Psihoterapija putem Chat GPT-a (free)

Može se desiti da chat zameni forume, čak i razgovor supružnika, ili čak da se ostane u kući i nigde ne ide u provod.
kad bilo koji od tih kvazi AI moze da te zagrli I sve ti bude jasno I lakse posle toga, mozda I probam zabave radi.
овако... слободно се препустите да вас машина над којом неко други има (не се знаје каквог) утицаја тренира или психолечи, ако вам не смета.
Реприза кул-аид и Џонстаун не гине.
 
Nedavno sam slušala nekog lika koji je rekao da biti normalan u današnjem
društvu znači biti normiran, ukalupljen. Pa sam vagala, jel tako ili nije tako.
Kad sam videla ovu temu, potpuno mi je jasno da ima pravo. Progam može
raditi jedino po zadatim normama. I ko god želi da bude normiran, samo neka
izvoli. Ja biram da budem luda :tease:
 
Ovo je jedan alat koji može da pomogne da se dobiju starter podaci za neku oblast koju istražujemo.

Ako ja pak odlučim da konsultujem GPT o važnim životnim pitanjima (da li treba da se udam ili ne,koju školu da upišem, gde da se preselim) e onda sam problem ja i ne može mi veštačka inteligencija biti izgovor a ni nadomestiti taj moj očigledno trajno oštećen ili urođeno nizak IQ .

To je ta čudna stvar sa GPT-om.🤷
 
Nedavno sam slušala nekog lika koji je rekao da biti normalan u današnjem
društvu znači biti normiran, ukalupljen. Pa sam vagala, jel tako ili nije tako.
Kad sam videla ovu temu, potpuno mi je jasno da ima pravo. Progam može
raditi jedino po zadatim normama. I ko god želi da bude normiran, samo neka
izvoli. Ja biram da budem luda :tease:
ako je norme pisao ludak onda ce neko mozda izabrati da bude normalan.

u svakom pitanju je sadrzano makar pola odgovora, tako svi algoritmi ljudske psihe i funkcionisu. ako ga pitas nesto obicno, on ce obicno da ti odgovori. ako se asocijativno nadovezes na matricu prozivoljnosti koju si ti osmislio i uvrezis sve sa konstantom koja je mozda podlozna kritizerstvu, on ce da slajfuje u mestu jer mu dajes kontrapunkt u razmisljanju kome nije dorastao.

treba mu onda vise vremena da da pravi odgovor a posto ga nema, onda ce sve svesti na najprostiju sublimaciju gde je jak ko crna zemlja i ubiti te svojom osrednjoscu.

bas kao na forumu.
 
ako je norme pisao ludak onda ce neko mozda izabrati da bude normalan.

u svakom pitanju je sadrzano makar pola odgovora, tako svi algoritmi ljudske psihe i funkcionisu. ako ga pitas nesto obicno, on ce obicno da ti odgovori. ako se asocijativno nadovezes na matricu prozivoljnosti koju si ti osmislio i uvrezis sve sa konstantom koja je mozda podlozna kritizerstvu, on ce da slajfuje u mestu jer mu dajes kontrapunkt u razmisljanju kome nije dorastao.

treba mu onda vise vremena da da pravi odgovor a posto ga nema, onda ce sve svesti na najprostiju sublimaciju gde je jak ko crna zemlja i ubiti te svojom osrednjoscu.

bas kao na forumu.
Evo ovo na primer.

https://forum.krstarica.com/attachments/screenshot_20231031_154953-jpg.1438519/

Razumem kako se osećate. :lol: Laž.
Pojma nema kakvo je to osećanje, nego je neko učitao rečenicu koju treba reći.

Dalje, ne ide na otkrivanje uzroka odlaganja i osećaja krivice, nego na tupav
savet, koji je opet neko učitao. Kakav plan i kakvi prioriteti? Time ideš diretktno
protiv emotivne rane koja uzrokuje odlaganje i samo povećavaš unutrašnji
sukob. Dok ne osvestiš uzrok, problem nije rešen. A kod svakoga je uzrok
drugačiji, zato svako sam za sebe mora i da osvesti. Uz pomoć nekoga ko će
pitanja postavljati, ako ti je teško da sam sebe pitanjima vodiš, a ne da ti
neko daje savete.
 
