Ptrosnja napajanja

Sale998

Početnik
Poruka
3
Dobro vece
Moze li mi neko reći kolko trosi struje ovo napajanje ako radi 24/7
Planiram da ga iskoristim za daljinsko otvaranje kapije sa motorom brisaca
Zanima me kolko trosi ako nema ni jedan potrosac samo ventilator koji je u njemu
Napajanje je 220v
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-02-05-22-54-27-069_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-02-05-22-54-27-069_com.miui.gallery.jpg
    89 KB · Pregleda: 15
Ako je od 500 Wati,onda trosi toliko za sat,pa izracunaj koliko je puta 24,pa puta7.
То што пише 500W је ознака снаге тог напајања а не његове потрошње. Значи, оно може максимално обезбедити 500W. Колико вуче у његовом случају, зависи од потрошача (вентилаторта). Пише на вентилатору снага и она је углавном мала, десетину вати.
Да подвучем, снага (потрошња) зависи од накаченог оптерећења, потрошача. Ако је потрошач 20W, напајање ће толико и вући, односно, нешто мало више јер и само напајање има своју потрошњу. Суштина је да напајање не вуче 500W него је декларисано до те снаге.
 
Doduse,nece on otvarati i zatvarati kapiju svaki sekund,nego po potrebi,pa nece sigurno trositi toliko.Nego je on napisao 24/7,a to bi znacilo da radi non stop napajanje,pa sam mu zato i napisao.
Druze napajanje radi non stop ne gasi se ali bez potrosaca jedini potrosac je ventilator u njemu koji trosi 2,5w
e kad se aktivira motor tad povuce 110w
Sad me zanima da li ce napajanje bez potrosaca npr da vuce konstantno vise od 20-50w
 
То што пише 500W је ознака снаге тог напајања а не његове потрошње. Значи, оно може максимално обезбедити 500W. Колико вуче у његовом случају, зависи од потрошача (вентилаторта). Пише на вентилатору снага и она је углавном мала, десетину вати.
Да подвучем, снага (потрошња) зависи од накаченог оптерећења, потрошача. Ако је потрошач 20W, напајање ће толико и вући, односно, нешто мало више јер и само напајање има своју потрошњу. Суштина је да напајање не вуче 500W него је декларисано до те снаге.
Hvala na odgovoru
Postavio sam gore sliku napajanja ono je 220w max snaga na izlazu od 12v je 192w
Ventilator koji je na njemu 60x60 vuce 0.2A tj 2.4w
Nadam se da nece da trosi vise od 20-50w bez potrosaca.
 
Hvala na odgovoru
Postavio sam gore sliku napajanja ono je 220w max snaga na izlazu od 12v je 192w
Ventilator koji je na njemu 60x60 vuce 0.2A tj 2.4w
Nadam se da nece da trosi vise od 20-50w bez potrosaca.
Ако ти буде радио само вентилатор, трошиће ти негде око 3-4 вата. Значи, снага вентилатора + потрошња самог блока. Рачунај, готово занемарљиво.
 
Druze napajanje radi non stop ne gasi se ali bez potrosaca jedini potrosac je ventilator u njemu koji trosi 2,5w
e kad se aktivira motor tad povuce 110w
Sad me zanima da li ce napajanje bez potrosaca npr da vuce konstantno vise od 20-50w
Kada ne bude radio ni ventilator,nece imati nikakvu potrosnju dok ga ponovo ne pokrenes.Napisao si 24/7,a to samo moze da znaci da radi 24 sata u 7 dana.I ja sam ti napiso da ce toliko da potrosi koliko ce da radi.Posle pise za otvaranje i zatvaranje kapije,sto znaci da nece raditi 24/7,nego po potrebi.Znaci nece biti optereceno.jedino,ako se ne budes igrao sa kapijom.
 
7-8 vati u leru i koliko povuče motor kapije kada radi. Ima da se kupe jeftino merači potrošnje ili amper klješta.

Ili pozajmi taj merač od nekoga ko ima. Ja sam ga kupio za oko 10 evra svojevremeno i sve premerio po kući.
 
Dobro vece
Moze li mi neko reći kolko trosi struje ovo napajanje ako radi 24/7
Planiram da ga iskoristim za daljinsko otvaranje kapije sa motorom brisaca
Zanima me kolko trosi ako nema ni jedan potrosac samo ventilator koji je u njemu
Napajanje je 220v
Može to da radi ako ti motor od kapije radi na 12v , ti nisi ništa napisao ili fotkao taj motor da se vide spec.
Isto tako da bi napajanje radilo ono mora da bude uključeno..a to ne znači samo na prekidaču na samom napajanju.
Neka napajanja i neće da rade bez opterećenja.

 

Back
Top