Psihopatologija pipača hleba :-)

B92,......
Puritanizam Srbije....
Autori.....
Debilizam Srbije...
Da bi se objasnilo svima koji su uzeli slobodu da budu u pravu, potrebni su milenijumi , a ne godine.

Da bi se izrekla jednostavna tvrdnja da nijedan ljudski stvor ne radi nista sto ne misli da je nepotrebno , narocito ne 99% ljudi koji su po defaultu lenji, nije potrebno puno vremena, ali niko od 99% ljudi to nece shvatiti.

Ovaj post je ogledalo autora koji je na nivou vecine na forumu , radosna im majka sto zive u srbiji.
Inace bi se neko i dosetio da se toliko pipa hleb jer se vekne razlikuju, zato sto nije standardan proizvod, zato sto se medju svez ubacuje i navlazen od juce, zato sto ima milion trikova, ukljucujuci i ubacivanje hleba koji je pao na pod.
Iz jednostavnosti i lenjosti sve postaje jasnije, pa cak i teza da je najsladji leb na najvisim policama, jer tamo je najmanje ljudi pipnulo hleb,ali tamo su i oni koji padnu najcesce...
Trziste i nevaspitan i neobrazovan i glup potrosac su najjaci razlog postojanja loseg odnosa prema potrosacima.
Domaci potrosac ne zna da se postavi, jer mu je sujeta iznad kvaliteta,a neznanje ogromno.
Tako da ponudjac koji vredi ne dobija prednost u odnosu na ponudjaca koji ne vredi.
Tako da se kupovna kultura ne izgradjuje vec degradira....

Ovaj bruzli vec duze vreme otkriva glavice kupusa ali mu uspeva da pred vama potrosacima to prodaje kao karfiol.
Isti sistem kao na trzistu je i izmedju bruzlija i clanova foruma.
On nece mrdnuti u dubinu od mzab prodavca, ali je zato stvorio verno trziste kupaca mzab.

Mislite da on shvata sve sto napise?
Morgen, to je kontras sa copy paste varijantom,fikcionista odredjene fikcije.

Ja sam licno ljut nanjega, zato sto forsira debilnu psihologiju , ono sto zovete popularna psihologija ali pezurativno.
Valjda tumaci da je tako bliza pinkoviziji, sto mozda i jeste u pravu.
Ali onda se ne postavlja kao prevodilac preko mosta i provalije pink i neki naucni nivo, vec kao utemeljivac zaokruzenog pink univerziteta...
Samodovoljnost pinkovaca je znatno iznad moci jednog bruzlija da se izbori a da ostane razlicit, ali ce vrlo lako da se izbori i da ostane svoj.....namerno sam naveo ovo da bi videli razliku koja je majusna kad je prvi put covek uvede kao samozabludu...

Na kraju sirenje virusa i bolesti je mnogo vece u gradskom prevozu i brisanjem noseva prstima od strane zenske populacije pa hvatanje za rukohvat, ili u novije vreme preko vodovoda i cesmovace.
 
mozda zele najmeksi :cry:

Pa svako hoce mekani hleb da pomalo krcka, ali jel to sad razlog da ispipka detaljno 17 hleba????
I posle ti i tvoja deca to stavite u usta....

Ko sto napisa neko komentar na you tube - NAJBITNIJE OD SVEGA JE DA VRSTA "PIPKACI HLEBA" SU MAHOM PENZIONERI PA BAR TI JE LAKSE JER ZNAS DA GA NIJE IZDR KAO PRE NEGO STO TI JE ISPIPKAO HLEB LEPO ONAKO HAHAHHAHAH

.P.s.Cak i postoje papirici koje uzmes prvo u ruku pa tek onda sa papirom pipkas hleba a 85% njih i ne uzima taj papiric nego golim rukama pipka......

Cak eno vidi se i jedna gospodja detaljno ispipkala hleb, pa ga stavila u korpu, pa da podje pa sevrati i vrati taj hleba i uzme nov :hahaha::hahaha::rotf::cepanje::bljak::bljak::bljak::bljak::bljak:

A i kada uzmu papirce postoji jos jedan problem:
"po cemu se razlikuje majmun od coveka - po palcu koji sluzi da viri iznad papira i bude u zivom kontaktu sa hlebom hahahahhahaha.....palac izvidjac hahaha kako li ga opisase....