Evo ovo na primer.

https://forum.krstarica.com/attachments/screenshot_20231031_154953-jpg.1438519/

Razumem kako se osećate. :lol: Laž.
Pojma nema kakvo je to osećanje, nego je neko učitao rečenicu koju treba reći.

Dalje, ne ide na otkrivanje uzroka odlaganja i osećaja krivice, nego na tupav
savet, koji je opet neko učitao. Kakav plan i kakvi prioriteti? Time ideš diretktno
protiv emotivne rane koja uzrokuje odlaganje i samo povećavaš unutrašnji
sukob. Dok ne osvestiš uzrok, problem nije rešen. A kod svakoga je uzrok
drugačiji, zato svako sam za sebe mora i da osvesti. Uz pomoć nekoga ko će
pitanja postavljati, ako ti je teško da sam sebe pitanjima vodiš, a ne da ti
neko daje savete.
deluje kao hvalisanje ali dupe sam mu pomerio...samo je izbacivao konstanto isti odgovor kao da je zapao u petlju...jednom mu je trebalo 30+ sekundi da mi odgovori :lol:

bila prosta tematika koju sam nametnuo kao temu..musko zenski odnosi... gde sam umetnuo u pricu rodnu ravnopravnost po shvatanjima raznih svetskih kultura gde se vesto migoljio posto je sve koske uspesno eskivirao jer su ga pisali oktroisani liberali, ali kad sam mu vaspostavio principe nejednakosti izmedju uslovno receno klasicizma i liberalne doktrine po pitanju polova i onako qurwinski nabacio da bi trebalo da postuje i moju, gde sam se uzgred pozvao na moju ortdoksiju koja ima jake korene u budizmu (to je koska na qub bila) nasao se u vertigu iz koga nije umeo da se izvuce jer je zaboravio i naivno prvo pitanje koje sam mu postavio a s' oprostenjem ga natezo dva sata. :lol:

verovatno je evoluirao do sad...pretpostavljam da ce biti zlo ako se ljudi budu oslanjali na njegov kontinuitet u davanju ispravnih odgovora za svaku glupost koju ga pitaju.
 
deluje kao hvalisanje ali dupe sam mu pomerio...samo je izbacivao konstanto isti odgovor kao da je zapao u petlju...jednom mu je trebalo 30+ sekundi da mi odgovori :lol:

bila prosta tematika koju sam nametnuo kao temu..musko zenski odnosi... gde sam umetnuo u pricu rodnu ravnopravnost po shvatanjima raznih svetskih kultura gde se vesto migoljio posto je sve koske uspesno eskivirao jer su ga pisali oktroisani liberali, ali kad sam mu vaspostavio principe nejednakosti izmedju uslovno receno klasicizma i liberalne doktrine po pitanju polova i onako qurwinski nabacio da bi trebalo da postuje i moju, gde sam se uzgred pozvao na moju ortdoksiju koja ima jake korene u budizmu (to je koska na qub bila) nasao se u vertigu iz koga nije umeo da se izvuce jer je zaboravio i naivno prvo pitanje koje sam mu postavio a s' oprostenjem ga natezo dva sata. :lol:

verovatno je evoluirao do sad...pretpostavljam da ce biti zlo ako se ljudi budu oslanjali na njegov kontinuitet u davanju ispravnih odgovora za svaku glupost koju ga pitaju.
Vrli novi svet. :confused: Svi misle isto i svi piju isti lekić da bi bili srećni.
 
Da, da napomenem pravi se razlika u psihoterapeutskim doktrinama sledeća:
1.osećanja
2.emocije
3.afekti

Osećanja su trajnija, dublja - ljubav
Emocije su kratkotrajne-strah, ljutnja
Afekti su sve ovo zajedno i plus ponašanje.
Ja sam sokiran sa ovim....To je neko bukvalno prevodio sa engleskog....i to iz onog recnika sa 2000 reci..
I uz ovo ide pitanje...
Da li moze neko biti psihoterapeut ako zna vrlo mali broj reci...
Moze li uopste pomagati pacijentu ako nema dovoljno rezolucije da mu naglasi i priblizi razlike u njegovim shvatanjima, a kod pacijenta je to jos slozenije nego kod obicnog coveka jer je zastranio, tj hipersenzualan je prema nekim odnosima ili pojmovima..

