Psychedelic rock

Kažu od ove stvari je sve počelo (ne znam nisam proveravao) ;
Pretpostavljam da se ne može sa stoprocentnom sigurnošću utvrditi ko je prvi počeo da se bavi psihodelijom. Neki kažu da je to neki bend kojeg ne mogu da se setim kako se zove, valjda im je prva strana albuma nazvana L.S.D. 25 ili tako nešto... Nikad nisam ni slušao. The Byrds jesu jedni od prvih. Ima ih koji smatraju da je sve počelo ovim:
 
Neki će, opet, reći da su prvi 13th Floor Elevators. Kul bend, electric jug :) Prvi divlji frontmen muzičke scene, pre Morisona i Popa, pa ni Džeger u odnosu na Eriksona nije bio toliko neobuzdan.
Možda i najinteresantije što je vezano za ovaj bend jeste to što su Teksašani. Tamo si zaista jako dugo odležao u zatvoru zbog jednog jednog džointa, a kamoli da sviraš takvu muziku i prodaješ takve ploče:
 
Neki će, opet, reći da su prvi 13th Floor Elevators. Kul bend, electric jug :) Prvi divlji frontmen muzičke scene, pre Morisona i Popa, pa ni Džeger u odnosu na Eriksona nije bio toliko neobuzdan.
Možda i najinteresantije što je vezano za ovaj bend jeste to što su Teksašani. Tamo si zaista jako dugo odležao u zatvoru zbog jednog jednog džointa, a kamoli da sviraš takvu muziku i prodaješ takve ploče:

Legenda kaže ; kada je načinio neke nepodopštine koristeći nedozvoljene supstance uhapsili su ga a pošto je živeo u Teksasu ( Srbija u Americi ) umesto adekvanog tretmana uz dijadnozu paranoidne šizofrenije podvrgnut je elektrošok terapiji od čega se nikada u potpunosti nije oporavio (mada se kasnije vratio na scenu). Imaš dokumentarac o njemu "You're Gonna Miss Me" snimljen 2005. gdine. Siguran sam da postoji na netu.

 
Poslednja izmena:
Možda nije adekvatan podforum za ovo što ću staviti jer je moguće više reč o drugim pravcima ali mrzi me sad da tražim adekvatan podforum a ima i psihodeličnih elemenata pa nek ostane ovde . Reč je o poznatom alternativnom filmu Keneta Angera "Lucifer Rising" , koji je inspirisan učenjima Alistera Kroulija. A gde je Krouli tu je i Džimi Pejdž , pojavljuje se u filmu nekoliko puta (npr od 6:30 i od 20:40). Muziku je iz zatvora napisao Bobby Beausoleil (videti ko je on i kako je dospeo u zatvor). Evo filma pa ko izdrži;

 
Poslednja izmena:
http://grooveshark.com/#!/album/Synthesis/9910371

1412352867_BtWFRn2l.jpg


Odličan, ali odličan album! :zaljubljena:
 

Back
Top