
Путин пресекао: Време је за крипторубљу

Председник Русије Владимир Путин дао је налог да се почне израда крипторубље, пише Фајненшел тајмс, позивајући се на чиновника из Москве.

rtxyfzu.jpg


Путин је сигуран да ће државна криптовалута да помогне да се заобиђу америчке санкције. Криптовалуте ће омогућити да се изведу финансијске операције у рубљама и у исто време да се избегну санкције које ограничавају могућности да се привуку инвестиције, наводи се у саопштењу.

Међутим, у магазину се наводи да је појава крипторубље дугорочни циљ.

Путин је након састанка са једним од оснивача пројекта Етереум Виталиком Бутериним поставио Влади задатак да се изгради база за регулисање тржишта дигиталних валута и блокчејна.

Након тога, саветник руског председника за економска питања Сергеј Глазјев је предложио да се направи крипторубља.

„Можемо да рачунамо на наше контраагенте по читавом свету, не обраћајући пажњу на санкције“, рекао је он на недавној седници Владе.

https://rs.sputniknews.com/rusija/201801041114055333-Putin-kriptorublja/

Car slobodnog sveta je izdao naredbu!

Kriptorublja dolazi!

Projekat ce voditi izgleda Vitalik Buterin, mladi ruski programer koji stoji iza druge kriptovalute po kapitalizaciji u svetu - Ethereuma.


*******oljubi na aparatima!

Krajnje je vreme bilo.
 
Moja je pretpostavka da će sve kriptovalute još ove godine da popadaju i nestanu. Ali da će se za nekoliko godina pojaviti nova valuta, to sigurno hoće. Čitav svet sem Rotšilda je saglasan da je svetu potrebna nova valuta i novo merilo vrednosti.
полако, прво да се овце навуку.. чика Ротшилд има план
 
Tako je presekao i za Crnu Goru,al mu Milo prdnuo u usta...
*******oljupci mogu samo da postavljaju vake teme ovde i hrane se bajkama,u koje samo oni i veruju,a najviše rusa,beži upravo od umišljenog cara i blagostanja u državi, koje je sam napravio...

I da... beže u Evropu,Ameriku i sve one zemlje,koje forumaški *******oljupci ne mogu da smisle...
 
papirne valute nemaju pokrice ni za 5% onoga sto je pusteno u opticaj

Sve kriptovalute koje se proizvode procesom rudarenja imaju 100% pokrice.

Evo uzmimo na primer Bitkoin

Najbolja masina za proizvodnju bitkoina se zove Bitmain Asicminer S9

I kosta 4000-5000 dolara. Da je kupis , treba sad da platis i da cekas leto da je dobijes .

I kad je ukljucis namestis da radi i sve , mesecna ocekivana zarada ti je $800 sa njom

Bitkoin kalkulator je raspoloziv ovde a Antminer S9 proizvodi 14 TH/s procesorske snage.

https://alloscomp.com/bitcoin/calculator

Znaci treba da ulozis 5000 dolara u hardver, i da ti masina radi 18 sati bez prestanka 24 sata dnevno svaki dan da bi proizveo jedan bitkoin .

Znaci godinu i po dana rada da ga proizvedes plus ulaganje veliko u opremu, treba da obezbedis prostor, da placas struju svih 18 meseci koja je za ovu masinu najmanje 60e na mesecnom nivou.

I onda kazes da kriptovalute nemaju pokrice?

Za to vreme sa stamparijom , mozes da nastampas 10 milijardi dolara za par sati bez problema a troskovi su ti papir i mastilo.

E vidis zato bitkoin kosta 16.000 dolara svaki

Ne moze da se proivede ni iz cega odjednom ogromna kolicina , kao sto je to moguce i sto se radi sa evrom, dolarom i drugim papirnim valutama.

javi mi na pp koliko placas 1.012 bitkoina . posto tvrdis da vrede 14000 dolara imas ih za 3000 . samo javi kako . sad ces da pričaš da ti ne pada pamet jer ce vredeti milion. :D
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vucic prelomio!
Prutin resio!
Putin presekao, NATO u shoku...

Tipicni naslovi u fasistickim drzavama.

Da li moze predsednik Svajcarske da "resi, prelomi ili presece"?
Mozda i moze, ali retko koji Svajcarac zna ko mu je predsednik pa bi dzabe krecio.

Tu je razlika izmedju ludaka koji vladaju drzavama, i normalnih ljudi. Samo ludaci imaju potrebu da vecno nesto resavaju, prelamaju ili preseku...i to naravno samo i iskljucivo na "nacionalnoj frekvenciji".
 

Back
Top