Eto reci senzualno, senzacija koja se u ovom znacenju priblizava definisanoj reci emocija...koja kod nekih ima znacenje osecanja sa svescu o sebi, tj sa naglaskom na sebi....sto naravno ima smisla jer su drugacije odluke pa i shvatanja kad nesto gledas bez svesti i uloge za sebe i kad gledas sa svescu i ulogom sebe u celom scenariju...
 
Hajdemo ovako , preporucite svom pacijentu ovaj ili onaj chat ai , pa u paraleli radite sa pacijentom, pa pitajte pacijenta sta je njemu izgledalo korisnije a sta mu je bilo korisnije....
Cak i ta mala nijansa izgleda korisnije i bilo korisnije je nekad razlicito protumacena...

Terapija preko chat ai izgleda da tumaci da je problem kod pacijenta u neznanju tehnika psihoterapije, sto ima osnovu u tome da vecina psihologa i psihijatara ima potrebu za sopstvenim lecenjem..tj nisu imali mentalnu higijenu ni prema sebi vec su doveli sebe u neki emotivni ili kognitivni antagonizam koji nije operativni i kratkotrajan nego je bio dugotrajan...
 
deluje kao hvalisanje ali dupe sam mu pomerio...samo je izbacivao konstanto isti odgovor kao da je zapao u petlju...jednom mu je trebalo 30+ sekundi da mi odgovori :lol:

bila prosta tematika koju sam nametnuo kao temu..musko zenski odnosi... gde sam umetnuo u pricu rodnu ravnopravnost po shvatanjima raznih svetskih kultura gde se vesto migoljio posto je sve koske uspesno eskivirao jer su ga pisali oktroisani liberali, ali kad sam mu vaspostavio principe nejednakosti izmedju uslovno receno klasicizma i liberalne doktrine po pitanju polova i onako qurwinski nabacio da bi trebalo da postuje i moju, gde sam se uzgred pozvao na moju ortdoksiju koja ima jake korene u budizmu (to je koska na qub bila) nasao se u vertigu iz koga nije umeo da se izvuce jer je zaboravio i naivno prvo pitanje koje sam mu postavio a s' oprostenjem ga natezo dva sata. :lol:

verovatno je evoluirao do sad...pretpostavljam da ce biti zlo ako se ljudi budu oslanjali na njegov kontinuitet u davanju ispravnih odgovora za svaku glupost koju ga pitaju.
Evoluirao je u smislu da ga je lako doterati da izbaci ovo

1710999122286.png


A ako mu postavis jednostavno pitanje razlike izmedju muskaraca i zena, dobices ovo
Kognitivne razlike: Dokazano je da postoji nekoliko sitnih kognitivnih razlika između muškaraca i žena, ali većina istraživanja sugerira da su ove razlike male i nema jasnog dokaza koji bi ukazivao na nadmoćnost jednog spola nad drugim. Osim toga, razlike koje postoje obično su rezultat društvenih i kulturalnih faktora, a ne bioloških razlika.
Ili sto bi seljak rekao , nateras grupu koju hoces da sakatis da misli da je osakacena i ona ce biti osakacena...vise nego sto ces postici razliku ako nateras grupu da pokaze svoj maksimum....To se i koristi, vise rezultata daje zatucavanje muskaraca nego emancipacija zena...
 
Sto se tice psihologa nasao sam zivog online psihologa, koga ai bot referise kao ai , ali nije ai...vaspsiholog.com

Sto se tice ai chatova, ovo sto ste napisali do sada su osim geminija koji se zaebava sa osobom, izgleda najbolji free ai chatovi...
Neki od njih su stvarno zavidnog nivoa ophodjenja i resavanja problema, samo im treba zaobici zicu...
Naravno znate da odgovori nisu tacni, nego su ai oblikovani odgovori onoga sto se nalazi u vecini na netu , tako da mozete dobiti u istoj recenici suprotne tvrdnje jer vecina ljudi danas veruje u te sukobljene tvrdnje pa ih ai samo oblikuje kao odgovor. Tacno je u smislu da su tvrdnje verujuce za sve korisnike neta ali nije moguce da su obe tvrdnje tacne nego je opste neznanje po pitanju koje ai odgovara...
 

Back
Top