Putin Linuxas

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.393
Putin naredio prelazak na slobodni softver

Ruski premijer, Vladimir Putin, potpisao je odredbu prema kojoj bi sva ruska državna tela i vladine agencije trebalo da pređu na korišćenje slobodnih i open source softverskih rešenja, uključujući operativne sisteme GNU/Linux.


9947530554d19c067962ab202388785_extreme.jpg


Prema navodima potpisanog dokumenta, koji možete pročitati i preuzeti sa ove adrese, Rusija bi u potpunosti trebalo da pređe na slobodna softverska rešenja do 2015. godine. Dokument, takođe, sadrži konkretna uputstva za takvu tranziciju.

Ruske vlasti već nekoliko godina planiraju prelazak na open source softverska rešenja. Tokom 2008. godine ruska vlada odredila je školama da na sve svoje računare instaliraju pakete slobodnog softvera, a one koje su i dalje želele da koriste komercijalna rešenja to su morale platiti iz sopstvenog džepa.

Ovim potezom ruska vlada planira znatne uštede u svom poslovanju.
http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2010&mm=12&nav_id=482331

Jednom recju covek je L E G E N D A :super:

Za razliku od Putina Tadic i Dinkic pljackaju od gradjana Srbije ogromne kolicine novca svake godine na kupovinu licenciranog softvera prvenstveno windows i office paketa.
 
Подржавам прелазам на СуСе, али није то тако лако после навикнутости на Виндовс који је благо речено, ОС за компјутерски полуписмене.

Коришћење Линукса подразумева јаче компјутерско знање, а оно је као и знања из осталих области, реткост и у Русији и у Србији (о зомбираним Западњацима и Америма, да и не причамо).
 
distribucija linuxa koja se koristi je najmanje bitna ono sto je bitno jeste koja se graficko okruzenje koristi a najpoznatija su gnome i kde

ja malo vise preferiram KDE ali to je sve stvar ukusa

koriscenje linuxa ne zahteva nikakvo posebno znanje sa strane obicnog korisnika, ne u svakom slucaju vece nego za koriscenje windows i office paketa.

sto se tice administracije to je posebna stvar i za to postoje posebne skole kao za sve drugo u zivotu.

sto se tice linux distribucije moj favori je Centos 5.x
 
Подржавам прелазам на СуСе, али није то тако лако после навикнутости на Виндовс који је благо речено, ОС за компјутерски полуписмене.

Коришћење Линукса подразумева јаче компјутерско знање, а оно је као и знања из осталих области, реткост и у Русији и у Србији (о зомбираним Западњацима и Америма, да и не причамо).
To "jaче" компјутерско знање, није уопште нешто посебно. Ја користим Ubuntu годинама, лак је за коришћење и прилагођен не-експертима. Скинеш - туриш - радиш....
 
Putin naredio prelazak na slobodni softver

Ruski premijer, Vladimir Putin, potpisao je odredbu prema kojoj bi sva ruska državna tela i vladine agencije trebalo da pređu na korišćenje slobodnih i open source softverskih rešenja, uključujući operativne sisteme GNU/Linux.


9947530554d19c067962ab202388785_extreme.jpg


Prema navodima potpisanog dokumenta, koji možete pročitati i preuzeti sa ove adrese, Rusija bi u potpunosti trebalo da pređe na slobodna softverska rešenja do 2015. godine. Dokument, takođe, sadrži konkretna uputstva za takvu tranziciju.

Ruske vlasti već nekoliko godina planiraju prelazak na open source softverska rešenja. Tokom 2008. godine ruska vlada odredila je školama da na sve svoje računare instaliraju pakete slobodnog softvera, a one koje su i dalje želele da koriste komercijalna rešenja to su morale platiti iz sopstvenog džepa.

Ovim potezom ruska vlada planira znatne uštede u svom poslovanju.
http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2010&mm=12&nav_id=482331

Jednom recju covek je L E G E N D A :super:

Za razliku od Putina Tadic i Dinkic pljackaju od gradjana Srbije ogromne kolicine novca svake godine na kupovinu licenciranog softvera prvenstveno windows i office paketa.

саће евроталибани да сеире на сваки креш линукса као да им живот од тога зависи z:D
 
Imaš neki problem s mojom konstatacijom? Ili s mojom retorikom? Ili s Linuxom? Opusti se, ja bar volim sve ljude, pa i Ruse....

dobro, dobro... konstatacija, retorika, linux, volim sve ljude.. mmmdaaa

.............................................

msm sve je jasno..

............................................

mora da su bash pochastvovani tvojom velikom ljubavlju, i treba da budu srecni i zahvalni na tome, o veliki nash lelemude z:D
o istini drugi put, a? vaaazhiiii z:D

nego, da se kladimo da nemash pojma ni shta je konstatacija ni shta je retorika, ni linux, a o ljubavi sa tim sex avatarom tek mozhesh da nam prichash priche z:D

ae vozi dalje i ne brini o rusima i temama vezanim za ruse i rusiju :zimag:

samo nam nanosish shtetu, nije pametno zamerati se ruskoj imperiji, posle mi da najebemo zbog takvih neutralnih objektivnih suptilnih itditd poput tebe, a? cccc...
 
Za razliku od Putina Tadic i Dinkic pljackaju od gradjana Srbije ogromne kolicine novca svake godine na kupovinu licenciranog softvera prvenstveno windows i office paketa.

Иначе многе владе света користе слободан софтвер чак и земље ЕУ али не наши морају да купе нешто од наших "пријатеља" амера....
 
:eek:
distribucija linuxa koja se koristi je najmanje bitna ono sto je bitno jeste koja se graficko okruzenje koristi a najpoznatija su gnome i kde

ja malo vise preferiram KDE ali to je sve stvar ukusa

koriscenje linuxa ne zahteva nikakvo posebno znanje sa strane obicnog korisnika, ne u svakom slucaju vece nego za koriscenje windows i office paketa.

sto se tice administracije to je posebna stvar i za to postoje posebne skole kao za sve drugo u zivotu.

sto se tice linux distribucije moj favori je Centos 5.x
:hahaha1:
 
]distribucija linuxa koja se koristi je najmanje bitna ono sto je bitno jeste koja se graficko okruzenje koristi a najpoznatija su gnome i kde

ja malo vise preferiram KDE ali to je sve stvar ukusa

koriscenje linuxa ne zahteva nikakvo posebno znanje sa strane obicnog korisnika, ne u svakom slucaju vece nego za koriscenje windows i office paketa.

sto se tice administracije to je posebna stvar i za to postoje posebne skole kao za sve drugo u zivotu.

sto se tice linux distribucije moj favori je Centos 5.x

E neka si rekao....
 

Back
Top