Putin potpisao: Deset godina zatvora za dezerterstvo

Do sada sam bio za putina, jer sam bio budala. A tek sad vidim da je obican uplasen jadnik koji bi da kaznjava druge a sam ne bi pod njihovom kozom da bude, olos usrani licemerni neuvidjajni, Bogu ce odgovarati.
Umesto da putin propoveda o Ljubavi kao Hriscanin, i radi i deluje u jedinstvu, miru, i dobrocinstvu, on svoje tera u rat i kaznjava ako se ne odazovu, umobolnik
 
Да . А одакле теби идеја да сам ја "декларисани нестручњак иили ти амамтер" и зашто би то било важно ако нисам покренуо ту тему ? :D
Na izjavu kolege da ni ti nisi stručan, ti si odgovorio da to nema veze, jer nisi ti taj koji je otvorio temu. Dakle, to implicira priznanje da nisi stručan. Dakle, ne znam u čemu je problem. :dontunderstand:
 
Na izjavu kolege da ni ti nisi stručan, ti si odgovorio da to nema veze, jer nisi ti taj koji je otvorio temu. Dakle, to implicira priznanje da nisi stručan. Dakle, ne znam u čemu je problem. :dontunderstand:
Ја немам никакв проблем нити га видим. Бесмислено је настављати причу и тиме скретати са теме.
 
Sama zamisao da sa stotinjak hiljada vojnika može prinuditi na kapitulaciju zemlju koja ima 35 miliona stanovnika i koju svim sredstvima pomaže zapad nije mnogo bliska pameti.
Ne moraš biti vojni stručnjak da bi osnovano pretpostavio da će takva misija zavrsiti neuspehom
Mobilitacija je morala biti proglašena prvog dana intervencije.svakako ne sa pretnjom od 1o godina zatvora dezerterima nego smrtnom kaznom .pretnja od 1o godina jeste poziv na dezerterstvo.

Putinov režim bi verovatno i sprovodio zakonske smrtne kazne za ruse koji su protiv njega, ali nema tu moć.

Pretpostavka da mora smrtna kazna da bi Rusi išli u rat govori koliko su Rusi nelojalni putinovom režimu.
 

Putin potpisao: Deset godina zatvora za dezerterstvo​

Moskva -- Predsednik Rusije Vladimir Putin potpisao je izmene i dopune Krivičnog zakona o kažnjavanju za dezerterstvo, pljačku i predaju, preneo je Interfaks.

IZVOR: TANJUG SUBOTA, 24.09.2022. | 16:33 -> 17:23.

Konkretno, zakpojmove "mobilizacija", "vojno stanje" i "ratno vreme" u Krivični zakon Ruske Federacije.on uvodi.

Kazne do 10 godine zatvora su predviđene za dezerterstvo, neodazivanje na mobilizaciju, dobrovoljnu predaju neprijatelju, odbijanje učešća u borbenim dejstvima. Ukoliko se vojnik preda neprijatelju, ali je potom preuzeo mere da se se oslobodi, vrati u jedinicu ili u mesto službe i ukoliko u zatočeništvu nije izvršio druga krivična dela, vojnik se oslobađa krivične odgovornosti.


Izmenama krivičnog zakona se uvodi i krivična odgovornost za pljačku sa predviđenom maksimalnom kaznom zatvora do 15 godina.

Prethodno su oba doma ruskog parlamenta usvojila izmene i dopune zakona.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=09&dd=24&nav_category=78&nav_id=2218163

Ja bih rizikovao i petnaest godina zatvora samo da ne postanem u najgorem slučaju trajni invalid za račun ruskih oligarha i njihove bogate dece.
Malo mu ona silna vojska ljudi i oružja?
 

Putin potpisao: Deset godina zatvora za dezerterstvo​

Moskva -- Predsednik Rusije Vladimir Putin potpisao je izmene i dopune Krivičnog zakona o kažnjavanju za dezerterstvo, pljačku i predaju, preneo je Interfaks.

IZVOR: TANJUG SUBOTA, 24.09.2022. | 16:33 -> 17:23.

Konkretno, zakpojmove "mobilizacija", "vojno stanje" i "ratno vreme" u Krivični zakon Ruske Federacije.on uvodi.

Kazne do 10 godine zatvora su predviđene za dezerterstvo, neodazivanje na mobilizaciju, dobrovoljnu predaju neprijatelju, odbijanje učešća u borbenim dejstvima. Ukoliko se vojnik preda neprijatelju, ali je potom preuzeo mere da se se oslobodi, vrati u jedinicu ili u mesto službe i ukoliko u zatočeništvu nije izvršio druga krivična dela, vojnik se oslobađa krivične odgovornosti.


Izmenama krivičnog zakona se uvodi i krivična odgovornost za pljačku sa predviđenom maksimalnom kaznom zatvora do 15 godina.

Prethodno su oba doma ruskog parlamenta usvojila izmene i dopune zakona.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=09&dd=24&nav_category=78&nav_id=2218163

Ja bih rizikovao i petnaest godina zatvora samo da ne postanem u najgorem slučaju trajni invalid za račun ruskih oligarha i njihove bogate dece.
Sta sis usro jel bi za vucica ratovao ,naravno da ne bi jer ni u vojsku nisi isao
 

Back
Top