A najgore je ono kad svi liznu prst pa onda pipaju hleba hahahahahhahah :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:

Eeee zato ja i ne jedem hleba...Pametan sam...Em imam trbusnjake (beli hleb nenormalno goji) em ne jedem nesto sto su njih 1000 pipkali sa prsticima na kojima je pljuvacna tecnost :lol:
 
Poslednja izmena:
:sad2:


E, ima i gorih od pipača hleba, po imenu "degu(s)tatori margarina" (ili putera).
Nekoliko puta sam videla ljude koji otvore pakovanje margarina i zagrebu noktom po površini, a neki čak i liznu to ispod nokta. :mrgreen: Posle ga zatvore i vrate na mesto.
Mislite o tome. :neutral:

U čemu je stvar? Proveravaju svežinu i eventualnu užeglost (noktima i jezikom)?
Ili je to ipak neka loša navika, automatska radnja?
 
:sad2:


E, ima i gorih od pipača hleba, po imenu "degu(s)tatori margarina" (ili putera).
Nekoliko puta sam videla ljude koji otvore pakovanje margarina i zagrebu noktom po površini, a neki čak i liznu to ispod nokta. :mrgreen: Posle ga zatvore i vrate na mesto.
Mislite o tome. :neutral:

U čemu je stvar? Proveravaju svežinu i eventualnu užeglost (noktima i jezikom)?
Ili je to ipak neka loša navika, automatska radnja?

сваком нешто смета и то говори о њему. нико није случајно цајац ил модератор... а ни покретач теме.
 
сваком нешто смета и то говори о њему. нико није случајно цајац ил модератор... а ни покретач теме.

Dobro ti jedi 'leba ispipan strokavim rukama a sad nas lepo pusti da diskutujemo ovde i vise ne ulazi!!!

Izgleda da si se pronasao u klipu pa sad ne znas kako da se oslobodis frustracije jer si se nasao isprozivan.....I ti i patak.....

ajde sad domindzernja!!!
 
:sad2:


E, ima i gorih od pipača hleba, po imenu "degu(s)tatori margarina" (ili putera).
Nekoliko puta sam videla ljude koji otvore pakovanje margarina i zagrebu noktom po površini, a neki čak i liznu to ispod nokta. :mrgreen: Posle ga zatvore i vrate na mesto.
Mislite o tome. :neutral:

U čemu je stvar? Proveravaju svežinu i eventualnu užeglost (noktima i jezikom)?
Ili je to ipak neka loša navika, automatska radnja?

Znaci ne mogu da verujem.....Jel si ti sigurna u ovo???? Ovo nisam znao hahahhahahaha

Sta sve ljudi ne rade ccccc....mogu i zvake da uzmu malo da ih zvacu pa ako nisu bas mekane onda ih ispljunu i nameste opet u kutiju ili papir i vrate na mesto pa kad dodju Goran i Patak onda mogu da ih kupe i zvacu sa posebnom slascu!!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
:sad2:


E, ima i gorih od pipača hleba, po imenu "degu(s)tatori margarina" (ili putera).
Nekoliko puta sam videla ljude koji otvore pakovanje margarina i zagrebu noktom po površini, a neki čak i liznu to ispod nokta. :mrgreen: Posle ga zatvore i vrate na mesto.
Mislite o tome. :neutral:

U čemu je stvar? Proveravaju svežinu i eventualnu užeglost (noktima i jezikom)?
Ili je to ipak neka loša navika, automatska radnja?

