Провинција

Овде код нас, не пада ноћ.
Не. Овде се једноставно Васиона спусти међу нас.
У "Кумовој слами" се ваљамо. "Велики и мали медвед" нам се мотају иза куће. Прибијамо се кроз јата звезда. Кастор и Полукс се нешто свађају у башти у спанаћу и шаргарепама. Даница вазда касни. "Северњача" би хтела на југ, али не може да остави свог "Малог Медведа". Пасјача лаје из купуса. Месец нас ваби да се лоптамо, а нас плаве сећања. Провинција.
( Слику сам направио у из мог дворишта у јуначкој Топлици. Моји Топличани имају више очију него зуба, али у сваком моменту "имају са чим пред Милоша". Наша прованса је мајдан епских јунака. А провинција је оно што је далеко од смисла а не оно што је далеко од великих градова.)
575828
 
Poslednja izmena:
Овде код нас, не пада ноћ.
Не. Овде се једноставно Васиона спусти међу нас.
У "Кумовој слами" се ваљамо. "Велики и мали медвед" нам се мотају иза куће. Прибијамо се кроз јата звезда. Кастор и Полукс се нешто свађају у башти у спанаћу и шаргарепама. Даница вазда касни. "Северњача" би хтела на југ, али не може да остави свог "Малог Медведа". Месец нас ваби да се лоптамо, а нас плаве сећања. Провинција.
( Слику сам направио у из мог дворишта у јуначкој Топлици. Моји Топличани имају више очију него зуба, али у сваком моменту "имају са чим пред Милоша". Наша прованса је мајдан епских јунака. А провинција је оно што је далеко од смисла а не оно што је далеко од великих градова.)
Pogledajte prilog 575828

Ovo je saavim novo,
o pitomoj noci slovo.
O noci u kojoj je sve jasno kao dan.
..Noc u kojoj nisi sam.

Nemas cega da se plasis
i ako dom svoj omasis,
jer, ovakva noc obitava samo tamo
gde joj se prostrano srce ukazalo.

Provincija tvoja, divnu dusu ima,
otvorila vrata, pruzila dom svima.

Gle...i mene sad spopada jedna zvezda,
mozda je iz tog istog gnezda.
Pusticu je pored sebe,
jer zbog takve noci v(n)ase,
dusa mi se raduje i smeje.
 
Моји Топличани имају више очију него зуба, али у сваком моменту "имају са чим пред Милоша". Наша прованса је мајдан епских јунака. А провинција је оно што је далеко од смисла а не оно што је далеко од великих градова

Kao Topličanka,po genima,a i po rođenju,apsolutno se slažem.Izgledalo je kao sticaj okolnosti da se rodim i krstim tamo.Sve mi je jasnije da je tako moralo da bude. A opis noći...... :hvala:
 

Back
Top