:sad2:
 
nekoliko puta sam dosla u konflikt sa "Pipacima hleba" jer nisam mogla da se uzdrzim i ocutim gledajuci sta rade...To je bilo svojevremeno u zemlji Srbiji gde samo mali broj ima naviku da uzme papirom hleb vec ga izgnjavi propisno svojim rucerdama..Ovaj film sam nedavno gledala i smesno mi je zaista koliko je to uzaludna borba protiv mase koja mozak koristi 0,0002%...Ovde je rec o hlebu a ne treba da govorim sta jos rade i kako ih Bog cuva od neke zaraze..Secam se da se devedesetih na pijaci hladno na tezgi prodavala slanina koju bi ponosni seljak izneo a pritom je pipnulo puno ljudi...Ja sam kao zaposlena u prodavnici bila duzna da imam sanitarnu knjizicu iako sam prodavala samo upakovanu robu a eto dan danas pipaci pipaju li pipaju a kome smeta njegov problem...fuj...
 
бејах данас у ексклузивној радњи делте, бивши алонзо. кад тамо, хлеб у папирним кесицама. проблемчић, увек га има а чудом увек због памети, амбалажа је била доле-сакривена а голи хлебови изложени рукама.
 
Sta sve moze da se nadje u Srbiji?
Pokvarena voda u slavinama, bilo stomacni virusi, bilo zutica.
Pice koje se dobija skupljanjem ostataka iz casa prethodnih gostiju.
Uzegle perece tek isporucene iz veleprodaje.Istekao rok trajanja preko 9 meseci.
Zarazena dzigerica u Tempu.
Uzego margarin iako mu nije istekao rok trajanja.
Mleko kratkotrajno u roku trajanja ali usireno.
Uzegla koka kola (jos mi nije jasno da li je to moguce, ali da su svi gosti imali stomacne kratkotrajne, to jesu i svi su samo pili koka kolu.)
Zozovaca.
Rakija od vestackog djubriva.
Preko 60% industrijskih rakija se pravi od razblazenog alkohola i aroma.
Dodavanje gela u meso da se prodaje voda koja je upijena tim gelom.
STomatoloske usluge nesterilisanim instrumentima.
Injekcije penicilina koje su neefektivne.
Salmonela u studentskim menzama.
Puzevi, crvi,buba rusi, buba svabe, zivi u hrani u studentskim menzama.
Golubije perje u korpi za hleb u studentskoj menzi.
Misevi u pivu,staklo u cokoladama, ekseri u napolitankama.
Deterdzent u seceru.

Konjsko i crknuto meso u hamburgerima.
 
moze da se nadje i meso svercovano s kosova koje bilo na smetlistu zasta je svojevremeno pukla bruka..a postojao je i neki snimak ako se dobro secam..nikom sudjeno nije niti je obesen za yaya na terazijama za primer.
drugo masa tog brazilskog holandskog i ostalog mesa..zavrsava opet preko kosova u niskom okrugu pa jel smo imali epidemiju zutice zapocelu i Nis?
situacija je takva da se ja licno UVEK mnogoumim dal da uopste jedem u nekoj kafani

elem znam za slucaj bambija i plazme kojoj prosao rok ..pa vracena..samo zapakovna nazad u druga pakovanja i zalepljen drugi rok trajanja..
 
Nismo mi jedinstveni.
Moje iskustvo iz Grčke:
Sedimo u bašti restorana i cekamo rucak. Podne, preko 40 stepeni.
Prekoputa restorana mesar okačio polutku ispred radnje, bas na sunce. Oko nje zuji roj muva.
Dolazi kamion, parkira tačno ispred restorana, radnici otvaraju šaht i ubacuju unutra crevo. Čuje se klo-klo, i širi se nesnosan smrad.
U međuvremenu, mi posmatramo kako kuvar sprema obroke (prozor kuhinje je u visini naših nogu): debeo, go do pojasa, znojav, rukama vadi pomfri iz velike posude i raspoređuje ga po tanjirima. Zatim obriše znoj sa svojih džemperastih prsa, pa se opet lati krompira (tipujem da se tako štedi na soli). :mrgreen:

A ovde ... ovde sam pre koju godinu saznala i da se u pljeske u roštiljarnicama ubacuje mleveni karton. Daje masu, a ne oseti se, jer se tako sitan fino objedini s mesom.
Kad kupujete kineske jakne (one s krznom), imajte u vidu da je vrlo lako moguće da ćete nositi pseće krzno.
Kada kupite prašku šunku, pa kod se kod kuće začudite zašto je papir u koji je uvijena mokar – to je zbog toga što se u šunku dodaje mleveni led (opet zbog mase).
Neki domaći gusti sokovi uglavnom se baziraju na kaši od bundeve, tako da, zapravo, ne pijete sok od pomorandže, nego bundevu uz dodatak aromata i veštačke boje. Ali je 99% prirodan, tj. od prave bundeve. :lol:

***, ja i dalje volim Grcku, a neki i dalje kupuju pljeske, prasku sunku i guste sokove. Pa ko je tu lud?
 
Poslednja izmena:
sad.... ne preterujmo...............

Nisam razumeo komentar.

Nasa sanitarna je finansijskosanitarna...znaci npr Beograd, nijedna sanitarna nemasvoju laboratoriju u kojoj se moze gradjansko lice obratiti i odraditi.
Znaci prijava pa na lice mesta semplovanje i dalje ...
Imamo sanitarne preglede,ali to nije to.

Iz primera sledi da sanitarna ugrckoj radi jos gore, sto juznije to tuznije.
 
Veterinar pomešao uzorke, 10 osoba možda zaraženo trihinelozom

SMEDEREVO - Desetak ljudi javilo se na infektivno odeljenje Zdravstvenog centra "Sveti Luka" u Smederevu zbog sumnje da su jeli svinjsko meso zaraženo trihinelozom. Veruje se da je do zaraze došlo pošto je jedan veterinar u Smederevu pomešao uzorke i vlasniku zaražene životinje javio da je zdrava.

U Republičkoj veterinarskoj inspekciji je rečeno da im je slučaj koji se dogodio tokom vikenda poznat, ali da ne mogu da daju izjavu bez odobrenja Uprave za veterinu Ministarstva poljoprivrede.

Povodom zamene uzoraka Podunavski regionalni odbor Veterinarske komore Srbije oglasio se saopštenjem kojim se ograđuje od "nelegalnog, nesavesnog, nestručnog i neovlašćenog rada" veterinara koji krše postupak prilikom "preuzimanja uzoraka za pregled i prezentovanja rezultata". Odbor je najavio da će o slučaju obavestiti Etički odbor komore.
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...o-uzorke-10-osoba-mozda-zarazeno-trihinelozom
 
Ustvari tema ima drugu namenu....
Ona treba da pokaze da smo mi elita.
Da smo kulturni i da ne mozemo da trpimo nekulturu koja se eto desava maksimalno oko nas i da trebamo da satremo tu nekulturu koja se desava OKO NAS.
To je prava sustina teme i video priloga.
Podizanje licne vrednosti u sopstvenim ocima, nista drugo.
Naravno da je elitizam i puritanizam sastavni deo ove price.
Jer isti ovi gadljivi cistunci brisu nos prstima i uhvate se za rukohvat u gradskom prevozu.
Ili ne peru ruke uvek posle nuzde.
Naravno treba pomenuti i to da su pipaci koji su meta, matorci , cangrizavi i po BG i redje po manjim gradovima, upravo ocevi i majke tih puritanaca ili dede i babe tih puritanaca koji se sablaznjavaju.
Inace je moda sablazniti se u Srbiji...

Uskoro ce biti moda i pozivati MOG boga, jos uvek nije toliko siroko prosireno, ali primecuje se porast....naravno katolici vec imaju MOG boga, tu sitnu finesu dodatu uz boga...ili Boga , kako vec zahtevaju vernici.

Cisto da povezem vernike i pipace hleba , jer nije iskljuceno da imate i taj pristup, da se preko hleba i vina ne moze niko zaraziti....(koji podsvesno prelazi iz crkvenih obreda u svakodnevne postupke).
Iako je mala sansa bas da vas i zaraze ti pipaci, cisto dodirom na tom jednom hlebu, nije zanemarivo da vas zaraze ovako preko spremljenih namernica, jer stariji sa slabijom cirkulacijom su cesto kontejneri stomacnih virusa razne vrste...
To znaju radnici u ustanovama nege za stare koji su hronicno pogodjeni tim efektom.

Ali osnovna ideja je puritanizam i elitizam u Srbiji.Sve ostalo je samo smetnja i moja demagogija...koja smeta i zove se "seres decko".
 

Back
Top